| anonim_4396 a întrebat:

DE CE nu mai e Naruto pe jetix?

14 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

S-o fi terminat seria.

Janina
| Janina a răspuns:

Pt ca au repetat deja de 5 ori serialul dar il gasesti pe Animax sau pe sit-ul asta: www.youranimenow.com/index.html

| Wtf9000 a răspuns:

Pentru ca l-au scos.

| tukhey23 a răspuns:

Toate televiziunile functioneaza pe:rating.Naruto nu avea rating si nu prea prinde la public... asa ca lau scos din grila de progame. Dar daca stii engleza le poti urmari pe net linistita happy. Don't wory, be happy happy

| Giuly_3112 a răspuns:

Nu mai este Naruto pe jetix pentru ca acum este pe Animax happy

| dyanna a răspuns:

Din acelasi motiv din care nu mai e nici witch pe jetixlaughing

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Pentru ca Naruto este un serial prea dur pentru tipul de program ca Jetix. Urmeaza episoade mai dure dupa aceea.In special ca pentri Jetix a trebuit sa cenzureze multe scene sangeroase.(poti vedea toate episoadele pe www.tailedfox.com) sa faci diferenta.

| n2paul a răspuns:

Pt ca Sony detinea toate animeurile faine pe care le difuzea pe Animax in afara de Naruto ale carui drepturi de difuzare le avea Jetix pentru Europa si Cartoon Network pentru America, asa ca au cumparat dreptul de difuzare de la Jetix si acum Naruto se poate viziona pe Animax.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aa prietenul meu :) ...intra aici daca stii engleza si vezi tot ce-i nou;)
http://www.tailedfox.com/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiu eu este vorba despre politica canalului jetix care nu mai atmite desene de gen anime sau orice alt serial tv cu limita de varsta de peste 10 (naruto fiind interzis sub 12 si in unele tari sub 15 ani). Ei au tot taiat din scenele violente insa idea serialului nu poate fi modificata sau acoperita, iar aceasta nu este recomandata sub 12 ani, iar din moment ce la jetix se uita in proportie de 68% conform unor statistici ale postului tv, copii cu varste intre 4 si 7 este oarecum normal sa nu il mai difuzeze, caci oricum doar 6% din cei se uita la jetix au peste 12 ani. Plus am auzit ca si consiliul parintiilor ce se ocupa de o parte a administratiei postului jetix s-au plans de faptul ca serialul naruto este mult prea violent si neadecvat pentru cei ce nu au cel putin 10 iar acestia fiind mult mai putini se intelege de ce nu mai vedem naruto...p.s. Eu am aproape 16 ani dar imi place serialul naruto pe care il urmaresc pe net de la 11 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiu eu este vorba despre politica canalului jetix care nu mai atmite desene de gen anime sau orice alt serial tv cu limita de varsta de peste 10 (naruto fiind interzis sub 12 si in unele tari sub 15 ani). Ei au tot taiat din scenele violente insa idea serialului nu poate fi modificata sau acoperita, iar aceasta nu este recomandata sub 12 ani, iar din moment ce la jetix se uita in proportie de 68% conform unor statistici ale postului tv, copii cu varste intre 4 si 7 este oarecum normal sa nu il mai difuzeze, caci oricum doar 6% din cei se uita la jetix au peste 12 ani. Plus am auzit ca si consiliul parintilor ce se ocupa de o parte a administratiei postului jetix s-au plans de faptul ca serialul naruto este mult prea violent si neadecvat pentru cei ce nu au cel putin 10 iar acestia fiind mult mai putini se intelege de ce nu mai vedem naruto... p. s. Eu am aproape 16 ani dar imi place serialul naruto pe care il urmaresc pe net de la 11 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei care vreti sa vedeti naruto uitati-va aici http://animekage.com/
este cu episoadele la zi. apare un episod pe saptamana joi la ora 16. 00

tot acolo pentru cei care vor sa afle ce se intmpla mai departe in naruto si nu vor sa stea dupa serial gasiti manga

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca ie naspa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu s-a terminat seria... s-au difuzat cam 130 de episoade si in total sunt 200+shippuden 196(aparute) eu le urmaresc simplu( scriu pe google episoade naruto intru pe prima pagina acolo e si shippuden si normal si sunt subt in rom