| madiilove a întrebat:

Cum pot lua legatura cu un operator Orange? sunt pe cartela, daca sun la 444 nu imi zice nicaieri sa ma trimita catre un operator

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Nu se poate. Ai ascultat pana la capat? Incearca spre exemplu sa suni la 444 apoi sa asculti informatiile despre internet pe mobil pana la capat, de cate ori ai de ales vreo optiune alege si intr-un final o sa iti zica si sa apesi pe 0 pentru a vorbii cu un operator.

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In momentul in care apelezi Serviciul Clienti 444, primul pas pe care trebuie sa il faci este sa alegi limba de comunicare, apasand tasta 1 pentru romana sau 2 pentru engleza.
Ulterior, ai posibilitatea de a alege o tasta in functie de informatia solicitata, cu mentiunea ca, dupa prezentarea informatiei, vei avea si optiunea de a apasa tasta 0 pentru transfer la un operator.
O zi buna,
Orange Helper

| mont a răspuns:

Suna la 444 si urmeaza un meniu, asculta optiunile, alege o optiune, apoi o sa ai si optiunea de a cere legatura la un operator.

| madiilove explică (pentru mont):

Am facut asta deja. nu am optiunea de a alege un operator

| madiilove explică (pentru mont):

Am rezolvat. mersi! happy

| mont a răspuns (pentru madiilove):

Nu se poate. Ai ascultat pana la capat? Incearca spre exemplu sa suni la 444 apoi sa asculti informatiile despre internet pe mobil pana la capat, de cate ori ai de ales vreo optiune alege si intr-un final o sa iti zica si sa apesi pe 0 pentru a vorbii cu un operator.

| Munteanu_Bogdan_1993 a răspuns:

Incearca la 333 sau ceva. Cu*... # sper ca iti sunt de folos! laughing) fundita? Pls!