| WhiteTiger a întrebat:

Daca ai fi singurul om in viata pe lumea asta, care ar fi primul lucru pe care l-ai face? Funda pentru un raspuns interesant.

Răspuns Câştigător
| hamstericious a răspuns:

As merge la o cofetarie si as manca toate prajiturile... daca nu ar fi nici urma de civilizatie atunci--->MineCRAFT Pe viu!

15 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Cred că pentru ceva timp aş face tot ce-mi taie capul şi-apoi m-aş sinucide thinking sau aş încerca să învăţ animalele să vorbească big grin laughing

mariana
| mariana a răspuns:

Daca ai fi singur pe lume, inseamna ca, omenirea s-a confruntat cu un cataclism si tu ai ramas, fiind protejat de ceva.
Trebuie sa intelegi ca, fiind aceea exceptie pentru ca, tu ai ramas in viata, ai obligatia morala de a face tot ce poti pentru ca, aceea viata a ta sa fie protejata.
In asemenea conditii, primul lucru ce trebuie facut este sa prospectezi mediul ambiental in care te afli, sa gasesti resursele de hrana ce ar putea sa-ti foloseasca, din flora si fauna ce a ramas in aceea locatie. Daca nu exista resurse pe care le cunosti deja, ce ar putea sa-ti ofere hrana necesara, atunci sa gasesti alte surse pe care le-ai putea transforma in hrana. Apoi, este necesar sa-ti construiesti un adapost, unde sa poti fi ferit de pericole.
Necesar este sa-ti gasesti resurse psihice care sa-ti dea speranta ca, vei putea lua legatura cu altii oameni ca tine, in alt spatiu, pentru care ar trebui sa-ti construiesti un mijloc de transport cu ajutorul caruia sa poti gasi alte forme de viata.
Desigur acestea sunt supozitii deoarece realitatea este ca, indiferent ce se poate intampla mai exista si alti supravietuitori pe undeva, trebuie doar sa-i cauti si sa speri ca, vei putea scapa de singuratate, tinand seama de faptul ca, omul este o fiinta sociala care traieste de regula in colectivitate.
Sa speram ca, nimeni nu va ajunge vreodata sa fie obligat sa traiasca singur izolat de lume.
Un gand bun si multa sanatate.

| IMC90 a răspuns (pentru mariana):

hypnotized

| mariana a răspuns (pentru IMC90):

Te miri si esti nedumerit, este un lucru bun pentru ca, posibil ti-am dat de gandit.

| IMC90 a răspuns:

As canta ozosep

| Biiiby a răspuns:

Pai cam ce ai putea face singur pe lumea asta..Nu ai putea face nimic, adica sa ne gandim Mancare=de unde... Electrricitate=de unde etc. Daca ai fi singurl om pe lumea asta ai muristraight face

| JoinTu a răspuns:

Pentru inceput as incerca sa caut supravetuitori. Dupa aceea as incerca sa-mi caut hrana si apa pentru a supravetui. As construi in adapost bine improvizat care sa ma fereasca de factorii climatici si desigur adapostul ar fi undeva intr-un copac pentru a nu fi vanat de alte animale pradatoare. Dupa aceea as incepe agricultura (cresterea animalelor si plantelor) si sa construiesc un fel de casuta pentru adapost. Dupa aceea as incepe sa invetez diverse lucruri pentru a-mi fi de ajutor.

| dracu14 a răspuns:

Mas sinucide

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As emigra intr-o lume cu multi oameni. Omul nu este un animal solitar.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa mori tu ca omul nu se poate perfect descurca si de capul lui?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Si atunci, tu ce cauti aici daca poti trai singur?

| Cris06 a răspuns:

Cred ca as merge undeva unde sunt oameni, daca asta nu ar fi posibil eu fiind singura persoana as renunta la viata pentru ca un om nu poate trai singur, are nevoie sa fie intre semeni sa comunice si sa invte, funda?

| Osan_Denisa_1997 a răspuns:

As planta plante, m-as juca, as intra prin magazine sa vorbesc cu manechinii, i-as machia+imbraca, as conduce masini...hee hee

| IoanaMeow a răspuns:

Probabil as face ceva extrem, ceva gen sa merg in Caraibe sau sa sar cu parasuta, sau bungee jumping de pe un pod, oricum ceva extrem laughing. Don't judge me happy

| NeacsuVirgil a răspuns:

Nu cred ca ai putea face ceva. Dupa o vreme s-ar putea chiar sa innebunesti de singuratate. Sincer, mai bine m-as duce cu ceilalti decat sa raman singur.