| DaciaRomania a întrebat:

Ce va place sa cumpărați de obicei de la un Târg de Crăciun? Gen, 2-3 chestii, de ex?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic. Sunt prea mari preturile ca sa merite

| gabicoo a răspuns:

Cozonac, cârnați, caltaboși, mușchiuleț, etc.

| ReddY25 a răspuns:

Vin

| KovacsB a răspuns:

In general nimic.
La noi isi bat joc.
Am fost la un targ de Craciun in Trento (It )unde preturile erau la jumatate iar calitatea produselor nu se putea compara cu mizeriile de la noi. Unde mai pui ca la noi cei care vindeau alimente erau imbracati la fel cum sunt cand curata la animale iar in Trento erau imbracati ca bucatarii adevarati cu capul acoperit, etc.