| Sweets a întrebat:

Datsi`mi niste exemple de status plslove struck

Ceva de genu:"Am crescut!`Am lasatin urma` un trecut! si-acum, cu capu` sus, pot spune ca am ajuns unde am vrut!`:-x"

mersilove struck
funditabig grin

Răspuns Câştigător
| Michidutsa a răspuns:

Daca ai trecut prin spini, ai ajuns si la petale. La momentele speciale ce dau vietii culoare :*!

Acum ar trebui` sa stii mai clar ce vrei`! El are de pieduth Tu esti 0k`!

in spatele oricarui invingator sta cineva care spune:''am incredere in tine!"

Funda?

5 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

O iubire care nu risca nimic, nu valoreaza nimic.
Fericirea nu-i decat un vis,durerea este intotdeauna reala.
Viata e simpla,doar ca noua ne place sa ne-o complicam.
Asta-s eu si n-ai ce face….mami alta nu mai face;Xhappy
Prietenia e un cuvant pe care multi il rostesc,dar putini il inteleg.
Cine vrea sa ascunda cheia spre inima lui isi asuma riscul sa uite unde a ascuns-o.
Nu uita ca si cei mai frumosi trandafiri au spini!
Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa, dar e frumoasa pentru ca o iubesti!
Valoarea unui prieten nu o cunosti decat atunci cand il pierzi!
Pentru Cine m`a Acuzat Ca As` Fi Uitat de Unde Am Plecat...Ma Faceti Sa Rad...Niciodata nu Ati Stiut De Unde Am Inceput.
Iubirile cele mai mari sunt tocmai cele de care te îndoiesti mai mult!
Pentru a castiga totul o fiinta trebuie sa stie sa piarda.
Prietenia nu o poti lega in lanturi,insa ea te leaga.
Barbatii nu sunt gelosi pentru ca sunt indragostiti, ci se indragostesc pentru ca sunt gelosi
Ce te face sa crezi ca el era "The One"? N'ai gresit cu nimic, ia'o ca p'o lectzie. Nu'tzi jura ca n'o sa mai iubesti. O sa fie altul, poate tu o sa'l ranesti! !"
Bruma ucide florile asa cum uitarea ucide prieteniile!
Inainte sa-l gasesti pe Fat-Frumos, trebuie sa saruti multe broaste.
StOoP! GaTa-GaTa,nU vreaU sa ma fUre altu, fura.ma tu ca-i maI bine ,ca si mie imi convine
Viseasa ca si cum ai trai o vesnicie, traieste ca si cum ai muri maine!
O clipa de fericire e mai puternica decat 16 ani suferinta!
Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.
Femeile sunt facute pentru a fi iubite, nu pentru a fi intelese!
Am`acel ceva!Sunt`genu de fata`care te vrea[winking].Dar`nare nevoi e tine`![;X}
nu stii, te invat, nu poti, te ajut, , nu intelegi, iti explic, nu vrei...te oblig laughing
- Ce oferă dragostea? Oferă bătăi de inimă pentru dureri de cap!
- Nu omorî oameni care tocmai se sinucid
- Unii oameni cred greșit că opusul deagostei este ura, când de fapt este indiferența
- Sexul este ca și Cupidon, nu este destul să ai arcul și săgețile, trebuie să mai ai și ținta
- Dacă nu reușești din prima, adio aruncări cu parașuta!
- Pe timp de pace copii își îngroapă părinții, pe timp de război părinții își îngroapă copii
- Ai grijă să nu calci pe cioburi că te spargi în figuri
- Cine-s eu? Sunt un zâmbet pierdut în râsul tău.
Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler

A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell

Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin

Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho

Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny

Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca

Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs

Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne

Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa muncesti si sa te joci si sa te uiti la stele. – Henry van Dyke

Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu. – F. M. Dostoievski

Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste. – Jean de la Bruyere

Viata printre straini te invata cumpatarea, caci fiertura de orz si culcusul de paie sunt leacurile cele mai dulci impotriva foamei si a oboselii. – Democrit

