| SupradOzza a întrebat:

Cine imi da sh mie niste status`uri?

nu conteaza de care big grin
dau :
1. fundita+vot
2. votbig grin

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Sper ca iti plac astea:
Statusuri de despartire:
Poate ca pentru. lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume
Am intalnit un inger, mi-a soptit sperante, l-am privit orbind, m-a atins visand, l-am parasit plangand.
Mult mai multi barbati si-ar parasi nevastele, daca ar stii sa isi faca bagajele
Nu merita sa plangi pentru nimeni!Iar cel care merita, nu te va face sa plangi.
Ocaziile nu sunt pierdute, altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai omis
Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba. te-am pierdut pe tine!
Statusuri de dragoste:
Inainte sa plec vreau sa stii ceva:.arunca pozele cu mine si sa nu’ti fie dor.ca n’are de cine
Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii.tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotul
Prea tarziu pentru regrete…pentru lacrimi …Viata merge inainte, cu sau fara prea multe cuvinte !
Am o vorba de la tata. intr-o zi se-ntoarce roata
Am o tehnika speciala. stiu exact cum sa te bag an boala. sa te’nec an parfum si sa ma vezi printre baloane de sapun
Nu-mi pasa ca ma sting ujor asteptamnd.nisip purtat.de vant.doar lacrimi mi-ai lasat si un suflet pierdut .sa-mi tsina de urat.
Statusuri de fericire:
Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.
Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.
Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.
Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata. dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.
Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!
Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte.
Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti
Statusuri de sarbatori:
In cateva clipe, se va sfarsi tot ce a fost rau … totul se va spulbera si se va pierde in noapte … de ziua ta totul va reinvia! La multi ani!
Iepurasul ti-a adus in dar o inima curata si un suflet de care sa ai grija. Paste fericit alaturi de cei dragi!
La multi ani in noul an si toate relele sa se transforme numai in fericire si totul sa fie incropit de iubire!
Cu toata stima si respectul meu, iti doresc un sincer "La multi ani" si sa ne traiesti 1000 de ani!
Nimic nu se compara cu aceasta varsta frumoasa … ai 18 ani, esti major si deja ti se spune om in toata firea! La multi ani si sa ramai mereu copil!
Tot ce iti doresti … sa fii fericit(a) si ai parte numai de fericire, odata cu traditionalul "La multi ani"
Anul ce vine sa ne aduca pe toti impreuna … sa fim mai uniti ca niciodata si dragostea sa fie sentimentul ce ne va lega mereu
Statusuri de tristete:
Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…
Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticla…
Singura,fata in fata cu noptzile si cuvintele.te iubesc:X.
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca…
Eu il bex pe prostutz si asta nu realizeaza
Caut cu o torta stinsa… raspunsuri inghetate pe veci…
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde sa o pierzi.
Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…
Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau
Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.
☺Expresii:♦ Lui DUMNEZEU-i plac nebunii si prostii,ca daca nu-i placeau numai facea atat de multi.
☺Haioase/funny : ♦ Munca este un izvor de sanatate, deci sa lucreze cei bolnavi
♦Dragostea este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera
☺ DND/Busy: ♦ Ma balacesc. DND ca te stropesc!
♦ dnd...mulg vaca nu da-ti buzz ca da cu copita
♦ Daca dai un BUZISOR iei pe loc un ignor
☺Dragoste : ♦ Nu te mai uita.Nu mai ai tu, fata de ea.Cand era cu tine tacea, nu comenta.Uita-te acum ! E cu totul alta .
♦ Te cunosc din ce in ce mai bine... stii bine Viata mea n-are rost fara tine. Poate peste cativa ani... o sa fim o familie, O casa ,o masina ,si-un copil frumos ca tine.
☺ Triste/Suparare: ♦ Am invatat ca oricat ai plange , lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta !
♦ M-am mutat pe strada inimilor frante, in blocul suferintzei, la etajul dezamagirii, in apartamentul lacrimilor
☺despre viata : ♦ Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii.
♦ Sunt momente in viata in care, oricum ti-ar obliga altii corpul sa stea, are aripi, se ridica deasupra tuturor mizeriilor
☺ Fericire: ♦Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.
♦ Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.
☺Funny: ♦ Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"
♦ O ocazie gresita se regaseste in timp... un pas gresit nu-l poti intoarce niciodata !
☺Dragoste: ♦ Vreau cu trupul meu sa iti soptesc, cu gura mea sa iti vorbesc, cu ochii mei sa te privesc si cu inima mea sa TE IUBESC
♦ As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…
Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

- Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

- Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.

- Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire, nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.

- Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

- Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

- Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.

- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.

Statusuri haioase
Date: 17 Feb 2009 Comments: 23 so far " Beau bere… sa-l fac spritz pe Jack Daniel`s "

" Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma cheama! "

" Incerc sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc… "

" Cred ca imi place ceva… dar nu stiu sigur ce?! "

" Play your music, play it so loud that nobody could sleep…NOISE MAKER! "

»" Fac cinste plateste vecinu! "

»" Ma joc cu o grenada…psst… mi-a cazut cuiul pe jos… "

»" Pauzele lungi si dese… cheia marilor succese! "

»" Noaptea am cosmaruri pentru ca dor cu tine in pat! " Read the rest of this entry »

Statusuri de Fericire
Date: 22 Nov 2007 Comments: 6 so far 1. Fericirea socot că e undeva, deasupra omenescului, cu toate că-i făcută din mărunţişuri omeneşti şi nu se leagă de cel care nu încearcă, măcar de câteva ori în viaţă, să se ridice deasupra lui.
2. Fericirea e facuta din iluzii,speranta,incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.
3. Fericirea e facuta din iluzii,speranta,incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.
4. Fericirea adevarata este intotdeauna de o clipa.
5. Fericirea: un lucru bizar; cei ce n-au cunoscut-o niciodată nu sunt, poate, cu adevărat nefericiţi.
6. Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simtzi cu adevarat liber…
7. Fericirea este precum pisica, dacă încerci să o ademeneşti sau să o chemi, te va evita cu îndârjire; nu va veni niciodată. Dar dacă nu îi acorzi nici un pic de atenţie şi iţi vezi de treabă, o veţi găsi frecându-se de picioarele tale şi sărindu-ţi in poală. Read the rest of this entry »

Statusuri funny, statusuri haioase, statusuri marfa, statusuri belea, statusuri amestecate
Date: 22 Nov 2007 Comments: 19 so far 1. Dragostea eterna dureaza 3 luni.

