Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2764791intrebari
Ultimele intrebari
Cadouri USB - USBmania
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
30 Sep
SATI 268.209AFISARI
142.821VIZITE
129.483V. UNICI
7 Februarie 2009
Anonim intreaba:

Ce semnificatii are culoarea mov?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    7 Februarie 2009 21:43
    cristina_4459 a răspuns:

Este culoarea independentei personale, singuratatea, individualismul, indiferenţa...de fapt are mai multe semnificatii, acum eu ti-am spus de ce stiu eu...

• 27 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 7 Februarie 2009 23:15
    assiris a răspuns:
    Movul este culoarea care imi place mie cel mai mult.
  • 7 Februarie 2009 20:51
    Daniel TM a răspuns:
    Movul este o culoare regala
    Pe vremuri, movul era o culoare greu de obtinut. Este de asemenea culoarea inspiratiei, asa ca daca esti artist, o camera cu accente de mov ti- ar putea stimula mintea. Se crede ca movul ajuta dezvoltarea imaginatiei la copii asa ca este deserori intalnita la decorarea camerelor copiilor.
  • 7 Februarie 2009 22:17
    rael a răspuns:
    Am cautat pe Google si se pare ca parerile sunt destul de impartite, te las pe tine sa alegi...

Este culoarea persoanelor marcate de spiritualitate. Le place sa invete din experiente si sa citeasca despre vietile altora. Este considerata o culoare regala, asociata, in general, cu luxul, creativitatea, spiritualitatea si tot ceea ce este sofisticat.

Violet (mov) - este culoarea independentei personale. Rezulta in urma amestecului dintre rosu si albastru, simbolizand pasiunea care se stinge. Reprezinta, de asemenea, singuratatea si individualismul.

Trandafiri mov - anunta ca persoana care ii ofera s-a indragostit la prima vedere

Violetul (mov) este culoarea regilor. Ea sugereaza luxul, bogatia si sofisticarea. Este culoarea pasiunii, romantismului si emotiilor.
    Violetul este o culoare care se gaseste rar in natura. Unii oameni prefera violetul in design intrucat pare elegant, creaza o atmosfera artistica. Pentru altii pare insa artificial.

Pe vremuri, movul era o culoare greu de obtinut. Este de asemenea culoarea inspiratiei, asa ca daca esti artist, o camera cu accente de mov ti- ar putea stimula mintea. Se crede ca movul ajuta dezvoltarea imaginatiei la copii asa ca este deserori intalnita la decorarea camerelor copiilor.

• 7 Februarie 2009 21:51
    carmen_9743 a răspuns:
    E si o expresie intrata in vocabular "cu putin mov" (pe vremuri femeile usoare purtau mov)
  • 23 Februarie 2009 18:16
    Raspuns anonim:
    Culoarea mov se obtine prin amestecarea rosului si albastrului.Este culoare regala. Ea sugereaza luxul, bogatia si sofisticarea.Movul este culoarea pasiunii si al romantismului.Se gaseste rar in natura.
  • 1 Martie 2009 01:35
    Raspuns anonim:
    Mov indica respect si echilibru, latura sa negativa se relationeaza cu puterea, manipularea si sexul.persoanele imature din punct de vedere sentimental sunt atrase de culoarea mov.prin natura sa este o culoare rece si ne indica respect
  • 1 Martie 2009 01:47
    Raspuns anonim:
    A nu se confunda movul cu purpura, cea care este asociata cu o culoare regala!
  • 1 Martie 2009 07:41
    Raspuns anonim:
    Edte cea mai super cumoare
  • 1 Martie 2009 13:24
    Raspuns anonim:
    Indiferenta
  • 10 Martie 2009 18:52
    Raspuns anonim:
    Movul e culoarea sigurantei de sine...winkingte face sa te simti gingasa si originalahappy
  • 4 Aprilie 2009 16:33
    Raspuns anonim:
    Ador aceasta culoare, mi se pare misterioasa
  • 21 Aprilie 2009 14:25
    Raspuns anonim:
    Elegant
  • 22 Iunie 2009 15:50
    Raspuns anonim:
    In general,,,, o femeie puternica, curajoasa, ...cam asa vad ew culoarea mov

• 7 Octombrie 2009 11:32
    Raspuns anonim:
    Eu nu stiu pre multe despre culoarea mov de accea am accesat acest site dar imi place mult si faza ca pe vremuri femeile usoare purtau mov mi se pare...stupid.ce a fost a fos acum prezentul conteza si nu inseamna ce daca porti miv esti femei usoara(>>>)
  • 9 Noiembrie 2009 11:57
    Raspuns anonim:
    Depinde unde este folosit! In materie de haine, este de prost GUST! Mai ales daca este si electric! Un mov pastelet dat pe o cladire istorica de ex. reprezinta bogatia si rafinamentul! O culoare nobila daca stii unde sa o folosesti!
  • 13 Ianuarie 2010 17:14
    Raspuns anonim:
    Culoarea mov este culoarea regilor si a inparatilor
  • 15 Februarie 2010 19:26
    Raspuns anonim:
    Ba ala care a zis ca mov p haine e de prost gust esti cu adevarat retardat
  • 24 Februarie 2010 20:41
    Raspuns anonim:
    Ce inseamna culoarea mov
  • 14 Martie 2010 22:28
    Raspuns anonim:
    Mov este o culoare ce inspira "Ce e nou "adica, un fel de adrenalina una. neschimbabila ...iti da siguranta in propiile puteri si mereu te simti confortabil, deoarece este in trendbig grin
  • 4 Aprilie 2010 16:40
    Raspuns anonim:
    Este culoarea independentei personale, singuratatea, individualismul, indiferenta...de fapt are mai multesemnificatii.
  • 1 Iulie 2010 14:14
    Raspuns anonim:
    Movul se gaseste rar in natura? :-) Numai daca mergi pe marginea drumului si tot vezi, pe langa gardulete vii, o gramada de flori cu petale micute mov. Nu stiu cum se numesc, dar sunt la tot pasul ca si rochita randunicii, apoi mai sunt brandusele, unele frezii mov, orhidee etc.
  • 26 Octombrie 2010 16:56
    Raspuns anonim:
    Culoarea mov exprima siguranta de sine si increderea de care avem nevoie pentru a supravietui greutatilor vietii. Este o culoare care-ti da putere in momentele grele.
  • 31 Octombrie 2010 16:47
    Raspuns anonim:
    Mov sau violet reprezinta independenta, siguranta, placerea de a trai si nu in ultimul rand romantism
  • 11 Noiembrie 2010 15:28
    Raspuns anonim:
    Deci aha
  • 17 Decembrie 2010 10:58
    Raspuns anonim:
    Nu stiu destea
  • 10 Februarie 2011 09:29
    Raspuns anonim:
    Este o culoare regale si se obtine amestecan rosu cu albastru.
  • 21 Ianuarie 2011 21:35
    corinaaa_3589 a răspuns:
    Iubesc aceasta culoare