| Cenusareasa09 a întrebat:

Ce sa fac cand ma plictisesc? Ceva idei? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Hikari a răspuns:

Buna.
Hmm pai fac multe lucruri.
Ori imi mai aranjez prin camera anumite lucruri, cant la chitara, ma uit peste niste reviste, bezni desenate. Saaau:
-sa citesti
-sa faci karaoke
-sa dansezi
-sa te uiti la un film
-sa te uiti la tv
-sa te joci pe calculator
-sa vorbesti pe mess cu prietenii
-sa probezi haine mai vechi si sa te distrezi cu o prietena buna sau chiar mai multe facand un mini teatru
-sa faci poze
-sa le modifici
-sa rearanjezi obiectele din camera
-sau pur si simplu sa te joci un joc cu familia.Gen monopoly, nu te supara frate etc...
Sa stii ca exista multe posibilitati...winking

58 răspunsuri:
| Gotolone a răspuns:

Fa laba

| Balan_Măry_1995 a răspuns:

Pai sunt foarte multe lucruri :si eu cand ma pictisesc cate o data nu mai am idei ce sa fac dar dupa o vreme imi trece:la tine depinde:
-daca stii sa canti:
-fa karaoke
-prostestete cand canti
si tot asa
-daca stii sa dansezi:
-prefate ca esti pe o scena si esti la un concurs acelasi ex si pentru daca stii sa canti
-daca iti place sa citesti:
-fa teatru din povestea ta preferata
-recita poezia ta preferata ca la un concurs
-daca esti lenesa si nu ai chef de nimic:
-uitate la un film
-vorbeste cu prietenii tai pe mess
si oricum esti in camera ta asa ca mama ta nu trebuie sa-ti de-a aprobarea sa faci ai daca nu ai
Asa ca sfatul meu este sa cauti in adancul tau si sa vezi ce te defineste si atunci fa ce-ti place cel mai miult!

| Citadel48 a răspuns:

Mananca hartie.

| iulydulcica a răspuns:

Poti intra pe mess sau uita-te la intrebarile de la TPU si da raspunsuri

| jbclauu a răspuns:

Comentezi pozele prietenilor pe facebook. faci tot felul de experimente culinare impreuna cu prietena ta. sper ca te-am ajutatlaughing... funda?

| Frumusika7 a răspuns:

Eu iti recomand sa iti pui castile de telefon in urechi, sa dai la rodio, sa te intinzi in pat si sa te relaxezi gandindute la lucruri frumoase.

| ChuckNorris2013 a răspuns:

Uita-te Doza de has laughing)))

| Jacquelinee a răspuns:

Deseneaza, Citeste, Scrie, fa schite de haine pe care ti-ar placea sa le ai, canta, asculta muzica, uita-te la un film, la un serial, dormi, iesi afara cu bicicleta/rolele, redecoreaza-ti camera, fa curatenie, invita o prietena, plimba-te, invata sa canti la un instrument nou. Succeswinking

| DiiaBiia a răspuns:

Sunt foarte multe lucruri pe care le poti face cand te plictisesti de exemplu :
-> Dansezi
->Canti
-> Asculti muzica
-> Te uiti la T.V
->Vorbesti la telefon
-> Stai pe TPU
-> Stai pe Stardoll si incearca sa devi N.C.G
-> scrie o poezie
->Sa-ti inventezi propriul tau stil
-> Sa faci, Pizza, Spaghete sau cartofi prajiti daca ai de la (12 ani in sus)
Sper ca ti-au fost de folos! FunditZzZa?

| Bhăă_Izabel_1977 a răspuns:

Canti citesti dansezi asculti muzica te plimbi cu bicicleta te dai cu swerdul te plimbi cu rolele pictezi desenezi te joci cu prieteni iesi cu prieteni la o plimbare sau un suc si o pizza.Mai vezi si tu ce faci bine? Dar sa stii cand te plictisesti iti distrugi viata!

| bia12 a răspuns:

Buna pai pui porecle prietenilor tai, scrii o poezie, scrii in jurnal, vorbesti la telefon, sa te intersezi cinei teresa fidalgo pe google...sunt multe medote

| Andrei_Calin_1990 a răspuns:

Sa citesti o revista sa te uiti pe laptop pe tableta

| EuSuntAlex99 a răspuns:

Citeste bancuri pe net

| dianacernea890 a răspuns:

Eu de exemplu cand sunt plictisita imi iau un caiet si sun pe cineva cu nr ascuns (*311diez)dar tu il scrii cu un diez format si le spui de exemplu ca esti unchiul iar pe caiet scrii reactia fiecaruia

| Mada_Madalina_2003 a răspuns:

Ce sa fac cand ma plictisesc?

| Stefania_Stefy_1995 a răspuns:

Poi...te uiti la Tv iesi afara te plimbi,mananci ceva buun, te duci la cineva, stai pe laptop tebleta calculator, faci teme, iesi in oras. Si altele.rolling on the floor laughing

| Arghiropol_Gabi_1959 a răspuns:

Pai te joci pe net (fata) jocuri de fete (baiat) jocuri de baiat faci curat in camera faci baie faci dus te plimbi prin casa te uiti pe tableta pe telefon citesti inveti scrii in plus de scoala te coafesi si incepi sa dansezi la oglinda te imbraci potrivit iesi afara si chemi prieteni pana la urma incepeti sa va inbulgariti sa faceti un om de zapada sa alergat sa faceti concursuri sa va distrati ca plictiseala nu e buna