| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa cuceresti un baiat

Răspuns Câştigător
| georgianacas a răspuns:

Ia idul meu si vb mitu_miau_la_tine

292 răspunsuri:
| innutza a răspuns:

Buna intrebare. mi-am tot pus-o si eu si sincera sa fiu am impresia ca ma stradui prea mult.ar fi bine sa fii tu insati si sa zambesti mereu. dac un baiat te place atunci te va placea pentru ce esti si sunt sigura ca esti fff dragutza.asa ca mult noroc si capu sus.totul o sa iasa binewinking

| gina93 a răspuns:

Buna am aproape 16 ani si nu am avut niciodata prieten. iubesc un baiat care e cu un an mai mic decat minebig grin. nu stiu cum sa fac ca sa il atrag. am fost la o petrecere la care era si el invitat, iar la inceput nici nu m-a salutat, insa apoi a venit la mine, si m-a invitat la dans...nu ma mai lasat sa plec acasa. el este din aceeasi scoala cu mine; am facut rost de nr lui de tel si i-am trimis un msg in care l`am invitat la un suc... a acceptat insa nu eram singuri, eram cu niste colegi; dupa aceea a venit o fata care a mai stat dar ea momentan are prieten. el a pus mana dupa ea; dar am observat ca se uita si la mine:d, incerca sa imi atraga atentia; si in plus am intrat saptamana asta la el pe hi5 si am vz ca nu o mai are la top friends...si nici ea pe el...crd ca s-au certatbig grin; la petrecerea aceea el s-a cam dat la mine... dar atat.sad de atunci n`am mai vb cu el decat pe mess... el nu intra pe mine...numai eu pe el; nu stiu ce sa fac; dati`mi un sfat; cum sa-l cuceresc?

| ps a răspuns:

Bunahappy vreau sa ma ajutati cu niste sfaturibig grin. Cunosc un baiat care sta pe langa minehappy si imi ca`m place de el. stau prin fata bl la el chiar daca nu vreau stau cu prietenii lui cei mai buni da nimicastraight face si eu nu am curajul sa ma bag in seama la elworried. Cum sa fac sa ma bage in seama sau cum sa il cucerescthinking

| smecherita a răspuns:

Ptr inceput` trebuie` sa vezi daca el te place IL intrebi chiar tu sau pui o prietena de a ta [ in care sa ai ff mare incredere ]
Chiar daca raspunsul este afirmativ sau negativTu nu trebuie sa te lasi Apoi incerci sa afli cat mai multe despre el [ hobby-uri, jocuri preferate si chiar daca are prietena ] daca are prietena incerci sa ii desparti, sa se certe, si sa nu mai vb unul cu celalalt Apoi de dai pe langa baiatul respectiv, flirtezi cu el, ii spui ca iti place fotbalul [DOAR DACA II place FOTBALUL] sau alte chestii placute de el Apoi le pui pe prietenele tale sa ca tie iti place de el Apoi el te va invita undeva si totul va merge ca pe roate! iar daca asta se intampla chiar invers imi pare rau sadcryingsadcrying

| cristinutzic a răspuns:

Salut)eu am 14 ani da el are 17 ani.invatam intr-o scoala.am auzit ca are prietena.dar am mai auzit ca el nu vrea sa se intilneasca in serios.si de fata ceea doar se pricaleste.imi place tare de el.in scoala cind ne vedem ne zimbim unu altuia.mi-a scris mesaj doar a intrebat ce fac.ce sa fac ca sa inteleaga ca eu il simpatizez? plzz raspuns)

| miru131999 a răspuns:

Cand esti langa el... Zambeste.i dupa care intoarce capul... Daca si el iti zambeste inseamna ca simpr ceva pentru tine. Si eu sunt intr.o situatie dificila. Imi place de amicul meu pe care il cunosc de cand eram bebelus.
Nu stiu ce sa fac. Sa incerc sa am o relatie cu el. Sau risc sa stric amicitia noastra de atatia ani... Chia nu stiu.

| 2751212335011 a răspuns:

Am si eu o intrebare...
cum pot sa recuceresc un baiat?crying
este un baiat la scoala.care este un pic cam vagabont.
lui i-a placut de mine. iar mie nu.si acum mie`mi place de el. dar lui nu cred ca`i mai place de minecrying(
ce pot sa fac?

| Crs_Andre_1999 a răspuns:

Incearca sa te apropi de el... adica s afiti amici intai si dupa sa treceti la alte lucruriiwinking

| marinika a răspuns:

Am 13 ani el are 15, imi place foarte mult de el, cum sa-l cuceresc?
Marinela

| mariana16 a răspuns:

An primul rand trebuie sa fi sexi si sal atragi sa antrebi pe niste fete daca te pot asutà

| flory_7705 a răspuns:

Trebuie sa ii spui borbe frumoase si sa nu dai inteles ca iti place de el

| cristinik93 a răspuns:

Buna! am nevoie de ajutorul vostru...de ceva timp sunt innebunita de un baiat pe care l-am vazut in autobuz(stam aman2 in acelasi cartier). eu am 16 ani si el cred ca are in jur de 20:d...ma gandesc in continuu la el si abia astept sa il vad din nou in autobuz...nu stiu cum sa ma bag in seama sa il atrag...sa intram in discutie(nu prea am experienta cu baietii)sad.please help me!

