Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2784151intrebari
Ultimele intrebari
Cupio.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
30 Oct
SATI 291.357AFISARI
160.638VIZITE
145.067V. UNICI
27 Iunie 2012

Dati-mi povesti de groaza. funda

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 8 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 27 Iunie 2012 16:28
    Selly13 a răspuns:
  • 27 Iunie 2012 16:36
    Raspuns anonim:
    Spectrul Realităţii!
    27 Iunie 2012 18:32
    LinkinParkSoldier4Life explică (pentru anonim_4396):
    Nu-mi merge site-ul, nu stiu ce are.
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 27 Iunie 2012 16:23
    Muwz a răspuns:
    Intr-o noapte,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa,parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
    Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele,cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
    Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O mana...
    27 Iunie 2012 18:29
    LinkinParkSoldier4Life explică (pentru Muwz):
    O stiu, dar tie iti merge site-ul spectrul realitatii?
    27 Iunie 2012 18:35
    Muwz a răspuns (pentru LinkinParkSoldier4Life):
    Nu,nu merge si nu de acolo am luat-o.
    - Ascunde conversatia (2 răspunsuri)
  • 27 Iunie 2012 16:20
    DevilBot07 a răspuns:
    Era odata o fetita de 5 ani.Ea se numea Ana.Intr-o zi dupa ce venise de la joaca, doua vecine
    vorbeau in sosote ca matusa ei urma sa moara. Fetita ar fi vrut sa se asigure de asta intre-
    bandui pe parintii ei, dar se temea ca spune prostii. Dupa ce a ajuns acasa parintii ei ii spusera
    ca maine va veni matusa ei, Maria sa aiba grija de ea cat timp ei sunt plecati. Fetita s-a
    linistit. Cele doua vecine au mintit.
    Urmatoarea zi fetita se trezi pe la ora 6:00 dimineata.Era singura in casa.Deodata suma
    cineva la usa.Era matusa ei.Dar fetita simtea ca nu era ea, desi la infatisare semana.Matu-
    sa s-a apropiat de fata sa o pupe.Cand buzele ei reci ca gheata se lipira de obrazul fetei
    aceasta simti un fior rece prin dreptul inimii.Ana nu intelegea nimic.De ce matusa era asa
    de rece cand afara erau 23 de grade?
    -Haide la bucatarie sa-ti fac ceva de mancare ca poate ti-o fi foame, zise matusa Maria.
    -Bine matusico, zise fata uitand ce avea in gand.
    La bucatarie fata se puse la masa si dadu drumul la TV.Era dat pe stirile locale."astazi la
    ora 5:30 trenul cu destinatia spre satul nostru a avut un accident.Au fost gasite toate
    cadavrele mortilor din tren cu exceptia unei doamne numita dupa buletinul gasit la locul
    accidentului Maria si atat.Nici o alta informatie decat Maria.Mai multe informatii de..."
    Matusa fetei a inchis televizorul ca si cand voia sai ascunda ceva fetei.
    -Matusico, tu ai venit la mine cu trenul?
    -Sigur fato cu ce alt ceva?
    Ana era speriata de intrebarea pe care urma sa eu puna matusii ei.Dar si-a luat inima in
    dinti, a inchis ochii si a zis:
    -Matusico tu esti vie?
    Asteptand un raspuns cu ochii inchisi, fetita observa ca nimeni nu-i raspunde.Deschise
    ochii si nimic nu mai era nimeni in casa.Deodata un zgomot puternic se auzi de la intrare.
    Erau parintii ei care dadura buzna in casa.
    -Fata mami sa stii ca matusa ta a...
    Fata era speriata la culme, dar nu la fel de speriata ca de gandul ei ca va mai urma ceva.

Departe in munte, cortul e intins, se lasa ...
  • 27 Iunie 2012 17:12
    StefBoss a răspuns:
    Iti spun eu una reala.

Am auzit ca sub casa bunicilor se afla un azil de batrani care a luat foc si nimeni nu mai scapase cu viata..Si vara trecuta ramasasem singur cu verisorul care are 16 ani, fratele de 14 ani si eu de 13 ani happyDeodata in gradina am auzit un tipat care cred ca se putea auzea pana in Caracal..Ne-am pus pe glume prima oara. Dupa am mers acolo.Cand am intrat pe usa am simtit un fior in inima.Atunci am vazut doua babute.Verisorul meu a zis sa mergem dupa el cu o voce tremurand.Se vedea ca toti(mai ales eu care de abia ma abtineam sa nu plang de frica)eram infiorati.El nea dus pe cealalta parte unde era un fel de casiera..Atunci am fugit toti. Bunici nostri stau in comuna Teslui (Preajba de Padure) si erau vreo 15 km pana la caracal, unde erau bunicii.Din fericire am ajuns la matusa noastra care era la 5 km distanta, dar cu bicicletele (turbo)cu care cred ca mergeam cu 70 km la 2 ore fiindca am ajuns foarte repede.Nu cred ca vom uita niciodata aceasta intamplare.