| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa invat si sa-mi ramana in cap ce am invatat? Invat seara iar a doua zi uit sad

7 răspunsuri:
| CookieFace a răspuns:

Stabilesti niste informatii importante.Acele informatii trebuie sa le stii bine, iar atunci cand iti amintesti de ele vor curge si restul.Si na daca zici ca inveti seara, dimineata rasfoiesti putin ca sa dai un 'refresh' creierasului.

| neutrino a răspuns:

Te scoli mai devreme si repeti ceea ce ai invatat cu o seara inainte.

| WtfIdk1969 a răspuns (pentru neutrino):

Am mai incercat, cand trebuie sa zic lectia o uit x_X

| gGrigore a răspuns:

Cel mai bine memorezi dimineața, si seara pe la orele 4-7. Sper ca ți-am fost de ajutor.

| Burjon a răspuns:

Inceraca sa-ti formezi o imagine asupra a ceea ce citsti, nu asupra cuvintelor!

| TheGhestNo a răspuns:

Citeste de cateva ori lectia si scrii-o pe o coala. Daca nu merge asta asociaza cuv cu ceva din viata ta cuv...

| Bolea_Daniel_1984 a răspuns:

Vi de la scoala te culci de amiaza si dupa ce te trezesti inveti si dupa nu te pui la PC happy