| AvM94 a întrebat:

De ce toti oamenii din ziua de azi nu-si rezolva problemele cu vorba buna? De ce trebuie sa se recurga mereu la violenta? De ce suntem asa de dusmanosi? De ce ne vrem raul reciproc? Am vazut copii care sunt tari in gura si se dau smecheri, dar ei macar nu stiu sa citeasca corect sau sa scrie. DE CE?

8 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

"Pentru ca automobile."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma mi-am pus mereu aceleasi si aceleasi intrebari!
Idee este ca degeba astepti ca lumea din jurul tu sa se schimbe in bine daca tu nu faci ceva!
Eu incerc s ma schimb eu(lumea o las in pace)!
Oameni rai,nesinceri, needucati mereu au fost si mereu vor fi-important este daca POTI sa faci ceva pentru acei oameni, sa-i ajuti cu ceva(macar cu un sfat, un indemn, ceva...depinde de ce nevoi au)
Daca nu aceepta ajutorul, sfaturile... atunci inseamna ca nu se poate face NIMIC pentru ei!
Trist dar asta inseamna VIATA!
sad
La urma urmei fiecare dintre noi avem ceva bun de oferit lumii dar si multe lucruri nefaste...

| Darius392 a răspuns:

Cred ca nu au limite, au impresia ca sunt liberi si nu li se intampla nimic, inainte poate se rezolvau problemele mai frumos, dar in vremea asta in niciun caz, e destul de trist...

Răspuns utilizator avertizat
| Zamolxe777 a răspuns:

Oamenii sunt niste creaturi egocentrice si stupide.Ne credem atotstiutori dar nu stim absolut nimic.Nu-i baga in seama si ignora-i pe unii.Tu fa bine celorlalti si raspandeste dragoste in jurul tau.

| MariaBeatrice a răspuns:

Pentru că, din viaţa acestor persoane lipseşte Dumnezeu!
E trist că s-a ajuns să fim toţi urâcioşi, să vrem răul altora...
Într-un final, acei copii fără educaţie îşi vor da seama de cât rău au făcut când vor creşte mai mari. Sau poate îşi vor da seama.
Eu sper în continuare că lumea se va îndrepta! sad

| Everestcompany a răspuns:

Prostia.

| DeeaDulQik a răspuns:

Cei care nu au argumente sunt slabi, copii care nu au educatie cultivata de la parinti opteaza la puterea fizica, dar nu cea intelectuala