| AnaliaDeepika a întrebat:

Completeaza:
Marimea fizica care masoara interactiunea se numeste______ si este o marime fizica ______ caracterizata de____; unitatea de masura pentru aceasta este ___ notat cu ___; instrumentul de masura folosit de noi in laborator se numeste___.

Răspuns Câştigător
| corina977 a răspuns:

Forta,; vectoriala,; unitate de masura, punct de aplicatie, directia, sens, valoare numerica,; newton,; N,; dinamometru. fundalove struck?

5 răspunsuri:
| midnight a răspuns:

E de clasa 7 copil inteligent!

| AlessinoDeeJay a răspuns:

1 forta
2 vectoriala
3 simbol de notare, unitate de masura, instrument de masura, directie si sens
4 Newton-ul(N)
5 N
6 Dinamometru
Am la fizica numai 10! Sper ca se vede! E intrebare din cls a 6-a!
Fundaaa?

| AlessinoDeeJay a răspuns:

Ba s-o crezi tu, iti dau cu cartea de a 6-a in cap!
Si, mai pune si tu din cand in cand ','!
Mersi!

| eu_4046 a răspuns:

Marimea fizica care masoara interactiunea corpului se numeste Forta si este o marime fizica derivata, vectoriala; unitatea de masura pentru acesta este newtoni notat cu N; instrumentul de masura folosit de noi in laborator se numeste Dinamometru.

poftim big grin

| gdm10 a răspuns:

E de clasa a6-a