| NicoletaGabriela00 a întrebat:

Cuuuuuum pot sta trează o noapte şi o zi întreagă? O să am o nuntă, nu a mea, nu, şi chestia e că nu ma duc de seara ca sa mai pot dormi si eu o ora doua ziua, ci ma duc de pe la 12. De dimineaţa de pe la 8 trebuie sa fiu in picioare. La 9 du-te la coafor, la 11 vine fata de la machiaj si la 12 trebuie sa fii acolo. Si inca ceva. Ziua urmatoare trebuie sa fiu fresh la potroace ca trebuie si vreau sa merg si atunci. Cum fac să stau treaza atâta timp? Roooog seriozitate şi am nevoie de un răspuns concret. Mulţumesc.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un truc ar fi cafeaua, dar nu toată lumea poate bea cafele nonstop, si nici acelea nu sunt bune, cel mai bine odihneste te suficient, nu te epuiza ca organismul tau va ceda de oboseală, si la nuntă vrei sa fii odihnită nu sa te vaiti de dureri de tot felul, tocuri vei purta? Ia si asta in calcul, ca picioarele resimt oboseala, ce vârstă ai? O seara bună.

| T0T a răspuns:

Eu am stat și 2 zile și mi-a curs a doua zi sânge din nas dar a trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai 12 ani nu te chinui, organismul pur și simplu nu poate și tu nu ai ce face in legătură cu asta.

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Te sfatuiesc ca inainte de ziua asta importanta sa te odihnesti cat de mult poti.
Nu te epuiza atat de tare pentru o nunta! Vei fii foarte obosita a doua zi si nu este bine pentru organismul si corpul tau.
Corpul nostru are nevoie de o saptamana intreaga de odihna dupa o zi/noapte pierduta aiurea.
Nu iti bate capul prea tare! E doar o nunta si atat! Nu o sa poti face fata la atatea ore zi/noapte.

| funnnyman32 a răspuns:

Buna, ness si cafea. altfel nu prea poti sta treaza. Mananca, hidrateaza-te alt sfat. nu stiu ce te-ar ajuta. dar nessul daca il bei mai tare te tine o zii lejer mai ales daca bei doua.

| Lovemusic03 a răspuns:

Părerea mea este sa nu te stresezi in legătura cu asta, odata ce vei ajunge acolo vei începe sa te distrezi sau sa comunici cu alți oameni si nu vei mai avea gândul la somn, si daca da, poți bea puțin energizant sau o cafea(depinde de vârsta), in mare eu iti recomand sa nu te mai gândești la asta si sa te distrezi cat poți tu de mult :*