In iata de intampla uneori accidente din care trebuie sa fii putin nebun ca sa scapi cu bine. – Andre Gide

Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute. – George Bernard Shaw

Daca viata noastra are toate de ce-urile, atunci putem suporta aproape toate cum-urile. – Friedrich Nietzsche

Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi. – Oscar Wilde

Cat traim, nu putem sti de la inceput ce e incheiat si ce nu. – Ileana Vulpescu

Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine. – Emil Cioran

Sunt momente in viata in care, oricum ti-ar obliga altii corpul sa stea, are aripi, se ridica deasupra tuturor mizeriilor. – Mariana Fulger

Fara picanteriile urii, viata ni s-ar parea, probabil, dietetica. – Vasile Ghica
1."View my webcam" si link la un magazin online la o camera web;
2.The only one that finish the job by Friday was Robinson Crusoe;
3.Pentru sănătatea voastră, evitaţi excesul de sare, zahăr sau băsini;
4.N-avem bani, n-avem avere, pe Argeş să curgă bere!;
5.CAUT BONA: motociclista, tate mari, craci pana’n gat! Pentru ala micu’...nu pentru mine!;
6.Nu dati buzz va vad si va raspund din cind in cind;
7.Nu-mi merge statusul!
8.Cel mai urat lucru pe care-l poti spune unei femei este: "Te recunosc de la o posta";
9.Numar oile pe mess ... daca te-am sarit inseamna ca esti capra ... si trebuie sa mai stai o data;
10.Anunt de angajare pentru fete la o revista online de fashion: esti persoana potrivita pentru noi daca atunci cand vezi CC la mail tu crezi ca ti-a scris coco channel;
11.Calmul tau englezesc ma scoate din calmul meu englezesc;
12.Fumatul dăunează grav sănătăţii. Alcoolul aşa şi-aşa;
13.Sarutari de maini doamnei ... teiu doamnei ...
14.Nu fura ... guvernul uraste competitia!
15.Pe usa scria "femei" si cand am intrat erau numai WC-uri...
16.DND...dau gainile cu ruj!
17.Daca ma cobor la mintea ta dau de petrol!
18.Intrebare: Unde se afla punctul G la femei? Raspuns: La sfarsitul cuvantului shoppinG!
19.Foaie verde castravete, am dat headshot prin perete, n-a fost wall, a fost bulan si mi-a dat adminul ban...
20.Invata din greselile parintilor tai...foloseste metode contraceptive!
21.La inceput n-o iubeam, iar acum o iubesc ca la inceput!
22.Inainte sa-l gasesti pe Fat-Frumos, trebuie sa saruti multi broscoi!
23.Decat prieteni imaginari, mai bine dubla personalitate;
24.Aparentele insala, doar nu credeai ca-n viata te-nsala doar privirea;
25.Daca vrei sa-l faci pe Dumnezeu sa rada, arata-i planul tau de afaceri;
26.-Ce fac femeile pe timp de criza financiara?
-Se insoara din dragoste.
1.Ultimul om care mi-a blocat maşina încă lipseşte!
2.Blochează intersecţia dacă ai picat la sală.
3.Claxonează dacă n-ai făcut sex azi-noapte.
4.Zâmbeşte, mâine coada va fi mai lungă!
5.Treci pe roşu dacă-ţi place să penetrezi pe stop.
6.Nu fi bizon. Nu bloca intersecţia.
7.Depăşeşte coloana dacă vrei s-ajungi mai repede la mă-ta.
8.Dacă-ţi arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauţi în maşină?
9.Un gunoi bun este un gunoi aruncat la coş.
10.Dacă vezi un poliţist, zâmbeşte-i. Mâine va fi mai rău.
1. Eu ascult manele pe mute.
2. Un manelist bun este un manelist mut.
3. Dacă-ţi arunci gunoiul pe geam, tu ce mai cauţi în maşină?
4. Dacă vezi un poliţist, zâmbeşte-i. Mâine va fi mai rău.
5. Claxonează dacă n-ai făcut sex azi-noapte.
6. Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti.
7. Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta.
8. Dnd! Dus...din toate punctele de vedere...
9. Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.