2. Nu te baga in lumea drogurilor….suntem si asa destul de multi

3. A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

4. Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca…. sa isi dezvolte ambele calitati.

5. Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

6. Pestele care lupta impotriva curentului….moare electrocutat. Read the rest of this entry »

Statusuri de Fericire
Date: 21 Nov 2007 Comments: 0 Status1. Fericirea socot că e undeva, deasupra omenescului, cu toate că-i făcută din mărunţişuri omeneşti şi nu se leagă de cel care nu încearcă, măcar de câteva ori în viaţă, să se ridice deasupra lui.
Status2. Fericirea e facuta din iluzii,speranta,incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.
Status3. Fericirea e facuta din iluzii,speranta,incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.
Status4. Fericirea adevarata este intotdeauna de o clipa.
Status5. Fericirea: un lucru bizar; cei ce n-au cunoscut-o niciodată nu sunt, poate, cu adevărat nefericiţi.
Status6. Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simtzi cu adevarat liber… Read the rest of this entry »

STATUSURI DE AGATAT
Date: 4 Sep 2007 Comments: 2 so far " Daca ai fi pamant m-as ingropa cu tine. Daca ai fi apa m-as ineca cu tine. Daca ai fi aer m-as sufoca cu tine. Daca as fi foc te-ai arde cu mine? "
" Vata de zahar?NU…Sirop de capsuni?NU…Ciocolata?NU…Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine! "
" Te-am cautat si te-am gasit zana mea din rasarit,Eu sunt printul din apus si pe combinari m-am pus… "
" Vrei sa conduci lumea alaturi de mine? "
" Sunt un rege… am bani, am masina, am casa, dar ce rost au toate astea daca tronul meu are roti? "
" Eu nu am inhibiti si iti zic direct…facem SeX ! "
" I need girls! "
" Auzi, ai bani ?Ok! Vrei sa ai mai multi?
Ok! Hai la baiatu` ! "
" Zimi se poate in toate sa fi tu… zi si noapte iti simt aproape sufletul "
" Hmm….WoW dar ce bine aratzi ! Parca esti zana buna si eu Pinochio… "
" Ocazie unica ma ofer pentru tine.Sunt mic si dragalas cu manual de utilizare si am verificare tehnica pana in 2009. "

Statusuri de fericire pentru yahoo messenger
Date: 21 Sep 2009 Comments: 0 - Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

- Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

- Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.

- Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire, nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.

- Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

- Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

- Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.

- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.

Statusuri haioase
Date: 17 Feb 2009 Comments: 23 so far " Beau bere… sa-l fac spritz pe Jack Daniel`s "

" Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma cheama! "

" Incerc sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc… "

" Cred ca imi place ceva… dar nu stiu sigur ce?! "

" Play your music, play it so loud that nobody could sleep…NOISE MAKER! "

»" Fac cinste plateste vecinu! "

»" Ma joc cu o grenada…psst… mi-a cazut cuiul pe jos… "

»" Pauzele lungi si dese… cheia marilor succese! "

»" Noaptea am cosmaruri pentru ca dor cu tine in pat! " Read the rest of this entry »

Statusuri de Fericire
Date: 22 Nov 2007 Comments: 6 so far 1. Fericirea socot că e undeva, deasupra omenescului, cu toate că-i făcută din mărunţişuri omeneşti şi nu se leagă de cel care nu încearcă, măcar de câteva ori în viaţă, să se ridice deasupra lui.
2. Fericirea e facuta din iluzii,speranta,incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.
3. Fericirea e facuta din iluzii,speranta,incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.
4. Fericirea adevarata este intotdeauna de o clipa.
5. Fericirea: un lucru bizar; cei ce n-au cunoscut-o niciodată nu sunt, poate, cu adevărat nefericiţi.
6. Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simtzi cu adevarat liber…
7. Fericirea este precum pisica, dacă încerci să o ademeneşti sau să o chemi, te va evita cu îndârjire; nu va veni niciodată. Dar dacă nu îi acorzi nici un pic de atenţie şi iţi vezi de treabă, o veţi găsi frecându-se de picioarele tale şi sărindu-ţi in poală. Read the rest of this entry »

Statusuri funny, statusuri haioase, statusuri marfa, statusuri belea, statusuri amestecate
Date: 22 Nov 2007 Comments: 19 so far 1. Dragostea eterna dureaza 3 luni.

2. Nu te baga in lumea drogurilor….suntem si asa destul de multi

3. A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

4. Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca…. sa isi dezvolte ambele calitati.

5. Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

6. Pestele care lupta impotriva curentului….moare electrocutat. Read the rest of this entry »

Statusuri de Fericire
Date: 21 Nov 2007 Comments: 0 Status1. Fericirea socot că e undeva, deasupra omenescului, cu toate că-i făcută din mărunţişuri omeneşti şi nu se leagă de cel care nu încearcă, măcar de câteva ori în viaţă, să se ridice deasupra lui.
Status2. Fericirea e facuta din iluzii,speranta,incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.
Status3. Fericirea e facuta din iluzii,speranta,incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.
Status4. Fericirea adevarata este intotdeauna de o clipa.
Status5. Fericirea: un lucru bizar; cei ce n-au cunoscut-o niciodată nu sunt, poate, cu adevărat nefericiţi.
Status6. Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simtzi cu adevarat liber… Read the rest of this entry »

