| Sἶrenἶa a întrebat:

Daca mananci prea mult, iti poate exploda stomacul?

31 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Nu, dar ţie cu siguranţă îţi va exploda capul de atâta inteligenţă.

| Sἶrenἶa explică (pentru Rockart):

" zise cea mai inteligenta persoana din univers" laughing

| Rockart a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

^ Zice una care se amuză singură la propriile *glume*.

| Sἶrenἶa explică (pentru Rockart):

Tare serios/serioasa mai esti 8-)

| Rockart a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Dacă răspunzi numai de dragul de a da un reply ca să nu zică lumea că n-ai replică, nu o mai face.

| Sἶrenἶa explică (pentru Rockart):

straight face doamne

| Bezea a răspuns:

Nu, dar dacă vorbești prea mult am auzit că îți explodează gura!

True story.

| Sἶrenἶa explică (pentru Bezea):

"True story", indeed! laughing

| DonyHD a răspuns:

Doamne ce intrebari mai puneti si voi laughing cum sa iti explodeze ma dar ce e grenada? in cel mai rau caz daca mananci prea mult si numai incape in stomac vomiti si dai totu afara.

Răspuns utilizator avertizat
| KiddoC a răspuns:

Nu. Vomiţi. happy

| allynutsa a răspuns:

O Doamne!:O. Cum sa te gandesti la asa ceva?laughing

| CrazzyGirlCsm a răspuns:

Da. Fii sigura de asa ceva!
laughing
Tu ti-ai citit intrebarea? LOL

| Sἶrenἶa explică (pentru CrazzyGirlCsm):

Noo, n-am citit-o! [-x. laughing
Faza e ca tata ma onliga sa mananc... d'oh
Mai inainte eram singura acasa si mi-am pus sa mananc ceva. Dupaia vine el acasa, si-mi mai da un castron de bors straight face
laughing

| Sἶrenἶa explică (pentru Sἶrenἶa):

Obliga* pardon.

| CrazzyGirlCsm a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

laughing) Atunci mananca si pe urma fugi la baie si vomita.
Oricum, stomacul nu are cum sa iti explodeze. exista digestie alte alealaughing

| Sἶrenἶa explică (pentru CrazzyGirlCsm):

laughing daca o sa vomit, macar ii fac lui tata in ciuda devil ca el se enerveaza cand zic ca nu mi-e foame...chatterbox da daca asa, o sa vada ca nu sunt fetita mincinoasa whistling laughing).
Bine ca nu explodeaza #:-s. tot aveam in minte o chestie rotunda plina de ceva care explodeaza :-s laughing

| CrazzyGirlCsm a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

laughing
Ai dreptate. Imaginatia asta ne poarta in alte lumi rolling on the floor
Si pana la urma cum faci? Mananci si vomiti sau nu mai mananci?laughing)

| Sἶrenἶa explică (pentru CrazzyGirlCsm):

laughing Am mancat. na...am fost nevoita ~x( thinking laughing

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Nu! Doamne fereste...Nu, chiar nu are cum, oricum nu poti manca atat de mult, fiindca vomitihappy

| CllaraCllary a răspuns:

Exploda? nuuuuu... exploda e doar o expresie care exprima:ai mancat asa de mult incat nu mai incape si,, te descarci,,. sub pretextul de exploda,,.(sper ca intelegi te descarci)

| Inoue a răspuns:

OMG! Tu ai gandit inainte sa pui tampenia asta de intrebare?laughing

| blackbird000 a răspuns:

Nu, doar ti se largeste stomacul si nu vei arata prea binewinking

| HappyDarkness a răspuns:

N.am auzit de asa ceva. O. O dafuq? =]]]]]

| vacarescu a răspuns:

Daca mananci prea mult suprasoliciti stomacul si muschi lui se dilata.intreaba profesoara de biologiewinking

| Sἶrenἶa explică (pentru vacarescu):

O voi intreba, mersi! :-)

| vacarescu a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Cu placerewinking

| aliAlina a răspuns:

Se pare ca se poate, si se mai si moare din asta, un caz recurent pe net e cel al unui japonez, in 2003, care a avut o ruptura stomacala, si ar mai fi ceva, dar nu stiu cat de adevarat e, poza pare reala, si povestea de asemenea http://greenboots13.blogspot.com/
sper sa te ajute;)

| mariasa a răspuns:

Da, se poate. stomacul poate stoca 1-1, 5l... poate ajunge chiar si pana la 3 l.Sunt cazuri insa de persoane care au suferit rupturi de stomac si au murit pentru ca inmagazinasera circa 5l de mancare si lichide.La o asa cantitate muschii stomacali sunt intinsi la maximum, blocati iar persoana respectiva nici nu mai poate vomita. Se ajunge astfel la subtierea stomacului si intr-un sfarsit la ruperea acestuia, mancarea se revarsa in organism ducand la moartea respectivului. Deci da, cu alte cuvinte sunt cunoscute cazuri cand stomacul a explodat!