| iAMVi a întrebat:

Daca in engleza dick inseamna penis, cum se face ca pe unii ii cheama Dick?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ca e doar o poreclă, nu este numele lor adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii engleza? Atunci cultiva-te

http://www.thenamemeaning.com/dick/

| iAMVi explică:

Acum am aflat, Dick este prescurtarea numelui Richard, Dick nu inseamna penis, este ca la romani, cum si noi ii mai spunem "Ionel" sau etc. Multam oricum

| S00K a răspuns:

Ei nu stiu ce inseamna Dick pentru romani, ei stiu ca Dick inseamna un nume laughing Funda?

| suntserios a răspuns (pentru S00K):

Probabil cel mai tampit raspuns pe care l am citit.

Cum dracu sa nu stie englezii ca dick inseamna in engleza penis?
crezi ca exista o engleza speciala doar pentru romani, o engleza pe care nu o cunosc vorbitorii de engleza... looool