STATUSURI DE AGATAT
Date: 4 Sep 2007 Comments: 2 so far " Daca ai fi pamant m-as ingropa cu tine. Daca ai fi apa m-as ineca cu tine. Daca ai fi aer m-as sufoca cu tine. Daca as fi foc te-ai arde cu mine? "
" Vata de zahar?NU…Sirop de capsuni?NU…Ciocolata?NU…Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine! "
" Te-am cautat si te-am gasit zana mea din rasarit,Eu sunt printul din apus si pe combinari m-am pus… "
" Vrei sa conduci lumea alaturi de mine? "
" Sunt un rege… am bani, am masina, am casa, dar ce rost au toate astea daca tronul meu are roti? "
" Eu nu am inhibiti si iti zic direct…facem SeX ! "
" I need girls! "
" Auzi, ai bani ?Ok! Vrei sa ai mai multi?
Ok! Hai la baiatu` ! "
" Zimi se poate in toate sa fi tu… zi si noapte iti simt aproape sufletul "
" Hmm….WoW dar ce bine aratzi ! Parca esti zana buna si eu Pinochio… "
" Ocazie unica ma ofer pentru tine.Sunt mic si dragalas cu manual de utilizare si am verificare tehnica pana in 2009. "
Uite aiki cate vrei:*

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai demult...Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importantza,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA

Multzi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparantze,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrentze

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar qum baietzii nu au reushit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fii greu , tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti,deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite stii ca nu conteaza,in lumea printeselor nu exista rautate

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusha ta!Am sa'ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata,cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca

iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump,si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap,mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat,si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca ,Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE,NUMAI EU STIU,O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU,VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE,NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da , insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta" ,gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta,si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine,razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi ? Schimba`te tu primul,Tu eshty doar personajul,Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta,vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA!si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul,sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special , Are zile in care parul ii sta ca naiba ,si zile in care arata extraordinar :X

Vrei bani?Banii n-o sa cada din cer!Vrei prieteni?Invata sa vorbesti sincer!Vrei respect?Invata sa respecti,sa oferi!Trebuie sa meriti tot ce ai!Sa castigi nu sa ceri!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange !Capul sus sunt alaturi de tine !Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

Ma vrei inapoi?Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima,de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea,de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

nu prefera frumusetea care este in zadar ,ci prefera caracetru care este atat de rar :X

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva ,UIta'te la tine

Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tzine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

vorbele nu isi au rostul acum,o sa vina si randul tau

Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti!Cine e destept sa-nvetze,prietenii au multe fetze!

Sunt inofensiva,dar gandul meu e criminal!

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva ,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste,o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Nu sunt complet inutila,cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii

Eu nu sufar de nebunie ,ma bucur de ea in fiecare minut.

Banii nu fac fericirea,o cumpara gata facuta.

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum snt o alta fata!

Eu,imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc,da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu . da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau !

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit . ptr.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE !

regrete , lacrimi sau pareri , azi ai ucis ziua de ieri , si ai ingropat ziua de maine !

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa'ti dai seama ce'ai avut.

As vrea sa cred vrajala ta,Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine,nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU

Statusuri de suparare 1: " Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

Statusuri de suparare 2: " Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

Statusuri de suparare 3: " Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape… "

Statusuri de suparare 4: " Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "

Statusuri de suparare 5: " Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! "

Statusuri de suparare 6: " E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU ! "

Statusuri de suparare 7: " In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata… "

Statusuri de suparare 8: " E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… "

Statusuri de suparare 9: " Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand! "

Statusuri de suparare 10: " Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici… "

Statusuri de suparare 11: " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

Statusuri de suparare 12: " Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine! "

Statusuri de suparare 13: " Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile ptr mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… "

Statusuri de suparare 14: " Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea… "

Statusuri de suparare 15: " Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… "

Statusuri de suparare 16: " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

Statusuri de suparare 17: " Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete… "

Statusuri de suparare 18: " Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "

Statusuri de suparare 19: " Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine… "

Statusuri de suparare 20: " Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm… "

Statusuri de suparare 21: " Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… "

Statusuri de suparare 22: " Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang! "

Statusuri de suparare 23: " Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma! "

Statusuri de suparare 24: " Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul… "

Statusuri de suparare 25: " Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot… "

Statusuri de suparare 26: " Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva… "

Statusuri de suparare 27: " Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "

Statusuri de suparare 28: " Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine… "

Statusuri de suparare 29: "Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea… "

Statusuri de suparare 30: " Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu… "

poti sa ai ceva care sa arate ca nu iti pasa unul prin care sa iti arati fericirea ,,sunt in rai" sau ceva de genu sau ,,in paradis" imi ador viata:X sau ceva de genul asta sau crezi ca imi pasa?fi serios am depasit situatia sau cui ii pasa?imi iubesc viata

eşi de pe mess că îmi respiri aerul Doamne… fă-mă pasăre să mă pot căca pe toţi Indiferenţa ta, răneşte sufletul altora Nu am timp Fac Sarmale… Aş vrea să fiu cum o să fiu… aşa că lăsaţi-mă să trăiesc aşa cum ştiu…lăsaţi-mă să fac şi bune şi rele…ca să ştiu măcar că sunt greşelile mele… Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta! " Aspir…….la o viata mai buna…

Uite un status care eu il folosesc destul de des si l-am invatat de la mama,opusul vietii nu este moartea ci indiferenta!Plus ca stim cu totii indiferenta doare cel mai mul

Eu nu o sa scrii multe statusuri dar o sa scti unul care sper sa va placa:durerea ce in suflet o port nu pot sa o mai suport...in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc...de ce oare TE IUBESK?

Imi place foaret mult sa imi pun in tot deauna ceva la status si aci am gasi fff multe statusuir faine...de la diferite persoane.Pt baieti:Esti patetic si tu sti nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botul...hai ca c`o faci pe idiotul.Pt fetele care is foarte invidioase si ele nu se uita la ele numa de altele siti sa barfeasaka;-)"Sunt o mika finete
invidiata de multe zdrentze:-p

Nici0data nu e prea tarziu` ! t0ate tre` sa le`ncerci, incearca`le pe viu ! CAnd t0ti prefacutii se prefac ca` stiu . ridica d0ar degetu` mijl0ciu`? !

Dak eu sunt subieCt de barfa … Atunci tu estio tarfa ! Tu impOtriva mea … Eu mereu deaSupra ta !"?

