| Aly_8868 a întrebat:

Cu ce zodie este compatibila balanta?

Răspuns Câştigător
| Piscotel a răspuns:

Balanta - gemeni. Iti spun din propie experienta...este o compatibilitate perfecta.

11 răspunsuri:
| Slavic a răspuns:

Balanta se potriveste cel mai bine cu Varsatorul si cu Gemenii, Leul si Sagetatorul

- se potriveste cel mai bine cu Varsatorul, dar si cu Gemenii, pentru ca in aceasta perioada se activeaza sfera parteneriala

| Victoria a răspuns:

Balanta-compatibilitate:
Excelenta(100%) - Balanta, Varsator, Gemeni
Buna (80%) - Sagetator, Leu
DELICATA, RISCANTA (60%) - Capricorn, Rac
DIFICILA, DAR INTERESANTA (50%) - Berbec
DIFICILA, CU DATORII KARMICE (20%) - Taur, Pesti
NERECOMANDABIL (10%) - Scorpion, Fecioara
Toate informatiile despre aceasta zodie aici:
http://www.acvaria.com/astro-zodia_balanta.php?p=astrologie

| DeeAnna. a răspuns:

BALANTA-BERBEC: O combinatie aproape perfecta, chiar daca uneori apar motive de cearta si lacrimi. Mandria berbecului poate ucide toata dragostea balantei, stricand echilibrul pe care aceasta il aduce in relatie. Capacitatea de intelegere a balantei il va face pe berbec sa se invete cu "narav" dar in cele din urma acesta va realiza greselile facute. O relatie frumoasa, cu suisuri si coborasuri, in care incapatanarea berbecului aduce mari prejudicii. Balanta va incerca sa educe anumite aspecte de ipocrizie ale berbecului, dar, va ajunge la concluzia ca indiferent de situatie, berbecul face tot cum vrea el.
In general cele doua semne se vor completa reciproc, balanta fiind pasionala si rationala in acelasi timp, diplomata, iar celalalt, berbecul, impulsiv si mandru.

| noname_1116 a răspuns:

Compatibilitate excelenta:
Balanta-Gemeni, Balanta-Leu, Balanta-Sagetator, Balanta-Varsator

Compatibilitate buna:
Balanta-Berbec, Balanta-Balanta

Compatibilitate acceptabila:
Balanta-Taur, Balanta-Fecioara, Balanta-Scorpion, Balanta-Pesti

Compatibilitate redusa:
Balanta-Rac, Balanta-Capricorn

| moftuliki a răspuns:

Compatibilitate fff bona gemeni-balanta varsator-balanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leu gemeni sagetator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu gemenii :d o spun din proprie experienta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balanta este compatabila cu varsator si gemeni 100%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Aly sunt Byanca... eu sunt in zodia varsator si pot sa iti spun ca ma potrivesc de minune cu balanta. prietenul meu e balanta si suntem impreuna de un an. avem foarte multe lucruri in comun. aceleasi gusturi si multe altele.

| Gabrielle a răspuns:

Http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/ Intra aici si ai sa gasesti mai multe;)

| just.love. a răspuns:

Balanta cu' varsator sau cu' gemeni...stiu eu sigur sigurwinking