| stefanpaunu a întrebat:

Ce se poate intampla daca incarc o arma airsoft full metal co2/gaz cu gloante reale.Replica o sa explodeze sau o sa traga? Daca trage este considerata o arma ilegala, nu-i asa?(asa cred eu).

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca habar n-ai de principiul de functionare al unei arme cu glont. Fie ea pusca, revolver sau tun.Cum crezi ca ar zbura glontul? Neavand nici calibrul adecvat. Pr...e omeneasca!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poti imperechea un elefant cu un purice?

| Clorox a răspuns:

Este ilegal, dar te rog nu mai spama, daca cineva stia raspunsul intrebarii iti raspundea din prima!

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Nu văd cum ar încăpea un glonț real pe țeava puștii. Și chiar dacă ți-ar încăpea vreun glonț pe țeavă, pușca nu ar avea suficientă putere să arunce prea departe glontul (asta dacă măcar are forța să-l miște). Nici nu se pune problema să explodeze laughing Cu ce naiba arunci, cu tunul? Este, totuși, o jucărie (puțin mai complexă, dar tot o jucărie rămâne)...

| Adrian_Frigioiu_1981 a răspuns:

Ia-ti orice arma de pe airsoft.ro si daca tu o faci sa traga cu glont, iti dau de 5x banii pe ea happy

| stefanpaunu explică:

Am deja 3 arme airsoft (4 inainte de a mi se defecta un dintre ele {un revolver co2 full metal}.ma gandeam ca pot schimba toate piesele de pistol cu bile cu piesele unui mistol real de acelasi tip si calibru.O sa schimb si teava cu una de la un revolver real.

| Roberto76 a răspuns:

Salutare Stefan! Armele de airsoft au alt principiu de funcționare fata de armele cu glonț și mai exact folosesc aerul comprimat pentru propulsia bilei din plastic în calibrul 6 motorina urmare este practic imposibil sa introduci munitie reala într-o arma de airsoft. Daca vrei sa primești un serviciu și asistenta pentru achiziționarea unei arme de airsoft, îți recomand să intri pe www.airsoft.ro
Succes :)