Iar am iesit pe strazi in casa nu mai rezist De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis

Din tot ce`a fost nu regret nimic Dar acum regeret ca nu putem fi impreuna Shtyy ai fost totul pentru mine

Frize Brize o sa-mi fie dor de ale tale Crize)

Daca as putea fi acolo n`ar mai fi asa Si fac pariu ca prezenta mea ar schimba ceva Si sti ca ma lupt si indiferent ca sunt departe Sufletul meu e acolo si nimic nu ne desparte`!"

sa poti sa fii tare , chiar daca inima te doare sa poti sa zambesti atunci cand sufletul iti plange . aceasta este arta de a invinge.

poti sa fii frumos cat 10 daca n'ai talent esti rece

iti va fi dor poate'ntr'o zi cand , auzindu'mi glasul, vei sti ca nu am sa revin.==> destinul meu e altul

uneori viata e de ne'nteles ea nu iarta, iar tu n'ai de ales

Ambitia te ajuta dar orgoliul te distruge

"Nu am nevOie sa mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc aCum !

mi place zambetul tau si chipul tau de copil ,Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci ;x

sa faci diferenta intre alte fete si fata ta, sa stii ca toate te vor, dar niciuna nu te iubeste ca ea'

Regreti?Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n.o sa my vin.tu plangi mie`mi vine sa rad e neplacut dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.\

Daca ai o fata ce sincer te iubeste Nu gresi sa o lovesti,pentru tine ea traieste!

Chiar daca iti gresesc...chiar daca sunt momente cand iti lipsesc sa nu uiti sunt langa tine si te iubesc \

Am trecut prin multe si-am sperat sa-nveti sa crezi în mine de-ai privi adânc în ochii mei ai vedea ce-nsemni pentru mine

As vrea sa simti cât te iubesc sa-ntelegi cât îmi doresc sa crezi în mine …

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte.numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte

Din tot ce’a fost intre noi nimic nu regret sh parca nici acum nu’mi vine sa cred ca nu te mai vreau."

Puteai sa te fi indoit de orice...Chiar si de increderea pentru mine.Dar de dragoste ce ti-o purta nu trebuia sa te indoiesti nicioadata...aici e cea mai mare gresala a ta.

Ii pasa, dar vrea sa arate ca`i indiferenta, e rea, dar incearca sa fie buna, pastreaza distanta dar mereu e aproape.
Prieteni sunt ca umbra , apar doar cand e soare !

*Ahhh baby
Baieti ca tine gasesc peste tot
Poti sa pleci, ma doare`n cot !
Hay bye`bye ramai cu bine
Vezi ca intreaba looser`itza de tine

*•Ăsta e drumul pe care l-am ales în viată şi n-o să las pe nimeni sã îmi stea în fată ! N-am nevoie de sfaturi sau de părerea ta, trăiesc cum vreau, fac ce-mi place . E viata mea !

*Copilaroasa? Da pentru ca imi place Matura?Doar cand vreau Nebuna? Tot timpul Prieteni mei ? Cei mai tari oameni:X Vrei sa-mi fi prieten? Demonstreaza ca meriti :] ----> Pt cne se simte ^_^

*"Nu mai sunt fetitza pe care o Stiai u`mai Demult.Poate nici n`ai observat.De la un timp am Mai crescut.Aqum tzipa ca M`ai pierdut!"

* Poate am aere in cap,asta e problema mea Nu poti sa ma suporti,asta e problema ta :] Nu ma cunosti,nu mai comenta Ai grija de viata ta,nu de a mea! :X
Ce Crezi Tu.Conteaza Mai Putin Pentru Mine.Oricum Fac Tot Ce Imi Vine.Nu Urmaresc Chiar Sa Va Displac.Dar REFUZ Mereu Sa Va Fac Pe PLAC!

Sincer .Iti dai prea multa importanta.ar trebui sa vezi adevaratele valori!K nu toate p*zdele sexi sunt comori!

Cu indiferentza ta m'ai facut mai tare.acum nu'tzi convine dar incet incet calc pe urmele tale.si abia acum vezi si tu ca indiferentza doare'!

Ma iubesti?Multzumesc.Ma Respectzi?si euMa invidiezi?ai de cema barfesti?n.ai decat.regretzi ca m.ai cunoscut?mi se rupe

Crezi ca-mi pasa de tine ?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!

Tu o asteptai sa vina asa cum a promis , dar acum ` ea era cea cu telefonu`nchis , Simteai ca vrei sa mori simteai ca`ti ajunge , Insa unul ca tine niciodata nu plange . !

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor.sa nu-ti mai pese uneori...

Indiferentsa meah raneste sufletul altora![]

Te r0g nu mai suna , nu are rOst`:[.In seara asta tsi.am mai spus`.NU TE CUNOSC` !

Nu'mi Pasa Ce Vine Traiesc Acum Nu Pt Ce Va Fi Maine
1. Crezi in dragoste la prima vedere sau mai e nevoie sa mai trec inca o data ?

2. Imi dai si mie o poza, ca sa stiu ce sa ii arat Mosului ce sa imi aduca de Craciun

3. Am invatat cumva la scoli diferite impreuna?

4. Ajuta-i pe sarmani.ia-ma cu tine acasa

5. Si care ar fi sansele sa capat mai mult decat o conversatie?

7. Esti religioasa? Pentru ca esti raspunsul rugaciunilor mele

8.E ziua mea. Ce zici de un sarut? (Chiar e ziua ta?) Nu. Dar ce ai zice de un sarut oricum

9. Uite-ma ca am aparut, acum mai ai 2 dorinte

10. Un urs polar urias! (Ce?) Am spart gheata!

11. Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unei fete dragutze ma inveseleste,nu vrei sa imi zambesti?

