| Duster a întrebat:

Cine stie ce reprezinta Lorzii Sith(din Star Wars)si de unde provin? Spuneti-mi si mie va rog frumos.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| alisha19 a răspuns:

Ei reprezinta partea raului.

| minirollo a răspuns:

In Star Wars ma gandesc ca stii si tu ca cavalarii Jedi folosesc aceea forta care inconjoara tot ce este viu.

Sith folosesc tot aceea forta doar ca in scopuri rele si pentru propriul interes de aceea ei sunt dusmanii cavalerilor Jedihappy.

Ei provin de pe planeta Korriban in star wars in urma cu 10000 de ani inaintea povestii din film(gasesti carte) Exar Kun a fost primul Lord Sith ever tradant cavalerii Jedi pentru a folosi forta in propriul interes si pentru a acumula foarte multa putere, el a fost infrant dar ideile Sith ruinele de pe Korriban si invataturile Sith au ramas si de atunci au aparut eibig grin.

Pana atunci cavalerii Jedi si Republica se luptau doar cu Hutii si alte banditi si raufacatori.