| SteelShadow a întrebat:

Credeți că mineralele, cristalele și rocile au viață? Oare este adevărat că ele furnizează energii? Justificați răspunsul.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este crezut ca ele chiar furnizeaza energii. Nu este curent elecric in caz ca te referi la asta. Dar are legatura cu chakra, cu zodiile si cu starile fiecaruia din cate stiu.

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

E posibil ca structura cristalinică să vibreze pe frecvențe benefice pentru organism (care, la fel, vibrează pe o frecvență a sa).

| Copac13 a răspuns:

Nu sunt vii dar eu nu8 cred ca au energie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au viata nu, insa ele pot absorbi/reflecta energia solara (lumina), si nu stiu ce alte proprietati mai au, chestia o studiezi la fizica. Cristalele pot reflecta lumina, rocile in schimb o absorb.

| Deliiiia a răspuns:

Nu au viata, insa au energie.