12. Ce caine dragutz, ce numar de telefon are?

13. Scuza-ma am observat ca nu m-ai observat!

14. Chemati politia. Este ilegal sa aratzi asa de bine

15. O sa ma saruti, sau trebuie sa mint in jurnal?

16. Hai sa mergem la mine acasa si sa facem ce o sa le spun tuturor maine ca ma facut oricum

17. Mi-ai furat inima, dar nu-i nimic, mai am alta in frigider, acasa
18. Buna, pot sa iti cumpar o masina?

# Vrei sa Konduci lumea alaturi de mine? "
# Sunt un rege… am bani, am masina, am Kasa, dar ce rost au toate astea daca tronul meu are roti? "
# Sesiunea trece, studentii raman… "
# An eye for an eye makes this world blind… "
# Prea dulce ca sa fiu light … "
# Cred ca am probleme cu ochii, nu`i pot dezlipi de tine… "
# Tatal tau este terorist, pentru ca tu esti o bomba… "
# Misto fussta. Pot sa ti`o iau eu ? "
# Sunt singur si sunt sigur ca si tu esi sigura ca nu mai vrei sa fii singura… "
# Sunt cuminte si te fac doar din cuvinte! "
# Toti banii din lume ii dau doar pentru iubirea mea… as da si un munte de aur, numai sa te stiu a mea! "
# Un pic mai intepator… "
# Hey sexy, drink Pepsy ? "
# Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul… "
# Sunt firbinte si mi`e frica sa nu ma sting ca
# Mmmmm…ce vad ochii mei? Ce frumoasa si cat stil ai pe tine … parca esti facuta pentru mine! "
# A iesit soarele sau doar ai zambit? "
# Am atatea emotii in fata ta incat mi-am uitat replika de agatat… "
# Sa nu uiti sa te dai si la mine…
# Nu te tine sa te indragostesti de mine!…
# Vata de zahar?NU…Sirop de capsuni?NU…Ciocolata?!NU…Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine!
# Ok! Hai la baiatu`` !
# Am vrajeala necesara pentru orice domnisoarå!
# Vino in iad, sa vezi raiul meu frumoaso !
# Daca ai fi pamant m-as ingropa cu tine. Daca ai fi apa m-as ineca cu tine. Daca ai fi aer m-as sufoca cu tine. Daca as fi foc te-ai arde cu mine?!
# Zi-mi se poate in toate sa fi tu… zi si noapte iti simt aproape sufletul
# Te-am cautat si te-am gasit zana mea din rasarit,Eu sunt printul din apus si pe ckombinari m-am pus…
# Vrei sa konduci lumea alaturi de mine?!
# Sunt un rege… am bani, am masina, am casa, dar ce rost au toate astea daca tronul meu are roti?
1. Crezi in dragoste la prima vedere sau mai e nevoie sa mai trec inca o data ?

2. Imi dai si mie o poza, ca sa stiu ce sa ii arat Mosului ce sa imi aduca de Craciun

3. Am invatat cumva la scoli diferite impreuna?

4. Ajuta-i pe sarmani.ia-ma cu tine acasa

5. Si care ar fi sansele sa capat mai mult decat o conversatie?

7. Esti religioasa? Pentru ca esti raspunsul rugaciunilor mele

8.E ziua mea. Ce zici de un sarut? (Chiar e ziua ta?) Nu. Dar ce ai zice de un sarut oricum

9. Uite-ma ca am aparut, acum mai ai 2 dorinte

10. Un urs polar urias! (Ce?) Am spart gheata!

11. Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unei fete dragutze ma inveseleste,nu vrei sa imi zambesti?

12. Ce caine dragutz, ce numar de telefon are?

13. Scuza-ma am observat ca nu m-ai observat!

14. Chemati politia. Este ilegal sa aratzi asa de bine

15. O sa ma saruti, sau trebuie sa mint in jurnal?

16. Hai sa mergem la mine acasa si sa facem ce o sa le spun tuturor maine ca ma facut oricum

17. Mi-ai furat inima, dar nu-i nimic, mai am alta in frigider, acasa
18. Buna, pot sa iti cumpar o masina?
1. Crezi in dragoste la prima vedere sau mai e nevoie sa mai trec inca o data ?

2. Imi dai si mie o poza, ca sa stiu ce sa ii arat Mosului ce sa imi aduca de Craciun

3. Am invatat cumva la scoli diferite impreuna?

4. Ajuta-i pe sarmani.ia-ma cu tine acasa

5. Si care ar fi sansele sa capat mai mult decat o conversatie?

7. Esti religioasa? Pentru ca esti raspunsul rugaciunilor mele

8.E ziua mea. Ce zici de un sarut? (Chiar e ziua ta?) Nu. Dar ce ai zice de un sarut oricum

9. Uite-ma ca am aparut, acum mai ai 2 dorinte

10. Un urs polar urias! (Ce?) Am spart gheata!

11. Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unei fete dragutze ma inveseleste,nu vrei sa imi zambesti?

12. Ce caine dragutz, ce numar de telefon are?

13. Scuza-ma am observat ca nu m-ai observat!

14. Chemati politia. Este ilegal sa aratzi asa de bine

15. O sa ma saruti, sau trebuie sa mint in jurnal?

16. Hai sa mergem la mine acasa si sa facem ce o sa le spun tuturor maine ca ma facut oricum

17. Mi-ai furat inima, dar nu-i nimic, mai am alta in frigider, acasa
18. Buna, pot sa iti cumpar o masina?

1. Crezi in dragoste la prima vedere sau mai e nevoie sa mai trec inca o data ?

2. Imi dai si mie o poza, ca sa stiu ce sa ii arat Mosului ce sa imi aduca de Craciun

3. Am invatat cumva la scoli diferite impreuna?

4. Ajuta-i pe sarmani.ia-ma cu tine acasa

5. Si care ar fi sansele sa capat mai mult decat o conversatie?

7. Esti religioasa? Pentru ca esti raspunsul rugaciunilor mele

8.E ziua mea. Ce zici de un sarut? (Chiar e ziua ta?) Nu. Dar ce ai zice de un sarut oricum

9. Uite-ma ca am aparut, acum mai ai 2 dorinte

10. Un urs polar urias! (Ce?) Am spart gheata!

11. Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unei fete dragutze ma inveseleste,nu vrei sa imi zambesti?

