| cevazacelamineintorace a întrebat:

Credeti in superstitii? Daca da, de ce?

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu, nu cred. Mi-ar complica existenta.

| Razvan a răspuns:

Nu cred desi uneori sunt obligata sa le respecthappy
Intr-un anumit cadru in care se deschide tema asta si toti cad de acord in privinta acestui aspect poti fie sa te prefaci ca nu asculti, fie sa dai din cap.In niciun caz nu te apuci sa contraargumentezi ca nu ajungi nicaierihappyEsti in inferioritate numerica pana la urmalaughing

lolita
| lolita a răspuns:

Nu sunt superstiioasa deoarece ceva ce nu are nici o legatura cu viata noastra nu ne poate influenta. daca a trecut strada o pisca innaintea mea, nu imi poate schimba cursul vietii, eu merg mai departe si ea saraca are sanse sa o calce o masina.

| AndutzaAndu a răspuns:

Nu cred in superstitii.

| Good Cat a răspuns:

Nu.
Daca nu credem nu te intereseaza?
Suna ca o tema. Al 8-lea simt al meu mi-o spune.
Pe masura ce puneti intrebari de-astea imi descopar noi simturi...

| KaKa_2508 a răspuns:

Nu! Daca nu, de ce?

| miumiu a răspuns:

Da, nu in toate, pur si simplu" paza buna trece primejdia rea", oricum stiai ca in Anglia pisica neagra aduce noroc? Tare nu?!big grin

| Яùxsi a răspuns:

Nu cred in nicio superstitie.

| liveincolors a răspuns:

Inainte credeam, acum nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt pozitive, visul prinde elan. In rest, imi sunt absolut indiferente.