| David_Izabella_1983 a întrebat:

Ce sa fac cand ma plictisesc?

6 răspunsuri:
| Damii a răspuns:

Buna!
Uite, poate ti se pare ciudat, dar eu pastrez un caiet in care scriu scrisori. Cand am ceva de spus, scriu, chiar daca nu vede si aude nimeni. Uneori, imi scriu mie. Imi dau seama ca am multe sa-mi spun. Le scriu alor mei si le scriu necunoscutilor. Le spun povestea mea.
Nu stiu daca iti place sa scrii, daca ai talent la asa ceva, dar incearca macar o data. Scrie tot ce gandesti iar peste timp, reciteste. Te vei cunoaste cu adevarat.
Nu vreau sa par o ciudata, ti-am spus doar ce fac eu ca sa imi ocup timpul.
O seara frumoasa!

| KillMePlease a răspuns:

ascultă muzică
uită-te la chestii pe youtube
plimbă-te
citeşte
vorbeşte cu prietenii
sau fă-ţi prieteni pe diferite reţele de socializare şi vorbeşte cu ei
noroc

| IonutCG90 a răspuns:

Bună seara. Vorba lui Damii. Sau sfatul meu dacă-mi permiți, folosește-ți mintea, doar oamenii plictisitori se plitisesc. Alege unul din cele +5.000.000.000 lucruri pe care le poți face oricând. Cu siguranță poți fii o fată/femeie isteață și atunci nu vei da greș.

| B3B3NI a răspuns:

Cum scapi de plictiseala...foarte usor.
FACI CE ITI PLACE happy

| RaisaPretty a răspuns:

Sa faci ceea ce iti place

| AnastasiaMariaAnastasia a răspuns:

Citeste o carte,culca-te,inerveaza o persoana cu intrebari stupide fara sens,poti face farse la telefon,fa o pimbare prin parc,fa sporturi ciudate,vizioneaza un film,joaca-te,deseneaza,plimba-te cu bicicleta prin parc sau in alte locuri, viziteaza-ti bunicii, vorbeste cu prietenii, prosteste-te si multe, multe altele.