| John16 a întrebat:

Ciao TPU, daca cineva isi face un cont de facebook cu numele si pozele unei celebritati, are ceva?, funda

Răspuns Câştigător
| KillMePlease a răspuns:

Presupun ca acel cineva eşti tu...
Si dacă e ceva de bine, adica ai de gând sa postezi poze în regula, nu are nimic, cred, dar sa nu te dai drept acea persoana şi sa ii ..strici reputatia. na... Şi poate nu iti pui chiar numele ei sau mentionezi ca esti un fan sau o fana.
Şi daca vrei sa ii faci rau unei persoane publice are ceva, adica tie nu ti-ar placea, dar oricum oamenii isi dau seama care e real (contul ) şi care nu...

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca vrei sa fii dat in judecata, incearca!

| anonimg a răspuns:

Eu cred ca are legatura cu furtul de identitate.

| RobertMoon a răspuns:

Se numește furt de identitate daca te dai acea persoana, dar daca este un fanpage nu e nicio problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimic. Am fost eu si personaj din anime, si nu a avut nimic.

| TheCuteOne a răspuns:

Eu cred că e furt de identitate, dar atâta timp cât e un fanpage nu-i nicio problemă.

| danielut a răspuns:

Nu! Nu are absolut nimic!

| VitoScarletta a răspuns:

Nu poti sa ''furi'' pagina de coperta, de profil sa postezi aceleasi lucruri nu are nimic

| Penguin224617 a răspuns:

Nu cred, atata timp cat nu postezi poze cu celebritatea, ci cu tine :\