| Murrdok a întrebat:

Cine a inventat Metin2 dau funda?!

12 răspunsuri:
| BlackVeil a răspuns:

Mos Craciun

| chelutzul a răspuns:

Iti dai seama ca nu ete UN inventator al metinului dar compania care a creat jocul se numeste YMIR.Asta e linkul in cazul in care te intereseaza http://www.ymirgames.com/

| MeoKidu a răspuns:

Metin2, a fost inventat de un nemţ (german)

| Wildie a răspuns:

Un inteligent

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Un nebun cu handicap.

| pRaNk a răspuns:

Marck Elderson sau cam asa cevalaughing

| rZv995 a răspuns:

Acest joc a fost creat de cei de la GameForge si Ymir care de asemenea au creat si alte jocuri cum ar fi: 4story si numeroase jocuri de browser: gladiatus, ikariam, bitefight, ogame etc. Deasemenea acest joc se afla in mai multe tari.

| har a răspuns:

A fost inventat de compania aceea gameforge... una destul de populara desi jocurile create de ei nu valoreaza nici -10000 bani...

| LightBox a răspuns:

Metin2 a fost creat de Ymir (Nu GameForge) in anul 2005 folosind limbajul de programare Python si librariile.pyc. GameForge doar a facut cateva servere pentru toate tarile...Nimic special!

| Raul_Cristian_1975 a răspuns:

Acest joc a fost creat de cei de la GameForge si Ymir care de asemenea au creat si alte jocuri cum ar fi: 4story si numeroase jocuri de browser: gladiatus, ikariam, bitefight, ogame etc. Deasemenea acest joc se afla in mai multe tari.

| mama123 a răspuns:

Nu e adevarat ca YMIR a creat jocul Metin2, YMIR si GameForge doar a preluat jocul de la 2 coreeni care se plictiseau si nu aveau ce face si au inceput in 2003 si in 2005 a fost gata jocul si YMIR a dat de jocul lor iar GameForge a facut doar cateva servere asta e povestea reala a creeri jocului Metin2 (prinetre cele mai fain joc pe care l-am jucat...)

| SuperrRendy a răspuns:

Cheutzul merita funda e adevarat