| Sweets a întrebat:

Ce statusuri noi stitsi?
Funditalove struck

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

DeSii` pAr cuminTe` imi place` indeCentt` ! cA Eva Kentt` . n`am niCiun Sentimentt`!"

.`Cand` Mada` intra`n pAro0senii Se pUne` Pe Ea` o0 Lumina` . iSi caUta ViCtimaa` .` o0 facE ca Si o0` feLina!

? || MäDü` nU uiTa . sh iarTa greU ... SenTimenTeLe nu Se sterG rapiD din SufletuL meu!? =x ?"

.`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sA Te lAsS` ! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz` . E vinA tA` . ca mi-am pierduT incredereA` !"

vreau s planG pentru`. n0i sa imi cer iertare` `.in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are.`.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic... || ?"

FoOrmeAza` NumaRuL` meUu` Ori De caTe oRi vRei Sa` vOrbim` . Cheama`ma Sh o sa vyn`!

Deja iUbirEa`i dem0data` Baietii v0r aSaa` de0datA. PaRem 0 prAda` prEa us0aRa ! fEtel0r` Sa nu cEdatsii din priimA sEara!"

Te creD pe CuvanT canD te aUd .SpunanD` ca niCi Nu sunT SfanTa . .asa e .` da` ce Sa faC . aSta`i firEa . d0ar nu credeai ca in Viata Te inseaLa d0ar privirEa"

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT` !"

|| v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu vaTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii` .PenTruu` cA o0` faceti bine` . =x

|| Jtii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !"

Regret mereu cand ne certam d0ar din pr0stii,caci suntem amand0i ir0nici si plini de 0rg0lii!Ca.s tulburata,t0ata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,ad0rmind cu chipul tau in gand.""

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Mama` ce cOpila`.Ce tupeu`.C ochi c piciOare :O Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mne baby ai cazut in pakt :-xX DeLiCiOuS`!"

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X""

aUd vOrbee` pArSivee despre mnee`.si kOntinuaa barfaa`.da cand vOrba ajunge la mne.ishi cere sKuzee tarfaa`!"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!

la biSeRici m`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie.ca La caTe a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sA tRaGi!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere!

stii.n'Ai deekt ssa vOrbesti singuraa.imi gaseskti atatea defektee!retinee.sunt printsesa lui si asta e toot ce conteaza !"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!"

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa`ti arat cum sunt defapt .;x ]?

E o diva si-asta toata lumea-o stie, Din pozele de pe hi5 unde ea scrie, Ca e barfita pentru ca e talentata, Cand o barfim noi ea e cea mai castigata ."
Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor……winkingwinking:X:X"

„Poate nu sunt o prietena buna, dar sunt o dusmanca PERFECTA!"
Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"

„Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea nu se spune ci se simte…"
Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici….el te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!"
As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele..."
Din 10 prieteni stii ca 5 sunt falsi…Iar daca apare o prb…ink 3 fac pasi…D obicei ii citesti rapid… P cei kre iti zambesc…Ji d fapt nu te inghit…asta e despre prietenii kre sa fie clar…Te-au lasat o data si sunt gata sa o fac iarwinking"
Un om a spus candva o vorba mare, iarta-ti dusmanii pentru ca o sa-i enervezi mai tare!"
Lipsita d orice cod moral…prefer sa fiu decat sa par
Va veni o data vremea cand in urma vei privi… ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii… dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca… "Asa a fost o data!"
Cand razi toti vor rade cu tine…dar atunci cand vei plange o vei face singur..."
Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant… "

"Viata de pushtoaica cu zambetu pe buze si cu capu sus...voi ajunge 'ntotdeaua unde mi'am propus!"

,,Prietenie înseamna sa fii alaturi de prieteni nu când au dreptate, ci când gresesc..."
Indiferenta mea raneste sufletul altora…"

,,Nimeni nu merita lacrimile tale si acela care le merita sigur nu te va face sa plangi NICIODATA..."
Toata lumea e suparata cand sunt eu fericita si toata lumea e fericita cand sunt eu suparata…mai bine sunt mereu suparata decat sa fie ceilalti suparati….dar acum, nimeni nu-mi poate lua fericirea…"

„Zambetul celui care sufera este mai dureros decat lacrimile celui care plange…"
Nuu` am 0bligat nici0data p` nimeni s` ma placa, prefer sa`mi zici ca nuu` m` placi p` fata, decat s` ma sapi p` la spate ca 0 zdreantsa ! winking"

„Ne leaga zambete sh lacrimi, n` leaga 0 prietenie fara margini !"
Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI."
Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel...
Be smart. Be clever. Put me in your heart 4ever!
Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visezsad.
1.Doua inimi,doar un foc:X

2.Nu uita ca toti traim sub acelasi cer!

