| Baiattt a întrebat:

Ce putem face in situatiile mai neplacute?
De exemplu : pici intr-o situatie mai neplacuta sau faci ceva anume iar de exemplu ceilalti rad de tine si de situatia in sine in momentul acela ce faci? Cum trebuie sa reactionezi pentru ca atunci te simti prost si cateodata parca iti vine sa plangi sau sa fugi departe sau ceva de genu asta... laughing.
Cum as putea fi calm si sa accept situatia sau sa ma scot cumva din ea ca sa nu fie chiar asa de dramatica cum cred eu in mintea mea.

Cum sa procedezi in momentul acela?

Cateva sfaturi sugestii etc?!

1 răspuns:
| Альбертс_Соре_2000 a răspuns:

Te calmezi. Te gandesti ca nu esti singura persoana careia i s.a intamplat asta, pentru ca sigur nu esti. Intr.o saptamana, poate mai putin, toti o sa uite.winking La momentul ala poti sa razi si tu de tampenia care ai facut.o rolling on the floor. Fii optimist. big grin Incearca sa vezi totul din perspectiva celor care au asistat la asta si au inceput sa rada. Poate chiar e amuzant. Daca e jenant asa, cum crezi tu, explica.le ca nu te simti bine cand rad de tine, si, daca iti sunt prieteni sau ceva, se vor opri si te vor intelege. Siii incearca sa nu repeti asta si a doua oara. rolling on the floor

Bafta si sper ca te.am ajutat cat de cat!