| CrYsS34532 a întrebat:

Cine stie cum se afla o parola de la calculator. Am uitat parola pe care am pus-o pe pc si acum nu mai pot intra.Stie cineva cum pot intra sau cum pot schimba. FUNDA urgent mz:*

9 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Pai eu stiu doar cum ti-o poti aminti.sub locul unde trebuie sa scrii parola e o propozitie pe care o pui tu inainte sa iti pui parola. E ca sa iti amintesti parola in caz ca o uiti.

Răspuns utilizator avertizat
| matrixismyname a răspuns:

Cauta pe net Hiren's boot, si-l arzi pe un CD.

| anonymousxD a răspuns:

Inteleg problema ta... ti-as spune acelasi lucru care l-au spus si cei de mai jos. dar ar fi inutil sa mai repet. da. ar trebui sa faci ceea ce au scris ei mai jos. app. am o nelamurire. cum ai postat aceasta intrebare daca ai uitat parola de la calculator? da stiu. am pus o intrebare stupida laughing

| 12345ok a răspuns:

Dai rr si apasa F8... apoi intri in safe mod
de acolo te descurci...start administrator si stergi parola
baftahappy

| Adetomi27 a răspuns:

Da aprinzi PC, cand apare ca incarca windows, dai restart
apoi iti apare sa selectezi din 4, alegi "STAFE MOD" (primul sau al 2lea)
dai click pe Administrator (daca apare, daca nu ceilalti pasi sunt inutili)
astepti sa iti incarce si iti intra in windows.
dai START>CONTROL PANEL>USER ACCOUNTS>CHANGE ACCOUNT>name(unde name este numele calculatorului)>REMOVE PASSWORD> si mai dai odata REMOVE PASSWORD
dupa care apesi butonul de restart si totul revine la normal
Astept funda...

| NeXtLevel100 a răspuns:

Atunci cand va cere userul si parola apesati de 2 ori combinatia de taste
te ajut eu inciarca asa ALT+CTRL+Dell (delete) (toate 3 simultan) si o sa va apara 2 casute, una de user si una de parola.
La username introduce-ti Administrator, iar la parola nu mai introduceti nimic si ii dati ok, dupa care va veti loga in calculatorul vostru.Aceasta solutie merge numai in cazul in carea aveti Windows XP, sau Vista/7 cu conturile de administrator puse pe Enable (ele ca default sunt date disable) si fara parole.

Dupa ce v-ati logat in calculator singurul lucru care mai ramane de facut este sa mergeti la conturile de useri de calculator si sa va schimbati parola.

| CrYsS34532 explică:

Ba am postat e la info straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite instructiuni exacte www.zuum.ro/pagina.php?id=503