| nutza_4515 a răspuns:

Mai intii trebuie sa te convingi ca el te place. dar daca nu-i place macar citusi de putin.ca daca lui nu i-ar placea de tine el ar putea sa profite de moment si sa isi bata joc de tine si de sentimentele tate si atunci tot tu ai sa suferi mai mult dar nu el. dar asa poti sa te faci pritena pur si simplu cu el. da daca el nu te place mai bine nici nu-i arata ca el iti place si vezi-ti de viata ta si de un alt baiat care te merita si te iubeste.

| kcrystyana a răspuns:

Fetelor as vrea sa va spun cum sa va alegeti baiatul pentru tine... Iubeste baiatul care-ti spune ca esti frumoasa si nu sexy. Iubeste baiatul care-ti suna inapoi atunci cand i-ai inchis telefonul an nas.Care sta treaz doar ca sa te vada dormind.Care te saruta pe frunte.Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjata.Careia ai este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit.Care in prezenta prietenilor te ia de mana.Care ati spune mereu ce ansemni pentru el si cit e de norocos sa te aiba iubeste- pe el() deoarece el te iubeste, si, te va iubi mereu!

| alexandrasolomon22 a răspuns:

Ma ajutati si pe mine va rog.in special fetele sa ma ajute.am 15 ani el are 17 suntem prieteni vorbim prin msg la tel. el mi-a zis ca nu are prietena.nu stiu cum sa fac sa il cuceresc sa fiu impreuna cu el.il plac va rog ajutati-ma la id:alexandrasolomon22

| antoniapaula2003 a răspuns:

Pai pasul 1: sa fii frumoasa pasul 2: comportamentul pasul 3 sa fii cat de cat o fat sensibila si matura.

| dana08 a răspuns:

Salut. ma numesc Dana. am in curind 15 ani. sunt indragostita de un baiat cu un an mai mare decit mine, dar el nu prea imi atrage atentie, lui ii place dee o alta fata dar acea fata are prieten ce sa fac? dati-mi va rog niste sfaturi

| ama06 a răspuns:

Sunt si eu cam in aceiasi oala cu voi. cei care ati postat pana acum:d cunosc un baiat.este mai mare si a avut multe prietene pana acum iar toate l-au dezamagit.nu mai are incredere in nici o fata deci.nici in mine.suntem f buni prieteni. vb zi de zi mai ales inainte de culcare.nu exista seara in care sa nu ne spunem unul altuia noapte bunahappy as vrea sa il fac sa ma placa.sa prinda incerede in mine.sa il fac sa vada ca nu sunt ca altele si ca nu il voi dezamagi pentru ca.chir tzin la el. pot spune ca il iubesc chiar daca pare un lucru maret.chir nu stiu ce sa facsad un sfat ar fi bine venit.mentionez ca este f incapatanat si nu reusesc sa ii scot ideea asta din cap"toate fetele sunt la fel.toate ma vor dezamagi la un moment dat si voi regreta" astept raspunsuri:*

| Tincutza a răspuns:

Hey eu cred ca cel mai bine este sa ii spui deschis tot ce simti desigur nu deodata dar mai intii flirteaza un pic si apoi spune-i vei fi sincera si deja nu mai konteaza, deoarece pe parcurs poate aparea o alta fata care sa fie mai curajoasa decit tine si astfel il vei pierde deci norork si tine minte fii mereu sincera si directa

| ralucaD96 a răspuns:

Buna...eu sunt cu un baiat si plac alt baiat si as vrea sa fiu cu el si intr-un fel nu prea l-as lasa pe asta cu care sunt eu acum... ajutati-ma

| Cristinutza_6013 a răspuns:

Am 15 ani si am ff multa experienta in chestii de genu asta si toti baieti de la scoala mea sunt morti dupa mine si tot timpul sunt in jurul meu da nu baiatul potrivit cand incerc sa ma duc la el hoop un baiat nu stiu ce vrea de la mine abia vb cu el si fetele sunt cam geloase pe mine si mi-e frica sa nu mil fure ce sa fac ajutati-ma

| sds a răspuns:

Mai intai trebuie sai faci ochi dulci cum s-ar spune apoi incetul cu incetul trebuie sa vb ca el si apoi dupa ce va cunoasteti amandoi hobby-urile,interesele,personalitatea, deschideti subiectul dragoste si incepeti sa va intrebare daca aveti iubiti /iubite apoi daca sunteti singuri amandoi :-> in intrebare daca ii plk de tine,sau inviers o intrebare,si apoi daca va plk unul de celalat va combinati cum s-ar spune adica suntetio imreuna si daca aveti varsta necesara dupa o luna asa. faceti sex:->( bine normal ca inainte o luati cu saruturi imbratisari etc.)dar aveti gtrija protejativa cand faceti sex( ohhh,uhhh,ahhhh, heee, hii)normal doar daca vreti chestii mai serioase ca si casnicie copii etctonguetonguetonguetongue