| GBoB a întrebat:

Cine imi poate da si mie un site pe care s-mi testez IQ dar fara bani sau numere de telefon,si sa nu dureze mult, dar sa fie un site calumea.Multumesc

5 răspunsuri:
| diaac a răspuns:

Exista multe, poti cauta pe Google, vad ca deja ai primit multe raspunsuri, dar nu prea sunt teste IQ "ca lumea" pe net si pe gratis. Testele astea nu prea iti dau o informatie de incredere despre nivelul tau de inteligenta.

Uite aici un test de inteligenta (nonverbala) adevarat: http://www.raventest.net/ Din pacate site-ul nefiind romanesc, nu sunt convinsa cat de corect o sa fie nici rezultatul asta, pentru ca rezultatele la teste de inteligenta au sens in contextul unei anumite populatii.

| GBoB explică (pentru diaac):

Acolo scria ceva de bani.Trebiue sa platesc pentru a primi rezultatele?

| cristianoronaldo007 a răspuns:

Am cautat si eu dar nu cred ca exista...