| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa slabesc repede la picioare si fund?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alina88 a răspuns:

Sport, learga circa 2 ore pe zi. Slabesti garantat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poţi mânca din aceste preparate cât doreşti!
Compotul îl faci astfel: în 2 litri de apa pui 7 mere tăiate cubuleţe sau felii si le fierbi compoziţia până când se înmoaie puţin merele.
Această cantitate o bei pe tot parcursul zilei.
Supa de pui trebuie făcută cu mai multe feluri de legume: ţelină, ardei, gogoşar, morcovi, dar niciodată cartofi, orez sau fidea. Supa e bună şi rece şi caldă. E de preferat sa mănâci supa făcută de tine acasa şi nu una de la restaurant, unde o mai prepară câteodată şi din cele la plic, care conţin zahăr. Aceea, evident îngraşă.

Dimineaţa - o cană mare de compot. După două ore, dacă îţi este iar foame, bea 300 ml de compot de mere.
La prânz şi toată după-amiaza - câte o porţie de supă de pui în care să fie şi o bucată de carne, ciocănele sau pulpe superioare, de pe care este important să scoţi pieliţele.
Dacă la un moment dat crezi că nu mai poţi mânca atâta supă, încearcă un ardei iute şi îţi creşte pofta imediat.

Nu contează la ce ora e ultima masă. Dacă nu eşti acasă, poţi apela la batoanele fibrobar, maximum două pe zi.
Nu ai voie pâine şi nici dulciuri, oricum fibrobarul îţi taie pofta de dulce.

Poţi să ţii acest regim cât timp vrei să slăbeşti. Când îl termini, mănânci carne la grătar, salate şi iaurturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sari coarda

Alte răspunsuri
| laurita_8680 a răspuns:

Sport, alearga. De astea. O sa meargawinking

| Eujenia a răspuns:

Buna,

Nu este o dieta miraculoasa care sa te faca sa slabesti doar in anumite parti ale corpului. Cand slabesti, mai intai elimini apa si apoi incepi sa arzi si grasimile. Dar acest lucru nu se intampla doar in anumite zone ale corpului.

Cel mai indicat atunci cand vrei sa slabesti este sa faci multa miscare, sa reduci numarul de calorii consumat zilnic. Poti renunta incet la paine, dulciuri sau acele alimente cu foarte multe calorii. Nu uita sa consumi si multa apa.

Daca le combini fii sigur ca vei slabi, nu doar la picioare si fund. Nu ai cum.