| blockbuster a întrebat:

Cum imi fac server pe metin? am inteles ca se face foarte greu. ma ajutati va rog? vreau sa devin GMtonguebig grin sunt nebun dupa metin. bine eu ma joc ro. deci va rog frumos din suflet, spuneti-mi cum se face. va dau id meu de mess daca e nevoie...

129 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oke. nu-s jucator de metin dar vreau sa zic doar un singur lucru. care e pentru multi care au comentat aici. Ziceti ca vreti un server. sa o luam usor. Cei care au facut jocu, au lucrat in multe programe si au facut scripturi etc. dar aceste chestii nu le da moca, daca vrei server trebuie sa stii sa scriptezi si sa iti faci server... asa ca. lasati sperantele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba copile pe meitn2 ro nu se face gm pe server privat sa stii si tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man poate Alecsa a fost gm si era asa zisu care i-a spus cu e de la 18 ani asa ca sa-mi lingeti penisu:Xrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca nu e asa de greu pe cat pare ...eu am reusit in 2-3 ore fara sa ma invete cineva...deci daca vrei te ajut eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da damil ca til fac eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vr sa stiu si eu ce fel de mod de metin ar fi bun pentru ip dinamik(routabil):hamachi, ip? plz ziceti-mi pe id ionut_smecherasu09

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa faci server si a 2 gb RAM imi zici cliff.chris@yahoo.com nu vreau sa aud pusti frustrati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce com. ce e asa de greu ce programe care costa bani. Intradevar ai nevoie de un Pc bun si de programe care sunt gratis. nu cu bani laughing. Si nu e asa de greu uitati-va la niste tutoriale pe youtube si o sa va dati seama ca e f. usor. Doar ca trebuie sa stii sa folosesti google si youtube. Sa cauti anumite programe. De ex portmap e mai bine sa cauti portmap in romana (intelegi mai bine ce trebuie sa scrii acolo) si eu am facut un server de mt2 numa ca nu am un Pc asa de bun. Tocmai de aia de abia astept sa il schimb sau sa ii cumpar niste componente mai bune... si metinu-l pe care l-am facut eu e cu hamachii. Deci inca odata nu e asa de grau. La unele tutoriale va vor da linkurile programelor care va trebuie in description si e si mai usor. Dar sa nu va hotarati sa va faceti un server de la primul vid. Si cautati tutoriale facute de romanii... chiar daca stiti eng. poate sunt unele lucruri care nu le intelegeti. Si e pacat sa nu iti mearga mt din cauza ca nu ai facut chestia aia care a zis-o ala acolo pentru ca nu ai inteles-o. Spor la facut serverul. Si scuze daca am facut greseli de exprimare! Bye-Bye wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nu-ti trebuie nici un ban eu stiu sa fac servare de metin pe hamaci si nu iti trebuie mult doar niste programe eu n-am calcu bun si de aia nu pot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de resurse (un pc bun) : min. 2gb ram, cam 4-10 gb hard, 2. 2 GHz. De programele: instant server, un client cu mc. txt (e mai usor cu mc. txt) XAMPP, Navicat, FileZilla si in caz, Hamachi. E foarte usor sa faci un server de metin2 simplu. dar e mai greu in Navicat cand vrei sa il modifici si sa adaugi ceva, mai ales cand intampini eroriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu dar e greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pls pls pls am si eu nev de un server care stie si ma ajuta? id mess: littlekingwtf
oricum mersi mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi aici cum se face server private metin2 cu hamachi si fara hamachi... nu mai gasesti altundeva cum sa faci server de metin fara hamachi http://www.zonerage.com/viewforum.php?f=5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MEN iti zice un prieten alberto a facut mt2 black story si are 12 ani ii zic eu sa intre ca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Street_fighter72 cine vrea sa ma ajute sa-mi explice cum e ca eu vreau sa imi fac metin nu serverrolling on the floor ceva idei?

| CălinPL a răspuns:

rolling on the floor de unde ba test

| vladionut94 a răspuns:

