| WeLoveIceCream a întrebat:

Cum faci pe toata lumea sa te placa?

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

Hm...ar trebui sa devii o ipocrita si sa razi de toti.Adica ar trebui sa te integrezi intr-un cerc de prieteni falsi.happy Popularitatea cere sacrificii.

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Poti sa faci pe toata lumea sa te placa, dar inseamna sa fii cameleon, sa fii cu fiecare asa cum vrea persoana respectiva si sa nu ai o personalitate stabila, sa fii altfel cu fiecare persoana. Ca o oglinda. E un consum mare de energie si resurse si nu merita, mai ales ca in final, exista o singura persoana cu care stai non-stop toata viata si a carei opinie ar trebui sa conteze:tu. Asa ca ai grija sa te cunosti si sa te placi tu si cand o sa ajungi la asta, nu o sa mai vrei sa te placa "toata lumea".winking

| DakotaRoyse a răspuns:

Nici cum. Întotdeauna o să fie o persoană, care poate chiar şi din invidie, o să îţi pună beţe în roate.
Anyway... Trebuie să fi săritoare, să ajuţi lumea, să fii glumeaţă, să fii cuminte (adică să nu sari pe orice băiat, să fiila locul tău), decentă, să înveţi binişor (dar nu prima în clasă că o să stârneşti invidie nemăsurată), să fii drăguţă cu lumea (ignoranţa, indiferenţa şi sarcasmul ies din discuţie). Când cineva are nevoie de ajutorul tău, măcar ascultă-i, chiar dacă nu poţi să-i ajuţi. Să nu vorbeşti *prea* vulgar, să îţi ajuţi părinţii sau pe ce mai în vârstă (cum e acel exemplu nemuritor: să cedezi scaunul cuiva mai bătrân ca tine), să nu îţi doreşti în niciun fel să fii Miss Popularitate, să fii cât de cât modestă. Hmm, ar mai fi multe happy

| Amy a răspuns:

Nu poti sa faci asta oricat ai incerca.intoteauna se gaseste cineva care o sa te invidieze sau ceva de genu.dar incearca sa fii ambila in limita posibila.nici sa te lasi calcata in picioare nu este bine...

| lol23 a răspuns:

Nu cred ca e posibil... dar uitete atent ce le place, despre ce le place sa vorbeasca, fa-le pe plac si cred ca o sa le starnesti interesul, sau daca vrei sa fi bagata in seama, fi cu nasul pe sus si cu tupeu chiar daca nu e genul tauwinking crede-ma o aplic si eu si chiar functioneaza

| spyke321 a răspuns:

Vai de voi...Fi tu insuti si daca nu te plac asa cum esti inseamna ca nu-ti pot fi prieeni,nu-ti trebuie decat unu sau doi prieteni adevarati, eu asa fac si ma integres in orice gasca, e super:Xhappy

| WeLoveIceCream explică:

Ok.acumbig grin.srry pentru cei care nu au primit funda dar aveti fiecare un vot.nu pot alege pe toata lumea castigatoare:Xbig grin.cei care vor sa imi fie friends aveti id meu, sau daca nu e asta: lovely_lollipop_preety_sk8r@yahoo.com...dati copy si paste ca e lung:*:X... zBye!

| Loola_9927 a răspuns:

Eu incerc dar nu prea reusesk.Ptr. ca NU cred ca exista persoane pe care sa le placa absolut toata lumeawinking
Eu fac asa ceva: Chiar atunci cand o persoana incearca sa barfeasca cu mine despre cineva, eu atunci spun vorbe frumoase, laude etc. despre acel cineva.Si asa merge mai departe "barfa" ca tu nu zici nimic rau despre oamenii din jurul tau.Eu zic vorbe frumoase despre toata lumea,chiar daca, de obicei, nu`mi suport semenii laughing
Si in mod logik : NU barfi!
Dar nu cred ca o faci, atata timp cat doresti sa te placa toata lumea.
Succes in misiunea ta tongue
Pwp :*

| blackrose269 a răspuns:

Nu ii poti face pe toti sa te placa dar te poti imprietenii cu mai multe persoane. Poti fi amabila,onesta, sociabila de exemplu sa ii saluti frumos pe toti, sa te interesezi de problemele lor.pur si simplu sa iti pese.thinking funda?

| ßeatryce a răspuns:

Nu poti sa-i faci pe toti sa te placa...trebuie sa te impaci cu ideea ca sunt persoane cu pareri diferite...fi bucuroasa ca te place cineva!