| SavaSava a întrebat:

Ce prorecla sa ii pun unei fete? O cheama Laura Maria, eu ii spun Lola.Si ea mi-a gasit o prorecla si vreau sa-i gasesc si eu una ca sa se enerveze dar nici una urata, mai bine un alintwinking. Orice "prorecla" puteti spune happy.

7 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

LAura MAria: Lama (de ras, sau cum se spune la miel in germana, Lamm).

| Kriss96 a răspuns:

Nu stiu cum e prietena ta, dar eu cunosc multe cu numele de Maria si toate au o buba. Le enerveaza daca le zici Marioara, Mariuca, Marie. Suna mai ca la tara. In general poreclele au o anume tinta. De exemplu mie in generala mi se spunea Ghips. Pentru ca sunt tare neindemanatica si imi luxez tot timpul cate ceva. Am avut ghips de 4 sau 5 ori in clasa a cincea si mi s-a spus Ghips.

| barbutxxx a răspuns:

Cioara, Bufnita, Tigae, Piscotel, Muratura, savarinam, Covrigel, Scandura (hei scandura te cheama mata) Piftie, Margarina, Jeleu.

| Adutzu2 a răspuns:

Zii "Maricica" si ai dat-o gata big grin

| xoxolove96 a răspuns:

Lamur, Ticlazau... ia exemple din chestile pe care le facewinking

| JIGHIRUS a răspuns:

LAura MAria=LAMA? pufulete? pufarina? Cocostarc?

| Desire01 a răspuns:

Marioara, Laurici Sclipic, caprita, aragaz cu patru ochi ( daca poarta ochelari ) Cam atat stiu. Funda? happy :3