| Raphael a întrebat:

Dacă cui pe cui se scoate, ce rost mai are cleştele?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saluti! pana se va scrie raspunsul corect la intrebarea ta, vin si eu cu o gluma, veche dar buna.

Carra: - am nevoie si eu de un cui.
Raphael: - un singur cui? la ce-ti trebuie?!
Carra: - vreau sa dau un telefon si n-am cui!

7 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Depinde de cui...

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Da buna intrebare. Deabia astept ca sa vad un raspuns destept. Dar sa-mi incerc norocul si eu. Cred ca daca sunt batute toate cuiele, de fapt nu cred ca ar mai fi nevoie de cleste ca sa scoti cuiele, ci merge chiar si cu un cutit ca sa scoti primul cui ca pe urma daca ai un cui, cu acesta le scoti pe celelalte.

mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Clestele e util daca ai doar un cui.
De aici si zicala "cleste pe cleste se scoate".

| NoChanceForUs a răspuns:

Asta e o intrebare la fel de dificila ca si "de ce este 42 raspunsul la orice?".Asa ca multa bafta, eu deocamdata nu deduc raspunsul si nici nu vreau sa ma dau destept cu o pseudofilozofeala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clestele este de folos... deoarece greu se poate face rost de alt cui. clestele... ti-l imprumuta oricine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clestele il folosesc numai cei care n-au auzit de zicala asta.

| gixbanat a răspuns:

atunci ce rost mai avea cuiul?