| AlexutuDeiu a întrebat:

Daca as merge pe profilul Biologie/Chimie ce m-as putea face?

Răspuns Câştigător
| LgMihail a răspuns:

Te-ai putea face absolut orice! (mai putin informatician - nu se mai face info dintr-a 11-a). In primul rand medic, studiind bilologia si chimia. Dar si spre domenii ca fizica sau matematica(fiind un nivel foarte foarte apropiat de cel de la mate-info. Diferentele sunt minore). Romana e aproape la fel, caci bacul are tot 2 probe la romana (scris si oral). E un profil complet cu inclinatii spre medicina, dar pe parcursul caruia te poti reorienta spre altceva, fara sa fie nevoie sa te muti la un alt profil.
Iti sugerez bio-chimie (care acum se numeste Stiintele Naturii).

7 răspunsuri:
| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna!

Te ai putea face o meserie care este legata de medicina

Pa, pa

| BogdanPunct a răspuns:

Sa dai la medicina.

| AverageIAlex a răspuns:

Te-ai putea face avion.

| adita32 a răspuns:

Somer cu diploma biologie chimie

| alexutza697595 a răspuns:

Farmacie, Medicina, (biolog, chimist).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Pai te-ai putea face medic, chimist sau profesor, la fel si la biologie.Sau dentist.
Pa.

| Maruuu a răspuns:

Si eu tot pe profilu asta sunt!
Ai putea sa te faci medic stomatolog,ortodentist, medic cardiolog, plastician si tot ce tine de medicina!happy

Multa bafta:*