Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2900435intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
24 Apr
SATI 231.203AFISARI
119.537VIZITE
108.008V. UNICI

cum se face magia aia cand se taie omul in 2 si apoi ramane intreg big grin sau sunt cutiile "magice"?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator

Vrajeli...adica iluzii optice...nimic mai mult.
    Nu e magie, scamatorie&co...pe TVR2 era acum cativa ani o emisiune in care se explicau toate aceste ''scamatorii''
    E adevarat...nu sunt reale dar fac deliciul publicului prin ''irealul'' lor. Mie imi plac foarte mult si sunt fascinat de asa ceva si de aceea m-am informat asupra lor.

• 27 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
  • a răspuns:
    Este levitatie intr-un anumit fel... aveam si eu un prieten pe la liceu care facea trucuri din astea cu levitat etc...intr-adevar sunt cat se poate de real... dar si iluzie optica cica...nu am putut sa il conving pe baiat sa imi spuna si mie cum a facut dar mi-a spus ca a cumparat o carte de magie cu vreo 250ron laughingnu cred asa ceva dar in fine sa fie sanatos bafta
  • a răspuns:
    Si a2a... tipul calca cu o atentie mult prea mare(chiar daca e legat la ochi)... e ceva ''necurat'' la mijloc.
  • a răspuns:
    @Cami-prima faza este cat de poate de trucata...nu exista asa cevalaughing
  • a răspuns:
    La primul filmulet femeia aia avea o boala si i s-au amputat picioarele si nea` chis angel s-a folosit de asta pentru trucul lui tongue
  • a răspuns:
    Nu inteleg niciuna.
    Criss Angel le stie pe toate.happy
  • a răspuns:
    Referitor la al 2-lea filmulet. probabil exista ceva transparent sub apa pe care poate merge sau nu am idee thinking
  • a răspuns:
    E simplu, intr-o parte a cutiei este deja un om la inceputul spectacolului, intra si celalalt, cel care era in cutie scoate atunci picioarele si cel deal 2-lea capul si taie printre ei, si cand iese, iese doar al doilea om.(cel putin asa cred)
  • a răspuns:
  • a răspuns:
    Irina ma numesc Sandu, si magia nu exista, e doar o iluzie optica care te face sa stai concentrata, deci in putine cuvinte sunt trucuri prin iluzia cum ar fi visurile, concetratia care o pui tu duce creierul in eroare doar ata si te face sa crezi ca exista magia.
  • Raspuns anonim:
    da... eu nu pot sa le explic pe niciuna :O
  • Raspuns anonim:
    dar primul?
  • Raspuns anonim:
    Te face pe tine frate sa crezi asta si eu stiu multe chesti sa fk ceva sa dispara si dk iti arat zici ca e adevarat dar nimic.nu e tongue
  • Raspuns anonim:
    Sunt niste vrajeli nimic mai mult
  • Raspuns anonim:
    Ieu zic ca omul se tine putin Ghemuit in cutie in partea de sus si in partea de jos pun picioare de puf. Ai inteles?
    Alexandru 8 ani
  • Raspuns anonim:
    Eu mă uitam mereu la emisiuni cu iluzii și scamatorii acum sunt un mare magician dar nu pot sa imi spun secretele
  • Raspuns anonim:
    Aru un tablo alb care il pune si se taie omul in doua
  • Raspuns anonim:
    Pui doi oameni si tai cutia si gata.
  • Raspuns anonim:
    Se tae cu o sabie falsa
  • Raspuns anonim:
    Sint minciuni
  • Raspuns anonim:
    Is mai multi oameni in cuti
  • Raspuns anonim:
    Tfrhbdrtgnj
  • Raspuns anonim:
    Si eu nu stiu
  • Raspuns anonim:
    Cum seb face magia cu bani din servetele?
  • Raspuns anonim:
    Aceasta magie este o iluzie pe care magicienii o numesc,, iluzionism"
    acest secret nu pot sa vil spun pentru ca eu l-am inventat si nimeni altcineva nu va putea sal decopereasca.
  • Raspuns anonim:
    Sunt cutiile magice
  • a răspuns:
    In video-ul in care merge pe apa... cred ca e ceva transparent sub apa... si merge pe el...