| elenababy a întrebat:

Daca intr-o seara sunteti cu prietena/ul langa voi si fostul/a va da sms ca vrea sa va impacati ii raspundeti? Poate ca unul de genul "Sunt cu el/ea si nu mai cauta" Dar apoi daca ea/el va face nesimtit/a, las/a si v-ati batut joc de sentimente pentru ca nu i-ati spus ca e gata relatia voastra ii mai raspundeti? Si continuati sa-i raspundeti la eventuale sms-uri in decursul aceleasi seri? Stiu ca nu se potriveste categoriei dar poate puteti dau sfat/parere

13 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Daca il iubesti pe cel cu care ai re; atia actuala iti inchizi telu si gata!
eu nu i-as mai raspunde!

| elenababy explică (pentru AlinaaAli):

Prietena mea 27ani i-a trimis asta seara mesaj fostului 35ani ca-l mai vrea si el i-a scris ca sa nu-l mai caute ca e cu prietena lui, ea i-a trimis mesaj ca e nesimtit, las si si-a batut joc de sentimentele ei fiind primul ei iubit si el i-a raspuns ca nu si-a batut joc si ca pe actuala a cunoscut-o ieri si ultima oara cand a vorbit cu prietena mea acum doua saptamani era singur si a spus ca vor vorbi si nu i-a spus niciodata ca e gata relatia lor. Ea a trimis un alt mesaj in care l-a intrebat daca a contat pentru el si el i-a raspuns imediat ca a contat si apoi ea i-a trimis un alt mesaj legat de sentimente si el nu i-a mai raspuns. Nu ti se pare cam dubios sa faci lucrul asta cand esti cu actuala?

| AlinaaAli a răspuns (pentru elenababy):

Mi se pare in primul rand ca baiatul e un nesimtit pentru ca de fata cu prietena nu faci never asa ceva!
in al doilea rand daca nu iti mai pasa de persoana respectiva,inchizi telefonul si te doare la patin de ce mai are fosta de zis! cam asa ar fi trebuit a faca si el, parerea mea!
dar vnu se stie, poate imu a simtit nevoia sa ii dea niste explicatii si nu si0a dat seama ce face sau poate ca inca mai tinea legatura si cu ea si o amagea ca se impaca, de aia femeia zicea ca e las ca nu i-a zis ca e gata relatia lor!
oricum pe prietena ta a pus-o intr-o situatie jenanta si ea nu ar fi trebuit sa accepte asa ceva!
chiar pare dubios ceea ce a facut el si la urma urmei chiar nu vad rostuul la explicatiile pe care i le-a dat el fostei lui prietene!

| elenababy explică (pentru AlinaaAli):

Normal ca nu se face asa ceva cand ai prietena langa tine (faza s-a intamplat in seara asta). Nu tinea legatura cu prietena mea, de doua saptamani n-au mai vorbit desi ea i-a mai dat mesaje si i-a spus ce simte pentru el si el nimic, nici macar nu i-a dat de inteles clar ca mai vrea sa fie cu ea. Prietena mea la facut las si toate cele. Si ce rost avea sa-i spuna cand a cunoscut-o pe actuala ca in fond ea nu la- intrebat. E ducbios totul si poate el a incercat sa o testeze sa vada reactia ei si cred ca se astepta ca ea sa taca dupa primul sms dar ea a dat dovada de curaj si tarie si a continuat mai ales ca mesajul cu acuzele l-a dat dupa 30minute si el a continuat sa-i dea raspunsruri pana cand in ultimul ea i-a spus ca el tine cont mai mult de cuvinte decat de sentimente. Asta cred ca fost lovitura decisivawinking

| AlinaaAli a răspuns (pentru elenababy):

Cred ca eu am inteles ceva gresit aici!
baiatul respectiv era aseara cu prietena ta? sau era cu cealalta?
prietena ta era despartita de el?

| elenababy explică (pentru AlinaaAli):

Era cu cica cealalta pe care o cunoscuse in urma cu o zi. A fost o perioada de doua luni in care n-au vorbit (prietena mea si el) si ea l-a cautat acum doua saptamani ca sa vada daca el vrea sa reia relatia mai ales ca nu se despartisera el era doar suparat pe ea si n-a spus niciodata ca s-a terminat ci din contra in urma cu doua saptamani i-a spus ca vor vorbi.

| negru30 a răspuns:

Fostul ( a ) este la trecut - mu inteleg ce cauta in prezent

| elenababy explică (pentru negru30):

Acum e fostul ce moment ce i-a spus ca e cu altcineva, nu? Pana cand i-a spus asta nu a spus niciodata ca relatia lor e incheiata din contra acum doua saptamani i-a spus ca vor vorbi dupa ce ea l-a cautat ca sa il intrebe daca vrea sa continue relatia.

| negru30 a răspuns (pentru elenababy):

Niciodata nu este bine sa fugi dupa 2 iepuri - s-ar putea sa ramai fara nici unul

| elenababy explică (pentru negru30):

Te referi la el banuiesc... E posibil ca el sa fi mintit pentru ca sincer mi se pare cam dubios sa-i raspunda la sms-uri si sa-i dea si explicatii dupa ce i-a dat mesajul ca e cu cea noua si sa nu-l mai caute. Tu de exemplu ai face ca el sau n-ai spune nimic dupa ce i-ai dau un astfel de mesaj chit ca ea ar continua sa-ti dea mesaje?

| negru30 a răspuns (pentru elenababy):

Sincer - la mine ce este de domeniul trecutului este incheiat - in general ma pun in situatia celuilalt - ce tie nu-ti place altuia nu-i face - da ma refeream la el - ii place sa manance la 2 t... - cred ca ai inteles

| elenababy explică (pentru negru30):

Da, am inteles. Insa mi se pare logic si normal cand esti cu noua achizitie langa tine nu mai dai explicatii fostei, asta e parerea mea si cred ca marea majoritate asta ar face, nu ca el sa continue sa-i raspunda si sa dea explicatii si sa-i spuna si ca a contat pentru el. E com contrarianta toata faza

| negru30 a răspuns (pentru elenababy):

Om cu doua fete - perversitatea este in floare- da tu ai dreptate dar in general indiferent ca este barbat sau femeie asta se practica - minciuna - in minciuna a trait o viata in minciuna va muri - scuze dar poate sunt cam dur dar asa sunt eu imi place sa spun lucrurilor pe nume