| happy31animation a întrebat:

Ce richizite imi trfebuie pentru clasa a 6-a?

Răspuns Câştigător
| OwGoodsRazvy a răspuns:

Pai iti trebuie 10 caiete dictando A5 de 80 file pentru ca te tin mai mult, 5-6 caiete de matematica tot A5 80 file, 2 caiete de biologie/geografie,un bloc de desen, acuarele, pahar pentru apa, pensula, trusa geometrica, 1 pix cu albastru, 1 pix cu verde, 1 pix cu rosu, 1 creion(in afara de cel din trusa geometrica) si o guma de sters(mama prostilor happy, in afara de ceea din trusa geometrica), o rigla(in afara de ceea din trusa). Pentru inceput, ca o sa-ti mai trebuiasca caiete de geografie/biologie multe dar chiar si blocuri de desen.

7 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Se folosesc aceleaşi rechizite în orice clasă. Nu înţeleg de ce întrebaţi atât. Te descurci şi cu un creion, o riglă şi o gumă de şters.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Ce rechizite ti-au trebuit in a 5a?

| happy31animation explică (pentru FatUglyVirgin):

Asta stiam dar am auzit de la altii ca intr-a 6-a sunt mai multe

| Alisse a răspuns:

Niste caiete si pixuri ce altceva?

| carla2010 a răspuns:

Caiete, creioane, pixuri, rigla, trusa geometrie, cerneala, stilou, mai vrei? Radiera, ghiozdan, acuarele, etc

| Lara13 a răspuns:

Iti trebuie caiete studentesti, trusa de geometrie, caiete A5, bloc de desen mare si restul ce cumparai tu in clasele 1-5

| dorianaionela a răspuns:

Pai..eu sunt in a 8-a si in clasa a 6-a mi-a trebuit: rtrusa de geometrie(riglle, compas...etc), ceva pixuri colorate de preferinta cu gel pentru definitii si formule,creioane mecanice sau normale.,guma de sters, ascutitoare, bloc desen, acuarele din astea in tub..., caiete studentesti si normale, dosare...etc...Acum vezi si tu ce ai luat in clasa a 5-a...