3.Nu te uita in trecut cand iti formezi viitoruk

Merg incet inspir talent c-am venit din occident ca sa strig in gura mare"copia" nare valoare!

De cite ori ma veti privi cu ura si manie,de atitea ori va voi zambi cu multa simpatie.
Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !
Fiecare lucru-si are vremea potrivita, si fiecare varsta-si are nebunia ei de-o clipa"
Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…
Zambeste mereu` . chiar daca ti`e greu . chiar daca te doare . zambeste si fi tare`!happy •"
• Am invatat sa respect • EA respecta doar banii • EU am invatat sa lupt singura • EA e zero fara tati si mami •
Daca viata iti da 1000 de motive sa plangi, demonstreaza-i ca ai 1001 motive sa zambesti!

Am invatat sa nu pierd timpul cu cineva care nu este disponibil, sa si-l petreaca pe al lui cu mine
Desi nu este o boala de ochi, gelozia duce la orbire.

Gelozia trage in toti si se raneste intotdeauna pe sine
Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesccc.c din n0u`. asta`i t0t ce c0nteaszaa
cati ati ramas alaturi de cand eram mici?si cati ma veti ajuta atunci cand pic sa ma ridic?iti numeri prietenii acum,si iti dai seama ca nu`i asa cum credeai tu ci cum zicea tata si mama"
Vreau sa-i fac sa zambeasca pe cei care au plans si sa-i uit pe cei care m-au uitat
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

'Invata sa ai un zambet ascuns in inima ta si nu varsa pentru nimeni nici macar o lacrima.Nu`s asa de buna de pus in rama.Dar n-am regrete.Stii,refuz sa cred ca sunt o drama.''
Traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.O lume virtuala plina de culoare
Stii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "
DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT`
Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu pOti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*! ¦Te iubesc¦ !""
NiciOdata n-ai uitat sa fi langa mine,Si eu vOi fi mereu, la fel,langa tine;x;X
Tu ai fost singura care mereu, mereu m-ai ajutat,M-ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m-au innecat>;D
Prietenia nu tine de mOda,nu e ceva ce se pOarta dOar sezOnul acesta.nu se cumpara si nu se vinde,este insa cea mai buna investitie in aceasta viata
peste t0ate O s` trecem cu capuu`n sus . N` avem una p` alta, asta`i mai presus
*
Nu tOate lucrurile ne vOr merge bine,dar vOm trece peste tOate amandOua:tu si cu mine.;x;x;x
Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe.Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte.Te Iubesc Si Punct!
si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine
Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.
Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.
Tot ce pot face pentrul prietenul meu este sa-i fiu pur si simplu prieten.Nu am averi cu care sa-l rasplatesc.Daca el stie ca prietenia lui ma face fericit,nu va dori o alta recompensa.In asta consta maretia prieteniei.
Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva...
Prietenii cei mai apropiati sunt cei care inteleg cel mai bine ce e cu viata noastra, carora le pasa de noi la fel ca si noua,care ne sunt alaturi la succese si la esecuri, sunt cei care rup farmecele asupra singuratatilor noastre.
Kilometri obositori trec repede si ii parcurgi mai vesel, mai usor...Si lumea-ntreaga pare mai senina cand ai un prieten drept insotitor
Adevarati prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian, ci aceia care iti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla

Prietenul adevarat iubeste oricand ! Si in nenorocire devine ca un frate !
Ea mi`e ca 0 s0ra, ne intalnim la sc0ala la aceiasi 0ra.Avem idei fixe, radem dup` culise, iar cand c0rtina a cazut, veselia a`nceput \\ /
cand ea e langa mne, uit d` t0t sh m` simt bine
un prieten adevarat iti vede prima lacrima,o sterge pe a2a,si o opreste pe a3a.

Exista aceea persoana care te schimba atat de mult.incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta
Prietenia noastra nu e chiar perfecta dar ma intelege sh imi suporta toate "prostioarele" mele o iubesc:
Sh s`au spus multe v0rbe rele despre n0i . _|_ la t0tsi kre auu vrt s` ne traga inap0i!

Dintre t0ate prietenele kre le-am cun0skt tuu esti cea p` kre nuu vreauu s`0 uit . Sh daca` m0r inaintea ta, v0i ajunge`n rai sh t` v0i astepta
Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy...iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta
Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu
Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez
Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare ...