10.Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea
11.Timiditatea - un defect al oamenilor mari, tupeul - defectul oamenilor mici.
12.Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta.
13.Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.
14.Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare.
15.Nu judecati oamenii dupa cei cu care se aduna. Nu uitati ca Iuda avea amici ireprosabili.
16.Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri.
17.1f u C4n r34D 7h1s u r34lly n33d 7o G37 l41d
18.Nimic nu costa mai mult decat nestiinta.
19.Munca in echipa presupune in primul rand sa-ti pierzi jumatate din timp
explicandu-le celorlalti de ce nu au dreptate.
20.Oamenii sunt ca vinurile. Cu timpul, fie devin din ce in ce mai buni, fie se transforma in otet.
1.Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape.
2.Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang … nu mai pot … te iubesc si te vreau inapoi.
3.Fiecare cuvant e o speranta in plus … fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez!
4.Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba … te-am pierdut pe tine.
5.M-ai "omorat" de-atatea ori ce as putea sa iti doresc decat sa mori! sau iti propun acum un truc: raman eu om si tu un porc.
5.Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele.
6.Fac colectie de amintiri nefericite.
7.In inima mea iubirea sa moara, mancata de carii in ritm de vioara, sa planga, sa urle in bezna murdara.
8.Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…
9.E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc . traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
10.Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa sti ca nu va fi niciodata al tau.
11.Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
12.A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…
13.Degeaba existi daca nimeni nu stie nimic de tine
14.Niciodata sa n-ai încredere în ceva fără picioare
1.Cand cazi nu este rusine. Rusine este atunci cand cazi si nu te mai ridici. Candva o sa vina si vremea mea…
2.Daca tu crezi ca mi-e dor de tine mereu te inseli, mi-e dor doar atunci cand ma gandesc la tine, dar ma gandesc la tine mereu.
3.Fericirea adevarata este intotdeauna de o clipa.
4.Fericirea deplina sta in faptul ca poti sa ii faci pe ceilalti fericiti.
5.Daca ti se face chef sa te apuci de munca, stai jos, odihneste-te si o sa-ti treaca.
6.Dimineata canta cucu, fraierii se duc la lucru!
7. Nu irosi apa, fă duş cu mine!
8. Roses are red, Violets are blue, I'm taking a shower, so' I don't smell like you
9. Alcoolul omoara incet incet, dar nu conteaza, eu nu ma grabesc.
10. De ce nu clipesc femeile in timpul preludiului? Nu au timp.
1. E necesar sa nu valorezi nimic pentru ca sa nu ai dusmani, dar nu sfatuiesc penimeni sa se laude cu aceasta.
2. Daca un filozof va va da un raspuns, nu veti fi in masura sa intelegeti nici macar intrebarea pe care ati pus-o.
3. A fi femeie reprezinta o responsabilitate teribil de dificila, dat fiind, in primul rand, faptul ca are de-a face cu barbatii.
4. Politica e ca spalatul unei ferestre: nu conteaza de care parte esti, murdaria este mereu de cealalta parte.
5. Orice problema are trei rezolvari: solutia mea, solutia ta si solutia buna.
6. Pesimistul spune ca nu exista femei oneste. Optimistul o crede.
7. Viata este deci plina de riscuri. De ce sa nu le depasim?
8. A spera ca lumea sa te trateze cu respect pentru ca esti o persoana importanta e ca si cum te-ai gandi ca un taur nu te-ar putea ataca pentru ca esti vegetarian.
