| aNnOnNyyMoUs a întrebat:

Cine este Slender-Man?

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

E descris ca purtând un costum negru, amintind de imaginea Oamenilor în Negru, şi, după cum sugerează şi numele, e neumană de slab, putând să-şi întindă membrele şi trunchiul la lungimi inimaginabile din punct de vedere uman, pentru a induce frica şi pentru a-şi prinde în capcană prada.
Odată ce-şi întinde membrele, victimele sunt puse într-un fel de stare de hipnoză, neputându-se elibera de controlul mental în niciun fel. Are capacitatea de a crea un fel de lujere din degete şi spate, pe care le foloseşte pentru a se deplasa la fel ca Doctor Octopus, duşmanul de moarte al lui Spiderman. Capacitatea superumană, de întindere a membrelor poate fi văzută ca o asemănare între el şi Dl Fantastic, din Fantastic 4.
Nu se poate trage niciun fel de concluzie finală în ceea ce priveşte victimelor sale, omorâte, ori duse într-o dimensiune sau locaţie secretă, ori asupra a ce ar absorbi, deoarece nu există niciun fel de probe sau cadavre lăsate în urma lui.

Relatările spun că e înalt, foarte subţire, cu nişte braţe lungi şi neumane, şi cu o faţă văzută diferit de fiecare dată( deşi, nu poate fi considerată o faţă din punct de vedere uman).
Rămâne un mister atât ce vrea, cât şi de unde vine. Dovezile indică doar faptul că trăieşte mult mai mult decât noi, oamenii. Se spune că cei care au văzut creatura dispar, sau, chiar mai rău...
Prezenţa creaturii e asociată cu paranoia şi o stare de rău, şi cei care o văd ajung să scrie mesaje bizare la nesfârşit, şi ajung să scrijelească o figură întunecată fără faţă.

Dar cică legenda asta ar fi fost inventată de unii pe un forum şi s-ar fi răspândit pe internet de atunci, intrând în mitologia urbană.
Oricum ar fi, e o legendă foarte bine construită.
De pe wikipedia: Slender Man este o legendă urbană creată de cineva din comunitatea online Something Awfull, şi s-a răspândit pe internet, înrădăcinându-se în conştiinţa populară.

happy

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres Ista este un om deformat!:(:(:(...

| RoByTzU123 a răspuns:

Am auzit ca este o fantoma-om cu 8 picioare care omoare copii in america.

| Tєσ a răspuns:

Slender Man este o creatura paranormala cu maini foarte lungi si subtiri cu 6 tentacule.El rapeste oameni(in special copii). Nu se stie exact ce vrea si de unde vine. Se spune ca traieste in paduri sau in locuri cetoase.Deobicei copii pot sa il observe mai bine decat adulti inca nu stiu de ce.Se spune ca acele 6 tentacule te aduc intr-o stare de hipnoza pe scurt o iei razna.Are cam 2, 50m lungime si ii se spune Slender Man(Omul Subtire) deoarece este foarte subtire.Isi poate lungii mainile la distante inumane.Nu are fata si este inbracat intr-un costum negru.Cam asta e legenda lui Slender Man.

| TheBass a răspuns:

Eu stiu ca e un personaj care incearca sa te spioneze si vaneze prin diferite map-e. Sper sa-ti fi fost raspunsul meu de ajutor! Bye!

| incredibilu a răspuns:

Iata povestea lui:
Intr-o seara o familie obisnuita, a nascut un copil.Acesta nu avea nici fata nici ureachi.La miezul noptii un criminal a intrat un casa lor i-a ucis parintii si pe copil l-a violat, dupa care l-a omorat! Se spune de atunci ca slenderman isi cauta ucigasul ca sa se razbune! Ataca pe toata lumea care fuge deoarace crede ca toti suntem ucigasii lui! De obicei apare prin padure!

| Ionel_Balan_1973 a răspuns:

El este 50 % adevarat! pentru ca in America s-a intamplat foarte multe cazuri de disparitie, nu are fata! dar este inalt in costum negru! cred 50% pentru ca s-a dovedit si apare in foarte multe poze!

| OmuSubțâreSubțâre a răspuns:

Ce aveti cu mine?

| GamerulAlex a răspuns:

Eu nu stiu daca este real dar am auzic ca rapeste pe toata lumea mai ales copii...

| HelperX a răspuns:

Slender Man (omul subtire) este un personaj creat in 2009, acesta este inalt de 2 m poarta un costum negru si o cravata rosie peste o camasa alba, are o fata goala (fara ochi, fara gura, fara urechi si fara nas) are 6 tentacule in spate. Acesta are mai multe legende, dar aceasta este cea mai povestita: se spune ca slender man era un om oarecare, acesta era un pedofil si un violator, a fost condamnat la moarte prin spanzurare, dar spiritul sau razbunator a ramas pe pamant, cine il vede va fi chinuit psihic de catre el, acesta lasand un biletel pe care scrie,, Slender Man, te priveste! "