Stiu cand sa rad,stiu cand sa fiu suparata,stiu cand in ochii vostri sa fiu singura fata importanta ''

'' Cu nimic mai speciala,cu nimic mai deosebita.Doar diferita ''

'' Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.Si daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia ''
Ea e Barbie! Altele vor sa o imite.Dar la cat de scumpa e.Nu isi pot permite''

'' Pesonalitatea mea,ma scapa de greu,pentru ca ce-i frumos,ii place si lui Dumnnezeu''
01. Cioc-cioc ! – Cine-i ? – Berea ! – Intra !
02. A gresi este omeneste… totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste…
03. A pretty girl can kiss a guy…a bird can kiss a butterfly…the rising sun can kiss the grass…but you my friend! yes you! YOU CAN KISS MY ASS !
04. Abia astept sa apari pe mess…
05. Abonatul yahoo Messenger nu poate fi contactat. Incercati mai tarziu. Sau mai bine nu.
06. Acuma m-am trezit ! Pa, ma culc…
07. Alti numara cate stele is, da io cate nu-s… "
08. Am citit ca tutunul dauneaza si m-am lasat de fumat! Am citit ca alcoolul dauneaza si. m-am lasat de baut ! Am citit ca sexul dauneaza si? m-am lasat de? citit !
09. Am luat o razna… promit sa o dau inapoi…
10. Am un cap perfect patrat !
11. Angajez CLOWN. Rog seriozitate!
12. Arati asa de bine, incat era sa fac infarct!
13. Asa pisica tii cainele ocupat peste 20 soareci de lup secunde canar un arici idiot! acuma citeste fara animale….
14. Astazi eram in biserica si cand ma uit la cucoana de langa mine, isi aprindea tigara… Doamne sa scap berea din mana nu alta…
15. ATENTIE daunez grav sanatatii !
16. Atunci cand te simti trist si descumpanit, gandeste-te ca odata ai fost cel mai tare si mai rapid spermatozoid dintre toti.
17. Ballentine`s Day !
18. Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facuta !
19. Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari…
20. Bate si ti se v-a deschide… proces penal!
21. Beau bere… sa-l fac spritz pe Jack Daniel`s
22. Bine o zis …cine o zis…cand o zis…ce-o zis…
23. Brb, particip la olimpiada "100 de metri mers de alcoolist".
24. Buna ziua!Compania DUREX va anunta ca nasterea dumneavoastra a fost cauzata de o eroare tehnica. NE CEREM SCUZE!
25. Buna, sunt un virus romanesc, dar din cauza tehnologiei sarace din tara mea nu sunt in stare sa-i fac nimic calculatorului tau. Te rog, fii dragut, sterge un fisier de-al tau si pretinde ca esti speriat…
26. Busy…fac recensamantul la piticii de pe creier…DND ca iar le pierd sirul.
27. Ca sa-ti atingi obiectivele trebuie sa fii un visator… asa ca nu mai pierde vremea, trimite totul la naiba si du-te sa te culci !
28. Calare… pe situatie!
29. Cand am sa ma fac mare, vreau sa ma fac macara…
30. Cand e cald judec la rece….berile!
31. Cand eram mic eram obisnuit sa-i fac cu mana domnului politzist…acuma m-am zgarcit…ii arat doar un deget.
32. Cateodata stau si ma gandesc daca eu intradevar pot gandii…
33. Caut cu lumanarea… gasesc aproape orice !
34. Caut loc pentru. cershit…….cine ma ajuta sa gasesc primeste 40% din castig !
35. Ce ciuda imi este ca nu imi iese schema aia cum o da Ronaldinho de 7 ori in bara !
36. Ce dai bah, nu stii sa-njuri ?
37. Ce faci dom’ne? Uite bine, absolut nimic !
38. Ce statusuri aveti fratilor , v-ati facut cu totii filozofi ?
39. Ceea ce se afla in stanga acestui status se numeste barbatul ideal…
40. Chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit.
41. Cine vrea plictiseala?…. o da eu pe gratis !
42. Cine`i harnic si munceste, are tot ce vrea. Cine`i prost si leneveste, are tot asa…
43. Coafez gaini…pret avantajos .
44. Copil tembel…pierdut borcan zacusca…
45. Cred ca imi place ceva… dar nu stiu sigur ce?!
46. Cu coasa printre vecini…
47. Cum mata sa spui ca portocala are gust de branza topita?
48. Curiozitatea ii impinge pe unii sa descopere America, si pe altii sa asculte la usa…
