| Pitri001 a întrebat:

Cum faci pe transformice mapele alea lungi? dau Funda big grin

2 răspunsuri:
| Cristi031001 a răspuns:

Pai dai la save/load/test si acolo la o bara pai scrie.scrii asta si dai load.mult norochappy

| PanadesoimTransformice a răspuns:

Intră mai întâi în editorul de mape. Poți folosi comanda /editeur

Apasă click pe butonul „Salvează / Încarcă / Testează".

După ce apeși acel buton, vei vedea și alte butoane, jos, în stânga :
„Validează această mapă",
„Copiază mapa în clipboard",
„Exportă mapa pentru casa tribului", iar mai jos ai un loc, liber, ca un chat, unde poți scrie codul :

Dacă vrei să fie mapa lungă și înaltă, scrie codul :

După ce ai scris unul dintre aceste coduri în acel spațiu, apasă click pe butonul „Încarcă". După ce ai apăsat acel buton, mapa lungă va fi încărcată. Poți „naviga" prin mapă ținând apăsat tasta „space" și mutând cu mous-ul.

Sper că te-am ajutat. Succes la creerea mapelor în Transformice!