| SerbanElyan a întrebat:

De curand mi-am luat "celebrul" joc GTA IV. Dar imi merge putin in reluare... doar cand apas pe vreo tasta. Se opreste cam 0.25-0.5s imaginea si asta se intampla, cum am zis la atingerea oricarei taste. Imi puteti spune de ce se intampla asta.

P.S.: Din cauza calculatorului nu este cu siguranta (asta stiu, e nou si nu are niste piese oarecare, mai distins...). Eu cred ca este datorita windowsului (am Win7).

Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
| DjZen a răspuns:

Vezi ce placa video ai si incearca si configuratiile jocului si dupa a zis si Cristinoi_Alin da e cam pretentios

| marcous a răspuns:

Nu stiu exact ce placa Video ai, dar GTA IV e destul de pretentios din cate am inteles. S-ar putea sa fie de la placa video.

| shadow222 a răspuns:

Da setarile pe low daca nici asa scoate jocu ca o sa-ti strici placa video.

| tr3yyg a răspuns:

Vezi scoateti jocu cati strici placa video!

| Cristinoi_Alin_1997 a răspuns:

Sistemul de operare e bun dar faza e k cu toate k ai un pc nou acesta ar putea sa aiba o placa video integrata care nu e asa bunna pentru jocuri cu toate k probabil ai 4gb ram asta is cam inutili la jocuri deoarece dupa cum am zis placa video e slaba

| cr3ativ3z0rens3n a răspuns:

Nu e din cauza windowsului e de la setari dale la low... funda?