| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ma calmez? Simt k fac o criza de nervi angryangryangryangryangryangry

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sulioalo kiss

Gandestet-te ca nimeni si nimic nu iti merita nervii, nu trebuie sa te consumi pe fiecare necaz intalnit zilnic. Lumea e rea si te va face sa suferi mult mai tare deci rezista happy

Motto-ul meu uita si iarta... orice/oricine merita a doua sansa happy
Inspira expira happy
Hai nu mi place sa te vad suparata, smile smile zambeste zambeste happy

kisskisskiss

31 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Iti dau eu un pupic dulceeeeeeeee kiss. e mai bine?batting eyelashes

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Muzica clasica, o respiratie corecta si o plimbare prin natura.

| inna a răspuns:

Controleaza-ti respiratia si relaxeaza-ti corpulwinking. Eu asa procedez si inca ceva...gandurile rele sa dispara din capsorul tau.Bafta!

| Barajag a răspuns:

Bea o berica si o sa-ti treaca nervii, nu te mai gandi la eilaughing

| ViVi a răspuns:

Linisteste totul trece
asculta muzica sad iesi afara trage o gura de aerlaughing
ce s-a intamplat? ce esti asa de nervoasa? thinking

| ViVi a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=meBNeNwiagw uite o melodie linistita :P

| Munchkin a răspuns:

Ai auzit de bile anti-stres? Sunt nişte mingiuţe mici şi roşii, când te enervezi iei una şi o strângi cât poţi de tare în mână. Sau poţi să îţi scrii toate supărările pe o foaie. Saaau, ieşi afară, ia-ţi mp3, mp4, telefon etc şi plimbă-te prin zone mai pustii, ascultând muzică. Toate cele 3 metode dau rezultate.

| Swany a răspuns:

Asculta muzica, vorbeste cu ai tai sau cu prietenii, joaca`te... :*

| zuzumic a răspuns:

Http://www.youtube.com/user/cafedeko uita. te aici sigur te vei linisti si vei incepe sa razi :D

Răspuns utilizator avertizat
| metonst54 a răspuns:

Nu poti

| yoannah a răspuns:

Nu incerca sa te calmeziwinking
laughing Asta e secretullaughing
Varsa-ti nervii... si totul o sa vina de la sinewinking

| danny105 a răspuns:

Ia un calmant, DUH!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numara pana la 10 si respira adanc (replica dintr-un vechi film romanesc foarte fain, cu mult umor...)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ nony mersi kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa un dus scotian si sa vezi cum iti trece. daca nu...bate si tu pe cineva, eventual pe fratiorul tau daca te mai deranjeaza. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt foarte nervoasa si nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un relexe cu ceai verde si o emisiune preferata, o ambianta placuta in singuratate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un relexe cu ceai verde, o ambianta placuta in singuratate in fata emisiunii preferate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sal all. si eu am aceiasi problema straight face. km ma calmez... cand imi vin nervii imi vine sa sparg tot sa rup tot ce imi iese in cale. si cei mai multi mi-i face prietena mea. pls help me angryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangryangry

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu imi pun muzica si ma calmez...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine e sa iti iei gandul de la cele rele. Sa te gandesti la ceva ce-ti place. Nu trebuie sa distrugi nimic apoi o sa iti para rau... Si muzica este o idee buna dar nu iti trebuie o muzica agitata. Poate nu esti fana a muzicii clasice dar o muzica mai linistitoare sigur te-ar ajuta.
Sper ca am fost de ajutor. happy Dorin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt foarte nervoasa cum pot sa ma calmez ma enervez din ori ce chiar si atunci cand mananca sotul meu sau alt cineva nu-mi place ma enervez foarte tare fac criza de nervii nu suport nimica ce pot sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fumez o tigara si gata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sparge tot...eu asa facbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e simplu sa te calmezi.mai ales daca ai si o persoana care te face sa suferi e si mai nasol.tr sa elimini termeni negativi din viata ta si asa te poto calma.si un calmant bun e sa ai o persoana care sa-ti ridice moralul si sa te anteleaga asa poti depasi toate problemele.si sa te relaxezi bea un ceai de sunatoare e ft bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ea va intrebat cum se calmeaza ea. nu ce faceti voi sa va calmati.
Daca as raspunde la aceasta intrebare nu as incepe cu : "eu ca sa ma calmez..." si nici nu as termina asa. Vrei sfatul lor? sfatul meu? Daca te va ajuta cu ceva totusi incerc.
Fumezi? Fumeaza o tigare! ASCULTA VESCAN orice melodie te face sa te calmezi, sau cel putin sa intri intr-o stare de melanolie. Ai nervi? ok! Nu incerca sa te razbuni pe tine, pe ei. mergi inainte. Viata iti ofeta posibilitatea sa pierzi. Tu lupta-te sa castigi.
Nervii. sun buni. Te linistesc intr-un fel. Pe de alta parte iti lumineaza gandirea si poti sa iei anumite decizi. Iti dai seama de prieteni si dusmani. Nu comunica cu nimeni. Scrie. Picteaza. Vorbeste singura. Daca iesi in arc sa te plimbi, ASIGURATE CA IESI SINGURA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu plag...cand simt ca nu mai pot imi aduc aminte de diferite trasnai amuzante pleaca cu gandul la trecut si vei uita.fc iti zic eu.gyanna

| atomis a răspuns:

Uita-te la multe filme de comedie big grin