12. Ce caine dragutz, ce numar de telefon are?

13. Scuza-ma am observat ca nu m-ai observat!

14. Chemati politia. Este ilegal sa aratzi asa de bine

15. O sa ma saruti, sau trebuie sa mint in jurnal?

16. Hai sa mergem la mine acasa si sa facem ce o sa le spun tuturor maine ca ma facut oricum

# DaK esti urata nu da buzz…Impushka-te !
# The best job in the world is a blowjob !
# Daca-o freci cu bukurie, imposibil
# Am castigat la loto.Hai ca aduc clestele sa-ti scot biletul din burta.
# Ce ciuda imi este ca nu imi iese schema aia cum o da Ronaldinho de 7 ori in bara ! Nu-l inteleg ce ghinion are…
# Mergem la skoala sa nu ne plictisim acasa
# Plecat in Congo sa imi fac noi prieteni….DND
# Fu*king busy .0r .busy fu*king !?
# BUZZ si iar BUZZ…. ca oricum am boxele inchise…
# BRB in 5 min, bat kuie-n bordura.
# DND…tocmai m-a atacat un purece…
# Dnd, decat daca vrei sa-mi spui ca ma iubesti
# Dnd…pls ma pregatesc de pescuit si nu imi gasesc rama in pantaloni P
# 1 buzz + 1 mass tampit= ignore >>> teorema lui Pitagora generalizata !
# DND imi kaut gandurile
# Care are nevoie de mine BUZZ,
# DND - imi scriu la mate…am o gramada, deci DND! Chiar. ce avem de scris la mate?"
# Nu SuNt… … VoRbEsTe In PuNgA sI cAnD mA iNtOrC iMi DaI pUnGa:
# Foaie verde puishor, tu dai BUZZ, eu dau ignor!
# Astazi sesiunea de autografe s-a inkeiat….incearca maine…ia vezy poate iti iei ignore…
# Un cerk de prieteni nu se face cu kompasul…
# Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita, hai sa facem o`ncerkare, sa vedem care pe care…
# NU ca ma laud dar *** bine, daca vrei sa ma incerci da un buzzz si cere… (valabil pentru fete cu potential)
# Nu mi-e frica de nimeni in afara de mine…nu te riska daca vrei sa nu te injur … asa ca DND…
# Fak teme ca altceva nu mi-o dat scoala…
# Fuck dus… da si pe tine daca vrei…
# Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
# sa nu-nvie !
# Romania este tara in care barbati isi inseala amantele cu propriile neveste !
# Cine se trezeste de dimineata… casca toata ziua
# Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun la fel cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun…
# Cauta-ma pe la gaini …daca nu ma gasesti… kauta-ma pe la oua…
# Femeile sunt ca medaliile olimpice: trebuie sa lupti din greu pentru ele, apoi iti atirna de gat o viata intreaga
# Cand eram mic si eram la nunta, babele imi ziceau: tu urmezi. Apoi, la urma mea, la o mormantare le ziceam: tu urmezi
# Gura ta e ca o trompeta. Kand aud ceva, sunt sigur ca te aud pe tine.
# Nu exista nu-mi place sa beau… beau fara sa-mi placa!
# Vand mazare in coaja de Kartof cu pioneze ruginite si vrej verde la cel mai mic pret de pe piata…rog seriozitate
# Ma plictisesc… numar o bila in trei kolturi…DND

# Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE
# In padurea cu alune aveau casa 2 pitici...Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?
# Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua.
# Cand stapanul nu-i acasa,sar pe geam si intru in kasa.
# O sa mori bah putza ascultandu`l pe gutza…
# Draga esti de milioane…i-a 50.000 si du-te ...
# Dansez pe sarma DND
# Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.
# Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data...
# Astazi… am aflat ce e Iubirea :X ….MAINE…. afli tu ce-i despartirea.
# Dragostea se naste in priviri, kreste pe buze si moare in lacrimi
# Nu-s momentan la tastatura, dar dac tipi foarte tare la monitor s`ar putea sa te aud…
# Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ...altora !
# Sunt un rege… am bani, am masina, am casa, dar ce rost au toate astea d
# Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit… Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul… Ai fost alaturi de mine kand mi-am busit masina… Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!
# Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul…
# Sunt singur si sunt sigur ca si tu esti sigura ca nu mai vrei sa fii singura
# Viata e ca hartia igienica...lunga si folositoare
# Cand eram mik credeam ca faima si banii ma vor face fericit .acum ca am crescut . am realizat ca asa este!
# aca nu te am pe tine?
# E bine sa lasi bautura. dar nu e bine sa uiti unde ai lasat-o !
# Nu beti apa, pestii fac sex in ea !
# My name is Bond... Vaga Bond
# Aici poate fii reclama ta !
# Doctorul mi-a spus ca sunt nebun... dar vocile din cap cica nu e adevarat
# Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel prietena, dorm de la 22 la 6, sunt foarte cuminte. Dar si cand ies din din spital...
# Bate si ti se va deschide... proces penal !
# Salvati energia, dormiti la scoala !
# Vand Pitbull. Mananca orice si ii plac foarte mult kopiii.
# Angajez Clown. Rog seriozitate !
# O femeie trebuie sa faca 70 de lucruri. 69 si cartofi prajiti !
# Stiti care e partea cea mai nasoala ?Mama prostilor e mereu gravida
# Bautura si gagici pentru toti cei de aici !
# Daca vin cu-n sac de nuci . e de ajuns sa-ti dau la buci?
# Doar cu sabia si cu pumnu ... Poti sa ajungi numaru 1!
# Ce par frumos ai . pacat ca iti iese din nas !
# Ce bine arati . ai fost bolnava ?
# Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie… cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger !
# In bere e putere. In vin e sanatate. In cognac e distinctie, iar in apa sunt mikrobi.
# Te Iubesc si nu vreau sa te pierd… voi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva…
# Mi-am luat de curand BMW X5 si l-am tunat pana l-am fackut ARO !
# Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste decorul unei sincere prietenii numai daca spectacolul a luat sfarsit
# Daca intr-o zi gasesti femeia cu altu si-ti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi !
# Viata e un joc de rahat... dar macar are grafika buna !
# Poimaine se implinesc 2 zile de cand nu mai fumez... asta da vointa !
# Nu beau, nu fumez, nu ma droghez... un singur defect am - mint de rup !
# NU FURATI ! Parlamentarii nu suporta concurenta.
# Eu le stiu pe toate ...da-s maritate !
# Join the dark side ... we have cookiez !
# Am mancat usturoi ... Nu pot vorbii !
# Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit.Acum ca am crescut am realizat ca asa este !
# Fetele imi bat in geam...si n-aud ... am termopan.
# Mai bine taci si doar pari prost ... Decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !
# Invisible to everyone ! ... only loosers can see me.
# Prea bun ca sa fiu Light !
# Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ...altora !
# M-am sculat cu fata la cerceaf asa ca nu ma intoarce !
# Esti o fata de milioane…i-a 50 de mii si du-te ...
# INCREDIBIL. Incearca si tu l ! Da-te de 3 ori cu capul de monitor, Da-ti cu tastatura in gura de 20 de ori, Arunca-te pe geam si inchide ochii .ca rezultat ai sa vezi persoana iubita ce ti-e harazita sa-ti fie nevasta
# Ce par frumos ai ... pacat ca iti iese din nas !
# Ce bine arati ... ai fost bolnava ?
# Astazi am aflat ce e Iubirea ... maine afli tu ce-i despartirea !
# De ce sa bei si sa conduci cand poti sa fumezi si sa zbori ?!
# Caut cu lumanarea… gasesc aproape orice
# Eu sunt negru ca piperu ma iubeste tot cartieru.
• ღ E prea tarziu sa`mi para rau…Stiu binee` ! ღ

