| AndradaElisa a întrebat:

Cum pot slabi 2-3 kg în jur de o luna?
DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Mult sport + un regim alimentar sanatos: fructe, legume, carne slaba in grasimi (peste, pui, curcan) si fara: grasimi, multe zaharuri, sucuri carbogazoase, chipsuri, etc. Si nu exagera cu painea, in schimb poti exagera cu apa. Asa ai putea da usor jos surplusul de kilograme. Succes!

| danmunteanu84 a răspuns:

O idee ar fi
- nu mananci paine
- nu mananci dupa 8 seara orice ar fi
- faci o forma de sport de 3x pe saptamana (ex. alergare), ca sa transpiri
- fara zahar sau orice alt fel de dulce
- fara prajeli, doar mancaruri fierte sau legume crude
- apa
- fara carbogazoase.

In principiu e vorba de a renunta temporar la tot ce te poate ingrasa.
Nu e foarte dificil, dar ai nevoie de putina disciplina si rabdare. Si vointa.
Sper ca te ajuta, spor!

| ThePowerlifter a răspuns (pentru danmunteanu84):

Ce sunt prostiile astea? poti slabi si cu fast food

| ThePowerlifter a răspuns (pentru danmunteanu84):

Buna! Este posibil sa slabesti 3 kg in 3 saptamani, deci intr-o luna poti reusi. Tot ce trebuie sa faci este sa fii in deficit caloric si sa mananci mancaruri satioase.

| danmunteanu84 a răspuns:

Domnule JaguarOne, raspunsul tau e de asemenea bun. Dar cred ca am oferit ceva mai concret, practic si aplicabil decat "fii in deficit caloric".