| anonim_4396 a întrebat:

Credeţi în noroc şi ghinion? Dacă nu, de ce? Dacă da, aveţi un talisman norocos?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca omul crede in noroc si ghinion atunci crede si in soarta, totul depinde de la sine.

| dOarEa_9226 a răspuns:

Ma, nu sunt sigura.
Eu am o piatra roz si sidefata pe care o port la concursuri si examene importante ca sa imi aduca noroc, si pana acum a mers. am luat note/punctaje destul de mari.

| lammaroby a răspuns:

Da... orice ai face mereu exista ceva mai mare decat tine care poate sa distruga sau sa infrumuseteze ceea ce ai facut, acel ceva se numeste noroc big grin. In ceea ce priveste talismanul norocos incerc sa cred ca eu sunt talismanul meu norocos laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna noroc si ghinion: lucruri bune si rele care ti se intampla. Deci nu cred ca exista nimic care sa influenteze evenimentele dintr-o zi, nici talismane, nici pietricele, fluturasi, oglinzi sparte, si pisici de prin fata blocului.

Singurul lucru in care cred este capacitatea de a-ti influenta evenimentele, prin atitudine. Mai exact, cred intr-o lege a atractiei energiilor(suna tampit.lasa-ma sa continui).
Cred (am observat, vad zilnic) ca atunci cand ma straduiesc sa am o atitudine pozitiva, vesela, am o zi buna, atrag persoane pozitive, sunt fericit.
Si este destul de logic, cand afisezi o buna dispozitie, altii cu buna dispozitie vor sa fie in jurul tau. Cei ce se aseamana se aduna.
Asta am testat si ras-testat...Si de cand m-am prins de acest lucru, multe din zilele mele chiar sunt mai bune, pentru ca m-am obisnuit sa fiu vesel, sa cant, glumesc de dimineata, sa trimit energii pozitive...
...scuze ca am deviat de la subiect