• Si cand te vad intamplator mi-aduc aminte tot ce`a fost . Dar uitandu`ma inapoi imi zic : " Chiar n`are nici un rost ` "

• Inima vede tot dar iarta ce poate •

• Spun ca sunt Ok cand de fapt nu mi`e usor

• Nu e dragoste,e doar senzatsie de atasare `

• Te ascunzi dupa zambete,zici ca esti fericita

• How can I forgive when it hurts so much?

• Si imi amintesc de noi, imi amintesc de tine. De zilele in care totul mergea bine

• You're still a part of everything I do,you're in my heart just like a tattoo !

• O prietenie care ia sf n`a existat de fapt

• Aceleasi necazuri,porcarii ma simt de park as trai mereu aceeasi zi

• Chiar de vrei sa uitsi, itsi vei aminti
1) "Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

2) "Poate’h ca am aiere’n cap,dar asta e problema mea.Nuh poţi să ma suporţ?Asta ii problema th’a.Nu ma cunoşth’i?Nu mai comenta.Ai grija de viaţa tha nuh de a mea’

3) Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie,altora nu le pasa:-J

4) Ei, n`au haru sa copieze originalu`

5) "Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

6) Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

7) Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

8) :X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

9) Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste.

10) Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

11) °• Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

12) Lasati`ma sa fac si bune si rele ,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

13) Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.

14) Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

15) Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.

16) Te gandesti,Aberezi,Trezeste'te,prea frumos visezi.

17) Lasa timpu sa treaca,poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii,vei reusi.

18) Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele!

19) Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.

20) La locul potrivit,la momentul potrivit,MAGICUL se intampla.

21) Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

22) Un zambet e ca 1000 de cuvinte.

23) Teoria zambetului:Ingerii nu plang.

24) Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.

25) Viata`i frumoasa.Asta cand o privesti din unghiul potrivit!

26) Chiar daca unii nu ne lasa sa traim,privim inainte si ironic le zambim.

27) Cand cuvintele esueaza,Muzica vorbeste.

28) Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

29) Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x

30) Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

31) Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu "PRIETENI".

32) Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

33) Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.x

34) Chiar dk el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna",am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata,esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J

35) [♥]Am capul printre norì , daR de aici este o panorama supebaaaa. [♥]

36) Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam # Hai sa traim si sa uitam!

37) Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata.Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primu rand de tine!

38) Am prea multe defecte,in fata acelora care se cred "PERFECTE".

39) Traiesc o poveste si visul e culoare !

40) Educata de destin,simt mult dar arat putin.

41) Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr!

42) #º"Hai sa privim cu ochii inchisi`ce nu am avut curaj sa privim vreodata ! "º#

43) Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat,dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.

44) Traiesc intr'oO lume de vis,in care thotu e permis.

45) Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

46) Nu am nevoie de prieteni falsi,detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

47) Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat .

48) º " Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc?De ce imi spun cum sa traiesc?E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa`ti vorbesc."º

49) º"Din 10 prieteni,5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi."º

50) Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

51) Nu te schimba.Urmeaza'ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice'ar fii.

52) º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut , uita timpul ce`a trecut.Orice sfratsit e un nou inceput.:-x"º

53) Am nevOie d cineva,da n'am nevOie de Oricine,eO am nevOie dOar de cei kre au nevOie de mine!, :X "

54) ºAzi ´ open y0ur`º eyes ;;] ´, ºexact ca`nº filme b-) ´ . Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº p0tsi ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~

55) * Nu conteaza ce a fost ,ci ce va fi de` acu` nainte *

56) Lumea v0rbesjte ´ pr0stii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte ;-j ´, Numai ´ tu p0tsi ´ vedea dinc0l0 ´ de cuvinTeee! ;* ´

57) Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treak,dar pana la malul celalalt majoritatea se ineak."

58) Sj e normal sa fiu aSa cand de la cei dragi , in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

59) ___[]~[:*]~ CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[]___

60) Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor . S`au pacalit singuri !

61) Prietenii pe care`i am aqum p lnga mine,m`ajuta,ma indruma s fac doar lucruri bune.Nu i`ash lasa,nu i`ash schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]

62) ` Si n`am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu ! • `

63) • Nu sunt perfecta, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa? .•

64) •Eu nu sufãr de nebunie,me bucur de ea in fiecare minut)•

65) >Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers unde nu exista reguli si toti merg pe interes []

66) Pune stop cand te streseaza.Spune`i ca exagereaza.Nu`ntelege?Spune`i "PA" si se calmeaza

67) Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei.

68) Si imi amintesc "ii am pe ai mei cu mine" Orice`ar fi "cu ei e un pic mai bine"

69) Este atât de schimbată;x! Exact qum ai zis tu ca nu o să fie vreodata!"

70) Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!:X

71) иü мẫ ¢®ﻉží íη §†ªяє? иí¢í ø þ®σßℓﻉмå.иü мǻ ©яєđ иí¢í έü.Ъ® ƒєяﻉ§н†є`†з Ðﻉ žíüª íи ¢ª®є ø §å þяíиđ †üþξü

72) • Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

73) • Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

74) • Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

75) Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .

76) • Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului .

77) • Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

78) • Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti

79) Si maine e o zi si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.

80) • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.

81) • Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

82) Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

83) Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare.

84) (Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

85) Prietenii adevarati tin la tine si sunt langa tine si la rau si la bine.Nu te barfesc pe la spate,ci te ajuta chiar in toate.

86) Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult,poate nici n`ai observat de la un timp,am mai crescut.

