| Bianca1997 a întrebat:

Cum se dau fundite pe TPU.ro? cine raspunde cel mai detaliat sa inteleg

Răspuns Câştigător
| Andreea9222 a răspuns:

Dupa ce ai pus o intrebare si ai primit raspunsuri, dai pe intrebare sa vezi ce ti s-a raspuns.In partea dreapta, la fiecare raspuns vezi ca scrie "declara raspuns castigator". Dai acolo si te intreaba "daca sigur ala e raspunsul castigator", dai ok si gata.
Sper ca te-am putut ajuta.
fundita?

9 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Langa raspunsul pe care ti la dat un utilizator in dreapta cam pe miljocul intrebari este o fundita incolora apesi pe ea dai Ok si gata ai dat fundita succes in a primi multe fundite pup

| IrinaAndreea a răspuns:

Fundita asta nu este altceva decat o recunoastere simbolica a ajutorului oferit de cel mai bun raspuns pe care l-ai primit. Asadar, atunci cand pui o intrebare si se aduna un numar suficient de raspunsuri, poti sa-l recompensezi pe cel care consideri ca te-a ajutat cel mai bine, facand click pe fundita gri din partea dreapta a fiecarui raspuns.

| Britney13 a răspuns:

Este simplu cand trebuie sa dai funda, iti trimit un e-mail cei de la TPU.ro in care scrie la ce intrebare poti pune deja fundita si atunci dai click in mail pe contul meu care e scris cu culoarea albastra si se deschide fereastra cu aceea intrebare si la raspunsul care iti place cel mai mult din toate in dreapta ta cursorul si iti arata declara raspunsul castigator si arata o panblica si tu dai pe ea.
Sper ca ti-am fost de folos. ^ ~ ^ fundita?

| Zady a răspuns:

Mda asta da itrebare

Răspuns utilizator avertizat
| Diana_7451 a răspuns:

1) Intri la intrebarea care te intereseaza.
2)Te uiti si citesti fiecare raspuns.
3)Alegi raspunsul cel mai bun.
4)In dreptul fiecarui raspuns este o fundita, care atunci cand duci mousul spre ea se face oranj.
5)Apesi pe ea.
6)Dupa aceasta o sa te intrebe daca esti sigura ca acesta este raspunsul care vrei sa il alegi castigator.
7)Apesi pe,, ok''
Gata!

| Casandra a răspuns:

Langa raspunsul care tzil dau persoanele este un fel de medalie.Aia e fundita...
fundita?

| Bianca1997 explică:

Sorry pe ecran la mine nu arata pana acum fundita fiindca de obicei arata un fel de caractere nu stiu sa explic si nu arata fundita asa ca nu stiam unde sa apas sper ca vam lamurit sa nu mai ziceti cu sunt "proasta".

| Sakura_4185 a răspuns:

Fato ce "detaliat"? este ff simplu:langa fiecare raspuns se afla o fundita gri pe care scrie "declara raspuns castigator" apesi acolo apoi iti apare "esti sigur?" apesi ok si gata. dupa ce ai dat fundita la cineva ea se face portocalie