Pai ai putea sa iti hostezi un server de metin2 cu forum si toate cele da este cam scump cel mai ieftin de la 25 euro pana la 80-100 euro/luna

| Luci2000 a răspuns:

Mai taci poeche ca nu e asa... Daca iti faci serveru tau devi gm si nu trebuie sa "treci pintr-o serie de teste" e simplu sa faci un server... Daca vrei blockbuster iti dau gm pe serveru meu ok?

| dany763 a răspuns (pentru Luci2000):

Salut! Luci lasa-mi te rog id-ul tau!

| Luci2000 a răspuns (pentru dany763):

Uita-te la mesaje...ti-am trimis acolo id.

| norbicyka a răspuns (pentru Luci2000):

Sal

| norbicyka a răspuns (pentru Luci2000):

Luci imi dai id-ul tau te rog? frumos?

| norbicyka a răspuns (pentru dany763):

Dany da-mi id-u lui Lucy

| catalinradu92 a răspuns:

Sa ti explic eu deci 1 crezi ca serveru de metin2 e greu de facut deunde e foarte usor 2 serveru de metin2 intr-adevar anumite programe costa bani dar depinde cum ese servaru de exemplu mi-am facut si eu un server de metin2 simi-a iesit host-ul 24/24 fara lag fara bug.da da iti eu raspunderea ca sa fi GM/GA nu-i asa de simplu cum crezi.si apropo cei care cred ca trebuie sa ai minim 18 ani nu-i adevarat eu de ce am 12 ani si tin bine serveru si la pc iti spun eu iti trebuie placa video minim 32mb, processor 2, 0Ghz Gpu, ram 1GB asta e pe ip dar pe hamachi iti trebuie placa video 256, ram2GB,processor 2,0Ghz Gpu

| EdiEddy a răspuns (pentru catalinradu92):

Coroiedy idu meu de mess
si ajuta-ma si pe mine sa fac sv te rog mult

| Molodoi a răspuns:

Eu știu pe cineva care a făcut un server de Metin2, te pun la contact cu el?

| ghiduta a răspuns:

Sal ma numesc ghiduta daca vrei p unem faci impreun un metin si eu am jucat ro si fan si dynasti si rosped si omega dinamic mondial adiu meu esti ghiduta 111@yahoo.com miar fece placere sa facem un metin impreuna

| gherghelgabriel a răspuns:

BAGA ID MEU DE MESS gherghelgabriel17
te ajut eu sa faci serveru si sa mearga si la alti playerihappy

| AlexxxxD a răspuns:

Ma depinde pe ce server vrei sa fi gm pe ro e singuru care iti cere minim 18 ani in rest privatele sunt 14 ani+ si ca sa fi gm trebuie sa stii unele comenzi pe derost gen de skilluri de sa dai lvl bani si iteme din astea

| narutosanchi a răspuns:

Ce ii bagati prosti in cap poti face un sv de metin2 in 20-30 min si ca sa fii GM nu trebuie nici un test ori esti prieten cu GA ori ii spui la GA sa iti dea GM si iti pune 2-3 intrebaari despre mt2
eu te pot ajuta sa faci sv de mt2

| Muntean_Mihai_1981 a răspuns:

Am eu un sv de metin2 si vreau sa il deschid cine ma ajuta ii dau GM permanent contactati-ma la only_star997@yahoo.com

| pufoosulLtEu a răspuns:

Ca sa ai server-ul tau trebuie sa ai cel putin 13 euro pentru host daca nu ai host mai bine nu te apuci!winking

| DeeaDeea12 a răspuns:

SonyMt2 - PvM/PvP - Level 250 - Rate 500% (Weekend 1.000 )!
- System language RO/EN.
- New client v8.0 new update 2017.
- Deschis de 5 ani.
- Fara 6/7.
- Mai multe detalii aveti in link-ul de mai jos:

http://sonymetin2.ro/prezentare/

| qDenii a răspuns:

Http://www.tutoit.com/......nt-page-1/ aici iti spune toti pasii bft;)

| qDenii a răspuns:

Frunditza?:d

| IceShot a răspuns:

Mane este ff simplu baga id george_alex0078