87) Inca am suflet de copil care refuza sa creasca ,mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta!

88) De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

89) Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

90) Sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X,care nu are absolut nimic special . Are zile in care parul ii sta ca naiba ,si zile in care arata extraordinar :X

91) Incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna.

92) N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste,o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie.

93) Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

94) Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![

95) ;x plαng ιn ħoħotє dє rαs , dαy єvєrydαy . αuzι bєy.[ !? ]. ħєy ! '

96) Decat sa le dau satisfactie

Celor ce vor sa ma vada cazand !

Mai bine. ma daram singura ;]

Sh`o sa cad razand ! =]

97) # Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

98) ▪Nu mai iert minciuni nu mai cred in cuvinte si doar privesc .Sunt ironica,doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare. ▪

99) Mi`e dor de inocenta ce caracterizeaza orice copil

Cand facem cate o prostie scapam intotdeauna subtil

100) Nu mi-am atribuit un rol care sa le placa.Mereu cand am fost trista am zis ca o sa treaca!

101) ->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare .

102) Am o singura prietena pe care ma pot baza.Caci stiu ca daca voi cadea ea imi va tine perna.Ea e langa mine atunci cand problemele sunt multe.Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte

103) "T0cmai d` aia 0 s` schimbam f0aia, d` unde atata 0ptimism? Nuu` stii ca dup` s0are vne pl0aia? Sh s` anuntsa p0t0p, s` nuu`ncerci s` schimbi umbrela "

104) ""`Desi Traim In ALb Negruu.;x Nu ne impiedica nimic sa visam in Culori"

105) ●` Regula numaruuu` unu`  ` Sã n`ai incredere` in Nimeni` ! ●

106) N`as putea vreodata sa o las la greu!:X

107) " Buna " - Pff. asta era in generala. Acum e boboaca de liceu si e dementiala!

108) De atâta bârfã ne-am intoxicat`.Dar ştii`?omu`nebârfit e un ratat`. •›

109) da eu nu stau s`o asCult.asta ar fi culmea` stii bine Ca.nu`mi pasa de ce ziCw` lumea :X"

110) [♥] Avem o miee de vise .[♥].

111) ♥ > Daca mama nu ne-a facut surori a stiut de ce.pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene!> ♥

112) • N`am averi . am doar prieteni . Care ma` suna` sa`mi spuna : " Ai grija` de tine, bah`,te pup, noapte` buna ! •

113) Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natura

114) Sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat! Sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat!

115) Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.""Va iubesC"

116) Eu Asa Sunt . Asa Voi Ramane . Daca Ma Placi E Bine . Daca Nu . Obisnuieste`te"

117) Traiesc in tara minunilor si toti se intreaba: ''unde?vrem si noi!'', pai asta,ba nebunilor !

118) Ce fac e pura fictiune !

119) Qnd e fericita, surasuL ei n`are egaL :-x

120) Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!

121) Dezvaluie totul si ascunde atat de multe…Oricat de mult ai privi-o, nu o poti descifra in intregime…

122) Prietenia este umbra serii, care se înte

4 răspunsuri:
| Xixi a răspuns:

1.Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atata lume.
2. Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.
3.Un prieten adevarat iti vede prime lacrima, pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.
4.Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini.
5.Stie sa-mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale!
6.Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
7.Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.
8.Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate, sa dau ce-i mai bun din mine.
9.Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva!
10.Prietenii au ceva ce iti lipseste...de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma
11.Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput \
12.Am cea mai buna prietena din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plange :X
13.Prietenia dintre noi as vrea ca sa nu dispara, caci e un paradis frumos al anilor de scoala :*
14.Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit.
15.Tu stii Cand am o suparare, tu stii cand ceva ma doare, tu ai ramas cand nu aveam nimic m-ai ajutat sa ma ridic.
16. Daca maine ar fi sa mor inchid ochii si voi zambi, ca stiu ca o sa am la capu meu prietenii!
1. Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
2.Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.
3. Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...
4. Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
5. Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.
6. Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.
7. Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.
8. Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.
9. Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.
10. Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa.
11. Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
12. Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.
13. Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
14. Dintre toate prietenele pe care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in Rai si te voi astepta.
Invidia este oglinda a ceea ce crezi ca nu poti.

Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria valoare.

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor stau s-o comenteze pe-a mea dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vultur.
Intodeauna cel ce invidiaza si este nefericit...se imbata cu apa rece si se crede invidiat...
Mi-e mila de cei care invidiaza dar zic ca-s invidiati, care imita fericirea doar sa-si ascunda nefericirea
Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invdia lor ma face sa fiu cu o treapta deasupra lor...
Lumea are invidie numai pe cine ar vrea sa fie…
Daca invidia ar produce febra intreaga lume ar fi bolnava!

| Shopiaalin a răspuns:

• May Be In Magazines
• It's a waste of time
• Suppose it's just a point of view (Să presupunem că este doar un punct de vedere)
• Everyday, I try to play, another game
• Like a shooting star

Nu mă gândesc la viitor.Va veni el oricum.
Ce faci pentru tine, dispare odată cu tine, ce faci pentru alţii, rămâne pentru eternitate.

Nu poţi acuza gravitaţia când dragostea te doboară.

Îţi poţi trăi viaţa doar în două moduri.Sau crezi că nu există magie, sau crezi că totul e magie.
Dacă cineva nu a greşit niciodată, înseamnă că nu a încercat să facă nimic nou.
Viaţa însăşi este magie, iar dacă nu crezi asta, măcar încearcă să o trăieşti ca pe ceva magic.
Doar viaţa ce-o trăim pentru alţii este o viaţă ce merită să fie trăită.
Viaţa este o tragedie plină de bucurie.
Nu poţi să vezi zâne dacă nu eşti zănatic.
Totul e simplu, atât de simplu, încât devine de neînţeles.
Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbeşte...
Viaţa este un vis, dar a visa nu înseamnă a trăi.

sper ca iti plac sunt si multe citate
din punctul meu de vedere sunt mai fiane astea decat statusurile clasice

funda?

| eubest a răspuns:

Http://www.statusuri.ro/ ffuunnddaa fundisoara undulita fudulitoaica

| anonim_9572 a răspuns:

True love does not come by finding the perfect person, but by learning to see an imperfect person perfectly.