| Crissti69 a întrebat:

Cum sa fac sa nu imi crape arcul.
P.S. Ii lemn de salcam

5 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Presupun ca atunci cand ai lasat lemnul la uscat pana sa faci arcul nu l-ai decojit si i-ai uns capetele cu ceva, da?
Vezi sa nu "tragi" fara sageata.Adica sa nu tragi de coarda si sa o eliberezi fara sa tragi o sageata.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Sa nu tragi foarte tare de el, sa nu tragi brusc de el, trebuie dat cu lac cum zice pampam6372 si il mai si fierbi sau il calesti in foc (dar e mai periculos asa ca poate sa ia foc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie fiert inainte.

| happy31animation a răspuns:

Sa nu tragi foarte tare de el dintr-o data sau...

| pampam6372 a răspuns:

Il dai cu lac. Daca nu prinde umezeala nu se crapa.