9. Dansul este o poezie in care orice cuvant reprezinta o miscare.
10. Cel mai bun partener pentru orice femeie este un arheolog: cu cat imbatraneste cu atat i se pare mai interesanta.
11. Dificil nu este sa fii inteligent, ci sa pari.
12. O femeie care vrea sa coboare la nivelul unui barbat este lipsita de ambitie.
13. Iubirea ucide ceea ce am fost, pentru a putea fi ceea ce nu eram.
1.De scuze tardive niciodata nu a fost seceta.
2.Cu siguranta betivii cauta soarele ascuns in vin...
3.Dupa casatorie, indragostitul amator devine profesionist.
4.Facem inimi artificiale...dar si gloante ptr cele naturale.
5.Doua cuvinte te ajuta sa intrii in gratiile unei femei: momentul potrivit!
6.In iubire finalul stabileste culoarea amintirilor.
7.Ca sa întelegi ca esti prost trebuie totusî sa-ti mearga mintea.
8.Găseşte-ti prieteni în zile bune pentru a-i pune la încercare în zilele rele.
9.Mănâncă fructele când ţi se oferă, fiindcă mai târziu nu vei mai găsi nici o coajă.
10.Principalul izvor al nefericirii il constituie comparatia!
11.Puterea, reprezinta dupa dragoste prima sursa de fericire.
12.Viata este prea scurta, iar timpul petrecut plangandu-ne nu mai poate fi recuperat.
13.Departarea, ca si moartea, reduce treptat intensitatea legaturilor sufletesti, sfarsind in uitare.
14.O inimă care iubeşte este întotdeauna tânără.
15.Nu sunt in codru atitea flori cite zile frumoase putem gasi in credinta ce ne-a lasat Dumnezeu.
16.Cel mai puternic barbat poate fi inghitit de o simpla gropita din obrazul femeii.
17.Este mai bine sa fii pregatit pentru o ocazie pe care nu o vei avea decit sa ai o ocazie si sa nu fii pregatit.
18.Cuvintele te invata numai exemplele te pun in miscare.
19.Nu citi nimic din ceea ce nu doresti sa tii minte si nu tine minte nimic din ceea ce n-ai de gind sa aplici.
20.Uneori este la fel de greu sa spui un adevar pe cit de greu este sa ascunzi o minciuna.
Aho, aho, prieten bun
Care stai pe mess acum
I-a opreste-te din scris
Si-asculta ce-am de zis
Chiar de esti cu DND
BE RIGHT BACK sau NMD
Sper sa nu imi dai ignore
Ca iti spun un plugusor
N-am intrat sa te stresez
Am intrat sa iti urez
LA MULTI ANI si fericire
Liste de id-uri pline! CRACIUN FERICIT!
Sarbatori Fericite!
1. Nu te tine sa te`ndragostesti de mine…
2. Daca ma placi 1 buzz da, 2 nop
3. Ocazie unica ma ofer pentru tine.Sunt mic si dragalas cu manual de utilizare si am verificare tehnica pana in 2009.
4. Sa nu uiti sa te dai si la mine…
5. Am vrajeala necesara pentru orice domnisoara…
6. Misto fusta. Pot sa ti`o iau eu ?
7. Hey sexy, drink Pepsy ?
8. Imi dai si mie o poza, ca sa stiu ce sa ii arat Mosului sa-mi aduca de Craciun?
9. Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Si am visat ca mi-a zis ca ingerii nu se pazesc intre ei! Deci ce mai faci ingerul meu?
10. Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie te vreu ?

| RoooneyThePuf a răspuns:

D

| RoooneyThePuf a răspuns:

Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi!
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant…
Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti? :X "
As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca
Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce?
Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima, ti se goleste creierul….

| allebwa a răspuns:

Intra pe statusuri.ro. Sorry dar mi-e cam lene sa dau exemple!

| RavanKun a răspuns:

Pe usa scria? femei?, si cand am intrat erau numai WC-uri? sad asta il folosesc deslaughing.