49. Daca ai portofelul gros, inseamna ca e plin de maruntis…
50. Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza…
51. Daca as avea SuperGlue… as lipi ID`ul tau cu al meu… sa fim impreuna si pe net !
52. Daca dragoste nu e…….atunci facem.
53. Daca esti bou si vrei sa te arunci de pe o cladire datorita unei fete , sa te gandesti inainte mai boule ca ai coarne si nu aripi !
54. Daca esti invizibil, poarta-te ca atare !
55. Daca femeia ar fi buna, si Dumnezeu ar avea una.
56. Daca nu reusesti din prima, adio sarituri cu parasutaaaaaa……
57. Daca prostia ar fii amendata tu ai lua amenda la fiecare colt de strada…
58. Daca toate masinile vin spre tine… esti pe banda gresita !
59. Daca vrei sa afli valoarea banilor, încearca sa te împrumuti.
60. De ce sa bei si sa conduci cand poti sa fumezi si sa zbori !
61. De ce taci ba?
62. Din motivul lipsei de bani si pentru ca Veronica ii facea fite, Eminescu intra intr-o perioada pe care mi`e rusine s`o spun…
63. DND – bunica la calc isi verifica mailu (Oo)
64. Do not disturb….connecting…. LOVE IN PROGRESS…
65. Don’t be sad… don’t feel blue… Frankenstein was ugly too!
66. Don’t play stupid with me… I’m better at it
67. Dus cu pluta… revin pe conducta
68. Dus…. peste 7 mari, 7 tari, 7 ape, 7 continente, 7 munti, 7 dealuri, 7 campii, 7 movile, 7 crevase, 7 lacuri, 7 izvoare, 7 pajisti, 7 orase, 7 cartiere, 7 blocuri, unde nici buzz-urile nu ajung…
69. Du-te tare vino lent si mai zici ca n-am talent !?
70. Ea: Da.
71. El :Hey estinoua(9) pe aici?
72. El: Nu vrei sa fi sasele(6) meu?…
73. Enervez…… in rate lunare!
74. Este bine sa lasi bautura, insa rau este sa uiti unde ai lasat-o…
75. Esti singura de 14 februarie? nu ai un partener care sa-ti ofere un cadou pufos, sa iti dea o floare, sa iti ofere pasiune, tandrete, sa iti spuna ca te iubeste, sa iti spuna la multi ani? .TAIE VENA…
76. Eu nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare minut…
77. Eu sunt dovada vie ca omul poate traii fara creier !
78. Fac cinste plateste vecinu!
79. Fac teme ca altceva nu mi-o dat scoala…
80. Femeia ta sta langa tine din lipsa de imaginatie !
81. Fetele cumintzi…scuipa….fetele rele….inghit.
82. Fetele imi bat in geam / nu aud am termopan…
83. Foaie verde magheran/M-a facut mama spartan!
84. Frek menta on-line !
85. Game Over…
86. Hello, welcome to my away message, how may I ignore you today?
87. I dont think, I just drink !
88. I started out with nothing… and I still have most of it! .
89. I was born intelligent! Education ruined me…
90. I will see you again… but not yet. Not yet !
91. I`em ãuei….pliz weit !
92. I`m the best so fuck the rest !
93. I’m mobile ca n-am pc…
94. Ia zi fa, iti iau o cola?
95. Imi infig cuie in plamani.
96. In afara de ceva mai ai de zis si altceva?
97. In caz de al III-lea razboi mondial femeile ar primi pusti iar barbatii pustoaice !
98. In fiecare dimineata ma uit in topul celor mai bogatzi oameni din lume …. daca nu ma vad printre iei ma duc la munca!
99. Inainte sa-l gasesti pe Fat-Frumos, trebuie sa saruti multe broaste…
100. Incerc sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc…
funda ?

pa,pa

2 răspunsuri:
| Irmmma a răspuns:

Http://sweety-things.weebly.com :)!
Sper ca te-am ajutat! :x te pup :*

| NomberOne a răspuns:

"Tu nu stii cum e sa ii ceri timpului sa repete momentele cand respirai doar prin zambete" sau "Imi voi cladi campii din care sa citesc numai sub Soare trecutul meu plin de umbre surde si rabdare..." sau "Afara este Soare, iarin sufletul meu furtuna, Pentru fericirea mea esti unitatea de masura." ori "M'au ocolit vremuri avand ca prieteni flori si frunze.Am invatat sa inteleg suspine.sa fiu sfatuit de zumzet" iar ultimul, dar nu cel din urma:"Speranta moare ultima, deci tu ai sa mori inaintea ei"