| blablablaa a întrebat:

Cum pot sa invat sa scriu graffiti...adica, colegi mei de la scoala se dau mari ca pot sa faca taguri si graffuri pe tabla... P. S ce tag sa imi aleg? dau funda:X

Răspuns Câştigător
| iubi_duby75 a răspuns:

Invata alfabetul grafitiilor si o sa reusesti sa faci si u grafitii :)) adica uite-L : http://keusta.net/blog/images/graffiti/sketches/alphabet-graffiti.jpg. fale pe toate pe o foaie cu mai mult loc intre ele. si dp aia incearca sa formezi un cuvant :)

succes :). eu ma pricep f bine cu grafitiile si sunt fata :">

37 răspunsuri:
| BlugiStramti a răspuns:

Eu am 11 ani si pot face grafiti ...grafitii nu trebuie sa inveti trebuie sa faci din mana ta nici eu nu stiiam grafiti pana intr-o zi la scoala am inceput sa fac grafiti si nici macar nu stiiam ce inseamna grafiti si apoi am devenit cea mai buna din clasa la grafiti dar nu m-am uita pe net si m-am luat dupa ei.trebuie doar sa. faci tu cu mana ta ce iti vine asta este ceva care nu poate fii invatat si cat ai incerca nu vei putea sa faci dupa alti daca mana ta nu poate face grafiti nici tu nu poti

| tomyk a răspuns:

Te ajut eu daca vrei.Id meu: tommyketchup00.Si ca tag ar fi bun "disco" sau "beast"

| tomyk a răspuns:

Va ajut cu alfabete ca am o gramada(75%proprii).Add:tommyketchup00.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg perfect. nici eu nu ma pricep si cel mai bun prieten al meu are un frate geniu cand vine vorba de graffiti. Claudiu:graffiti este mai mult arta sau forma de exprimare si nu iti irosesti viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pot sa fac graffiti si sun o fata de 13 ani. si iese mai bine cu spreyul eu am facut pe o casa parasita cu niste baieti incercati e super. eu stiu tot felul de alfabete si pe ala nou care e greu. succes la toti care incearca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubi duby mersi pentru alfabet l-am facut si eu mi-a luat jum de orawinking baiatu incearca sa-l faci si tu de la coala a5... a1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate lasativa ma cel mai bine sa faci graff incepeti cu ceva usor mai intai incepeti sa invatati limbaju http://www.prieteni.ro/......0-284.html si abia dupa incepeti cu old school si altele sagetele ca incpatorii dau de mult timip si stiu ce zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Edy eu nu prea stiam sa fac graffiti dar am invatat alfabetul graffitilor cel mai vechi si am ajuns sa al stiu pe pe cel mai nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege si tu literele care iti plac oricum multe taguri nu au sens

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta-ti inima si creeaza ceea ce simti si-ti place... daca colegii tai rad de tine, nu-i baga-n seama si deseneaza mai departe...cu timpul, vei fi bun! bafta! ps: sfatu'-i de la o fata; TEA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei rad de tine ca sunt niste retardati care au vazut cateva filmulete pe youtube si atat... lucreaza si o sa razi uh de ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte simplu kuta pe net si vey gasty tot ca vrei despre graffiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii o litere cu linii curbe dar nu uita tot tinpul sa tragi conturu dubluca si eu am fost asa ca si pe mine coleggii radeau de mine ca nu stii sa fac grafitii dar cu tinpul am invatat cum se face atunci mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este destul greu sa poti face graffiti ...la inceput nici eu nu puteam dar am exersat mult timp si acum sunt experta...trebuie mereu sa gandesti pozitiv.INCEARCA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Santafe daca sti sal dai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e simlu sa faci grafiti iti spun eu pentru mine e foarte usor si am 12 ani. Scrii foarte labartat si il faci sa arate literele urat si le conturezi eu asa fac si tpti colegi mei vor sai invat sa faca graffuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu abia m-am apucat de graffiti pe foaie ptc am simtit asta...Prima oara mi-am facut tagu` si a iesit beton[nici nu stiam cum se fac grafitile]si apoi mi-am modificat si am scris super! incearca ca iti va reusi...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu mane iti dau un tag :KenZ.:# il faci tu inventandu-l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Claudiu cred ca nu sti ce vorbesti. Daca baiatul vrea sa fac graffiti e super ok e bine sa stii cate ceva nou incearca sa inveti in graffiti creator scrii tagul sau eu mai stiu ce patine vrei sa faci tu acolo si apoi incerci pe foaie eu am tagul RIDE am avut LOST dar nu mai amwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai trebuie sa stii si sa desenezi. Adica am 8ani si stiu sa fac graffiti. daca sti sa desenezi cusiguranta o sa ti iasa da ca nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, Edy, totul tine de imaginatie. Daca ai internet acasa cauta pe Google Imagini Graffiti, Tag-uri graffiti, tot ce vrei si incearca sa le desenezi. Dupa ce desenezi ce gasesti mai cauti si tot asa pana iti raman in cap unele tag-uri.Si daca vei face la fel in fiecare zi, si bineinteles daca vei putea tine minte toate literele in maxim o saptamana vei ajunge sa faci si tu la fel... DAR, daca inveti, nu trebuie sa te dai mare cu ce sti. Pentru ca daca faci ca ei vei avea de pierdut...parerea mea.Asa ca iti urez noroc si posteza desene de-ale tale ok? Salut si bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rrrrrrrreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeyeytryyyyyyyyt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha ha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasestel pe al tau propriu! Dar mai intai nu-ti lua sprei din prima dai bani aiurea mai intai inventi in creion big grin!

| Claudiu_7827 a răspuns:

Si i-a ajutat la ceva in viata de zi cu zi? iti zic eu, nu... graffiti ukl poate fi si arta si vandalism, depinde de spatiu... iar personal iti propun sa iti vezi de viitor. nu te ajuta cu nimic daca sti sau nu sa faci graffiti. bft

| dareone a răspuns:

Aici poti invata graffiti, street art.Cursuri gratuite si sute de cartie si reviste de graffiti https://www.facebook.com/urbancollectors/