| abyaby222 a întrebat:

Ce sa faci cand te plictisești? In liniște, in casa?

4 răspunsuri:
| Damii a răspuns:

Buna!
Uite, poate ti se pare ciudat, dar eu pastrez un caiet in care scriu scrisori. Cand am ceva de spus, scriu, chiar daca nu vede si aude nimeni. Uneori, imi scriu mie. Imi dau seama ca am multe sa-mi spun. Le scriu alor mei si le scriu necunoscutilor. Le spun povestea mea.
Nu stiu daca iti place sa scrii, daca ai talent la asa ceva, dar incearca macar o data. Scrie tot ce gandesti iar peste timp, reciteste. Te vei cunoaste cu adevarat.
Nu vreau sa par o ciudata, ti-am spus doar ce fac eu ca sa imi ocup timpul.

| Sn4k3 a răspuns:

Eu ma uit la filme sau la seriale cand ma plictisesc. Uite niste seriale tari : Supernatural, Reaper, Baby Daddy, Spartacus, Doctor Who. Filme gasesti pe net.

| Ineys a răspuns:

Ma joc Counter-strike. laughing Invat :O citesc chestii pe net... ma joc pe telefon, ma uit pe 9gag, etc etc.

| Zacase a răspuns:

Cand ma plictisesc de obicei trollez pe League of Legends de pe un cont auxiliar, sa nu-mi iau ban pe ala principal rolling on the floor. Daca ma plictisesc si mai rau, fac ceva exercitii sa treaca timpul (pentru brate, abdomen, nu te gandi la mate, daca fac d-alea nu o sa mai treaca ever timpul..., oricum nu-s eu mare atlet). Daca n-am chef de asa ceva bag sa desenez ceva si vand prietenilor cu 3-4 lei (sper sa nu se prinda ca nu prea stiu sa desenez). Daca ai camera video/microfon poti intra sa faci prankuri pe omagle, dar aici ai grija ca mai vezi specimene la **** goala, am patit...