| Buldog1 a întrebat:

Cum fac sa intru sa joc muliplayer pe minecraft? Vreau sa joc pe server-ul mc.b-zone.ro dar nu stiu cum care ma poate ajuta. Dau funda. Nu vreau tutoriala de pe net

Răspuns Câştigător
| σκμ a răspuns:

WTF? Ok deci intri în minecraft-multyplayer-adaugă server(dacă nai) și scrii la ip adress serverul ăsta:mc.atlantis-nt.com.Te înregistrezi așa:/register parola confirmare parolă, după /login parolă. Sper că ai înțeles.

4 răspunsuri:
| σκμ a răspuns:

Bună! Dacă este server cu de toate atunci când începi ai o busolă în inventar.Dai click dreapta pe ce vrei.De exemplu dacă vrei survival games dăi pe sabia de diamant, dacă vrei survival games dăi click pe cufăr. Dacă te referi că nu ști cum se intră într-un survival games te duci și dai click pe arene. FUNDĂ?

| σκμ a răspuns (pentru σκμ):

Pardon am vrut să zic dacă vrei survival normal dăi click pe sabia de diamant.

| Buldog1 explică (pentru σκμ):

Eu am intrebat cum pot sa intru pe server nu ce faci pe server.

| σκμ a răspuns (pentru Buldog1):

WTF? Ok deci intri în minecraft-multyplayer-adaugă server(dacă nai) și scrii la ip adress serverul ăsta:mc.atlantis-nt.com.Te înregistrezi așa:/register parola confirmare parolă, după /login parolă. Sper că ai înțeles.

| superoidxxl a răspuns:

Dupa ce ai intrat pe server scrii /register
parola si mai scrii o data parola de exemplu /register 1425 1425 si urmatoarele dati cand intri pe server scrii /login parola si iarasi parola de exemplu /login 1425 1425 si asa faci pe
toate serverele register apoi login ok?
Mult noroc pe server!