| RamonaMn a întrebat:

Cum pot publica o carte?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Apreciez ca ar fi necesar ca, inainte de a dori sa editezi cartea pe care ai scris-o, sa te consulti cu o persoana competenta, cum ar fi un profesor de limba romana ori cu un ziarist care este obisnuit cu prezentarea subiectelor in diferite lucrari si care ti-ar putea fi de ajutor si cu privire la tema pe care a-i abordat-o in cartea respectiva.
De asemenea, cred ca este bine sa mai revezi manuscrisul pentru a corecta unele inadvertente care ar mai putea sa fi aparut in timpul cand ai scris aceea lucrare si eventualele greseli gramaticale. Mai trebuie sa stii ca editarea in sinte este destul de costisitoare si daca ai gasi ceva sponsori care sa te sprijine, ar fi de un real folos si apoi asa cum deja ti s-a raspuns sa iei legatura cu o editura pentru a te informa concret asupra costului editarii, precum si a pretentiilor pe care editura le are pentru o lucrare ce urmeaza a fi publicata.
Iti urez mult succes si daca ai talent, sa perseverezi pentru a deveni o scriitoare profesionista.

2 răspunsuri:
| sergiu a răspuns:

Mergi la o editura, iar apoi te vor indruma cei de acolo ce trebuie sa faci mai departe happy

| Annitu a răspuns:

Hai du`terolling on the floor tu si scrisu`batting eyelashes