| s0os0o a întrebat:

Cum imi cumpar alta casa pe sims 3? ( am o familie formata din 3 persoane si cu mine 4) casa e prea mica pentru toti fundita pentru cine imi spune primul mersi

7 răspunsuri:
| IIIx333III a răspuns:

Pai...in primul rand trebuie sa ai destui bani sa cumperi o casa, sau daca nu sa pui niste parole pentru ai face. Te duci la un telefon al unui sims si dai "move". Cred ca apoi iti vei alege casa sau terenul, in care te vei putea muta. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Anaaaaid a răspuns:

Mai intai trebuie sa ii muti din casa si o sa iti apara intr-un chenar cu alte familii dai click pe familie si alegeti casa potrivita.winking Funda?smug

| Sunshine_3662 a răspuns:

Folosesti telefonul si dai move. Daca nu ai bani, poti folosi parola motherlode( apest Ctirl+Shift+C in acelasi timp si iti apare o caseta in care scrii).

| Denis123456789123456789 a răspuns:

Deci dai pe inventar pe mobil si la move si dai house si iti alegi

| Denis123456789123456789 a răspuns:

Dai la inventar pe mobil la mov si la house si iti alegi

| ShooterGirl a răspuns:

Este simplu mai intai bagi comanda motherlode pana ai bani si ca sa bagi codul trebuie sa dai pe tastele ctrl+shift+c si dupa ce iti faci bani de duci la inventar dai pe mobil dai move si iti pare ceva selectezi toata familia dai house colo jos sa iti iei o noua casa.Sau daca vrei pe calculator de duci dai pe el dai move si iti apare la fel.

| Sabina_3006 a răspuns:

Hey! Pai... poti sa te duci sa iti cumperi un calculator in joc si apoi dai click pe move si apoi iti alegi casa pe ce are o vrei sau pe care ai bani sa o cumperi. Daca nu ai bani te pot ajuta eu. Dai click odata pe Ctrl + c si o sa iti apara un tabel micut sus. In acel tabel bagi "motherlode" si o sa iti dea 50. 000 de bani. P. S: poti baga codul de cate ori vrei tu! Sper sa iti fif ost de ajutor!